Skocz do zawartości
Gość Andrzej

pojemność zbiornika paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Jaka jest pojemność zbiornika paliwa w sedan B3 1,9TD. Wg instrukcji 70 litrów. Podobno mieści się więcej, gdyż jest komora powietrzna. Ile można najwięcej zmieścić i jak tego dokonać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie, zależy od zbiornika.

100l

112l

160l(T4) pasuje do Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Różnie, zależy od zbiornika.

100l

112l

160l(T4) pasuje do Passata.

 

no z ta najmniejsza pojemnością - 100l to chyba przesadziłeś?! Ja maksymalnie wlałem jakieś 90l. Chyba, że mówisz o podstawianiu czegos pod koła itp.?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PUSTEGO zbiornika zatankowałem 100l.

Tankowałem z wciśniętym odpowietrznikiem.

 

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 22:20 ]

Na płaskim bez podstawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej
Jaka jest pojemność zbiornika paliwa w sedan B3 1,9TD. Wg instrukcji 70 litrów. Podobno mieści się więcej, gdyż jest komora powietrzna. Ile można najwięcej zmieścić i jak tego dokonać ?

 

Uzupełniam pytanie. Czy do oryginalnego zbiornika o poj 70 l, można wlać więcej paliwa ? Ponoć tak po umiejętnym odpowietrzeniu. Nie wiem czy to prawda, jeśli tak jak tego dokonać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do PUSTEGO zbiornika zatankowałem 100l.

Tankowałem z wciśniętym odpowietrznikiem.

 

No to jestem lepszy. :641: 102 weszło :619:

 

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 22:22 ]

Pod sam koreczek. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Nie wiem czy to prawda, jeśli tak jak tego dokonać ?

Po odkręceniu korka zobaczysz we wlewie czarny dzyndzelek z lewej strony - gdy już paliwo Ci pod niego podejdzie, odchyl go końcówką nalewaka. Usłyszysz psyknięcie, paliwo zejdzie i będziesz mógł wlać jeszcze parę litrów.

Mi udało się zatankować 96 l. do takiego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i w głowę zachodzę po jaką cholerę to jest Wam potrzebne. Ja brykam po całej europie i stacje paliw są co kawałeczek, a paliwa starcza na dobre 750 km. No chyba że zdobywacie dalekie rejony syberi - to wielkie soory. Proszę oświedźcie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i w głowę zachodzę po jaką cholerę to jest Wam potrzebne. Ja brykam po całej europie i stacje paliw są co kawałeczek, a paliwa starcza na dobre 750 km. No chyba że zdobywacie dalekie rejony syberi - to wielkie soory. Proszę oświedźcie mnie.

Ja to robiłem, żeby oszczędzić czas. Gdy robiłem trasę: Koszalin-Białystok-Warszawa-Koszalin, to wolałem wlać z "czubkiem", niż zatrzymywać się gdzieś po drodze i tracić cenne minuty na tankowanie.

Teraz auto zmieniłem, takich tras już nie robię to i nie tankuję z odpowietrznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jestem lepszy. 102 weszło

 

A brałeś poprawkę na licznik dystrybutora? Nie zawsze 100l na jednej stacji równa się 100l na innej ;-)

 

 

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i w głowę zachodzę po jaką cholerę to jest Wam potrzebne.

 

U mnie na wschodzie, passat z takim zbiornikiem jest popularny wśród ludzi lubiących wycieczki na wschód :-)

Jedziesz tam, tankujesz full zbiornik i jeszcze w kanister i wracasz. Zostawiasz sobie kilka litrów na następną wycieczkę a resztę rozdajesz po rodzinie :620:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....... i w głowę zachodzę po jaką cholerę to jest Wam potrzebne....

Jak robiłem trasę Lidzbark - Dortmund - Lidzbark 1100 km w jedną stronę, to w zupełności wystarczał mi zbiornik właśnie w jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEMEN

Duże zbiorniki są potrzebne po by jak najwięcej wlać w nie paliwa (w karnistrach cięzko jest przewieźć przez granicę). Sa tacy, którzy potrafią zrobic kilka kursów dziennie po paliwo. Najbardziej popularnym samochodem "braci" zza wschodniej granicy właśnie ze wzgledu na zbiornik jest Passat B3-B4, w nich mieści się najwięcej paliwa. Codziennie pokonuję drogę która prowadzi do granicy w Kuźnicy Białostockiej. Najwięcej "braci" jeździ Passatami. U mnie w moim miasteczku podchodzą na parkingach i proponują ropę po śmiesznych cenach. :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
........ proponują ropę po śmiesznych cenach. :640:

Niestety ta ropa jest problemem.

Jakiś składnik w niej zawarty powoduje, że niektóre elementy gumowe instalacji paliwowej nasiąkają i pęcznieją powodując zatykanie prześwitów ciągów paliwowych.

Słyszałem to kiedyś a niedawno mój ojciec tego doświadczył na własnej skórze (Ford Orion 1,8D). Jakaś guma spęczniała i blokowała dopływ paliwa.

 

Jeździłem przez rok na ich benzynie a miesiąc temu przesiadłem sie na polskie paliwo.

Wyjeździłem do cna i zatankowałem. Niesamowita różnica. Więcej nie będę ryzykował. :639:

CO TANIE TO DROGIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A brałeś poprawkę na licznik dystrybutora? Nie zawsze 100l na jednej stacji równa się 100l na innej

 

Tak, tankuję zawsze na jednej stacji Orlen. Wynik powtarzalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEMEN
Niestety ta ropa jest problemem.

 

Dlatego należy takich ludzi omijać szerokim łukiem. Należy brać ropę z pewnego i sprawdzonego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość justyn

Witam mam Passata z 1997 roku , benzyna 1.6.

Czy ktoś się orientuje jaki mam zbiornik??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie zaopatrzone sa w odpowietrzniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

A wie ktoś, jaka jest różnica miedzy kombiakiem a sedanem? Oba typy mają inne zbiorniki, wobec czego ciekaw jestem, czy w sedanie odpowietrzanie też zwiększa pojemność baku :)

Ja wachę leję dwa razy w roku i to też nie do pełna, więc nie będę wywalał ponad 300zł na zaspokojenie ciekawości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet

Pytanie pokrewne:

 

Czy ktoś z użytkowników tego forum doświadczył na własnej skórze możliwości zamontowania w swoim/nie swoim pasku zbiornika o pojemności 160l z policyjnej wersji T4 ? Też słyszałem, że pasuje do passata b3, zastanawiam się tylko, czy jedynie policyjna wersja T4 posiadała zbiornik 160l i czy na 100% pasuje on do kombiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie pokrewne:

 

Czy ktoś z użytkowników tego forum doświadczył na własnej skórze możliwości zamontowania w swoim/nie swoim pasku zbiornika o pojemności 160l z policyjnej wersji T4 ? Też słyszałem, że pasuje do passata b3, zastanawiam się tylko, czy jedynie policyjna wersja T4 posiadała zbiornik 160l i czy na 100% pasuje on do kombiaka

 

Hehehe, kolega już kombinuje większy zbiornik na wschód. Ale czy to się kolego opłaca? Sam widzisz jakie kolejeczki na wschodzie. 20 godzin kółko od naszej okolicy... A nie wiesz kolego jak jest z tym strajkiem? Kiedy przestaną strajkować? o co im wogóle chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności