Skocz do zawartości
souler

[B3 AAZ] Potrzebne wymiary plecionki wydechu!

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem, ale glownie byly opisane doswiadczenia z wymiana. Bardzo bym prosil o podanie wymiarow plecionki do paska b3 AAZ rocznik '91, sedan. glownie chodzi o srednice, bo dlugosc sie dobierze. jutro oddaje auto do mechaniora a musze jeszcze ten lacznik kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj żeby ci ją prosto wspawali. Najlepiej sprawdzać na zimnym silniku. Ja mam nową źle wspawaną w sobote kolejne podejscie.

 

Pozdrowionka :vw::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kupiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olred

Gdzieś czytałem że waro sie tego złacza pozbyć, prosze o opnie i wskazówki doświadczonych kolegów w tym temacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia

Ja tam bym się tego złącza nie pozbywał, jego najważniejszą funkcją jest tłumienie wibracji, jak usuniesz to cały układ wydechowy będzie połączony z silnikiem na sztywno. Oznacza to, że w krótkim czasie wydech prawdopodobnie będzie się nadawał do wymiany, być może odbije się to także na komforcie jazdy:/W sumie to nie wiem co miało by dać usunięcie tej części jest to tylko przelotówka i nie stawia oporów. Jak ktoś się dobrze na tym zna niech mnie skoryguje, pozdrawiam.

-------------------------------------------------

Passat B3sedan 1.8ABS 92'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy wie ktoś jakie są wymiary plecionki (łącza elastycznego) w silniku B3 1.8 ABS.Mierzyłem na szybko i wyszło mi 55/150 ale szukałem na forum i różne wymiary są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To występuje w całości jako 1H0 253 087

1H0253087H.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro za 160zika masz cala rure z lacznikiem elastycznym oraz z imitacja kata+ uszczelki : pod kolektor i miedzy rure a kata, sadze ze jest to lepsze rozwiazanie, bo to wszystko jest NOWE , a spawanie roznie wychodzi,ja jestem zadowolony z takiego zestawiku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grześB3 a mozesz podac jakis link do tego złącza elastycznego, bo na wtorek jestem umowiony właśnie na wspawanie samej plecionki koszt ok 160-180zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem nowy wątek dot 1Z

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuję się skonsultować co do wymiarów - z tego co ludzie tu piszą w różnych wątkach to długość ma spore znaczenie - chyba to wpływa na rezonanse

 

do B4 TDI 1Z- wg pomiarów wyszło mi że plecionka (sama siatka) ma w oryginale długość 85mm - z kołnierzami 110mm a średnica zewnętrzna to 55mm

z tego co patrzyłem to w handlu występują "plecionki" uniwersalne o długościach co 50mm czyli

l=100 ma 50mm "plecionki" i po 25 mm kołnierze (wszystkie kołnierze mają po 25 mm)

l=150 ma 100mm "plecionki"

co założyć?? wydaje mi się ze ten dłuższy model. Czy wspawując trochę dłuższą plecionkę skrócić rury by pasowało tak jak było w oryginale? (wydaje mi się że tak- choć różnie ludzie piszą)

jestem przeczulony bo buczy mi tłumik - wpada w wibracje nie chcę się na robić i pogorszyć sytuacji bo się zdrażnie.. nie pierwszy zresztą raz..

ja ta pleciake owinolem 3 ma opaskami metalowymi i mam cisze nie wiem na jak dlugo ale mam cisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności