Skocz do zawartości
Daku

Strzelanie układ kier. przy skręcaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Dzisiaj zauważyłem irytujące strzelanie podczas skręcania ( postój lub powolna jazda ), myślałem że to we wnętrzu jednak znajomy zwrócił mi uwagę, że przy parkowaniu cały czas coś strzelało gdy skręcałem i faktycznie tak jest jednak nie umiem dojść co to.

 

Luzu na kierownicy nie mam, myślałem na początku że to łącznik stabilizatora tak nadaje ale dźwięk dochodzi jakby z komory silnika tzn ze samego środka, czyżby wspomaganie umierało ? Nie zauważyłem żadnego osłabienia wspomagania ba nawet mam ustawione ( charakterystyka 5 ) tak samo jak w 2-gim aucie i kręci się lżej niż w kombi.

 

Może ktoś z was miał już takie objawy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne objawy. u mnie idzie to z lewego koła. podczas jak koło kierownicy jest skręcone w lewa stronę podczas cofania, podjeżdżania strzela w prawo jest OK tylko w lewo... drążki u siebie wymieniałem, ale niestety nie pomogło... czekam na rady z kolegą wyżej bo faktycznie jest to irytujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może winne są przeguby zewnętrzne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie są w dobrym stanie, aczkolwiek nie wykluczam i myślałem że gumy mogą być za dobrze spasowane albo coś i po prostu ona robi taki odgłos ? w czwartek jadę na rampę olej wymieniać to zobaczę może coś tam znajdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam proszę sprawdzić łożyska Kolumny MacPhersona pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej na 99 łożyska kolumny

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi strzelało lewe i prawe , po wymianie łożysk na mac personie wszystko ok

 

 

Wysłane z Nokia 3310 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem: łożyska kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to idzie rozpoznać jak auto będę miał na rampie jutro ? jakieś luzy w układzie czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrecasz kierownica trzymajac za sprezyne jezeli lozysko jest padniete to poczujesz przeskoki

Samochod na ziemi zeby sprezyna naciskala pod calym ciezarem na lozysko.

Jestem po wymianie. Robota prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm czy taka prosta :brawo??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro będę patrzył jak to się u mnie ma... pompeusz666: sam wymieniałeś ? zbieżność trzeba ustawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy MacPhersonie strzelanie dobiega raczej z góry ja mam odgłosy z dołu, nie umiem " wymacać " z jakiego elementu to ale denerwuje coraż bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sam wymienialem.

Odkrecasz srube od lozyska kola. 24 12 katna.

Sciagasz zacisk, odkrecasz trzy sruby przy sworzniu 16.

Zaznaczajac wczesniej polozenie nakretek.

Odkrecasz 3x 13 pod oslona podszybia i wyjmujesz.

Zaciagasz sciski sprezyn. Kontrujesz imbusem 7 amortyzator i odkrecasx wglebna 21.

Mi zajela jedna strona 2,5h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacPherson to aż takie mocne strzelanie ?

 

 

Mi to na maglownice brzmi albo coś podobnego

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że górne łożyska dają inny dźwięk, wydaje je sprężyna i są dłuższe niż pukanie/ strzelanie na filmiku, bardziej wygląda to na odgłosy aluminium, luz przekładni, nie dokręcona przekładnia do sanek,luz sanek.... Sprawdzałeś z kanału i żeby ktoś kręcił kierą? Ogólnie to pilnuje wątku, u siebie wymieniałem górne łożyska i nadal mi strzela jak strzelało, słyszę jak przeskakuje sprężyna , stare łożyska były dobre, założyłem nowe jak już rozebrane miałem, nic się nie zmieniło. Łożyska Sachsa. Jak kręci kolega kierownicą to trzymając sprężynę czuje jak ona przeskakuje. Moim zdaniem i dałbym sobie rękę uciąć że to wina łożysk górnych, wymieniłem.... i dalej to samo heh, po sezonie rowerowym rozbiorę jeszcze raz i poświęcę więcej czasu niż dwie godziny na dwie strony. Aha, jak upał to strzeli raz na jakiś czas, jak chłodno i wilgotno to częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo zaczelo mi tak strzelac po najechaniu a raczej wyjezdzie z parkingu przez chodznik ok 5 cm wysokosci i od tego momentu chrupie i denerwuje. Zobacze przekladnie ale watpie ze sie sama odkrecila raczej cos w srodku. Niestety kanalu nima :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba ustawiać zbieżność po wymianie łożyska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności