Skocz do zawartości
paolokos

zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw z powodu szpanu na wygląd kupujecie 19 i 18 calowe koła, a potem obniżacie przepisowe ciśnienie aby zachować komfort?

 

to ja proponuje sobie zadać pytanie czy wolisz komfort czy sianie felgami i wybrać 16-tki już na etapie konfiguracji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna zamowic konkretnej wersji na 16:), ja mam 19 i cisnienie po 3, wcale mi to nie przeszkadza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżanie ciśnienia to tylko półśrodek. Winne jest zawieszenie, a nie duże koło. Auto musi jakoś wyglądać, a passat na 17 calowej feldze nie wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw z powodu szpanu na wygląd kupujecie 19 i 18 calowe koła, a potem obniżacie przepisowe ciśnienie aby zachować komfort?

 

to ja proponuje sobie zadać pytanie czy wolisz komfort czy sianie felgami i wybrać 16-tki już na etapie konfiguracji :-)

Dopuszczalne cisnienie w 2.0tsi na 18ach to 2,5(ustawienia komfortowe) wiec nic nie obnizamy ponizej wartosci przepisowych. W passacie B7 nie ma ustawien cisnienia zwyklego i komfortowego , w B8 jest , wiec najpierw kolego poczytaj a potem komentuj.

A passat B8 na 16 ach wyglada tragicznie, na 17 ach ujdzie w tloku(osobiscie mam 17ki na zime), dopiero 18 i 19 wygladaja dobrze

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem. Tez wybrałem do mojego B8 na którego czekam 18-tki. I DCC. i jak się okaże że mi coś wali i hałasuje to mnie krew zaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem nadzieję, że się nie okaże, ale jednak wali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z kolegów jechał w stronę przejścia granicznego w Kołbaskowie od strony niemieckiej to wie co znaczy walenie tego zawieszenia. Jest tam kilka kilometrów starej nawierzchni z betonowych płyt...

Jutro wymiana tulei tylnych wahaczy. Nie spodziewam się poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tył jest ok (alltrack) ale przód puka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezdziłem 3 dni golfem VII ,tam nie wiadomo ,że na drodze jest przejazd kolejowy czy dziury.Jest ,jak na klasę golfa bardzo,bardzo dobrze.Na 1 jezdzie Passatem pytałem sprzedawcy o co chodzi,przecież to tłucze jakbym jechał 15letnim autem z rozsypanym zawieszeniem ,plus jakby położył w rzędzie na drodze zapałki ,to bym chyba bez problemu policzył przez ile zapałek przejechałem.To nie to,że jest trochę zle.Jest dramatycznie zle.Kompletnie nie rozumiem ,jak można w ogóle wypuścić takie auto.

 

W przypadku mojego Passata jest tak jak pisze Tomek131. Zawieszenie jest DRAMATYCZNE!!!!!!

Serwis na Radzymińskiej (W-wa) po raz drugi nic w tej sprawie nie zrobił.

Nie wiem jak to już tłumaczyć. Pod kątem jakości zawieszenia jest to najgorszy nowy samochód jakim miałem przyjemność jeździć. Ba, jest gorszy od wszystkich używanych jakimi miałem nieprzyjemność jeździć.

Wspomniany serwis miał tydzień na usunięcie 3 usterek:

-zawieszenie

-trzaski z tylnych dzrzwi

-huczenie przy wyższych prędkościach.

Niestety, zawieszenie nie zrobione gdyż podobno jest sprawne!!!!???!!!

Pozostałymi ustarkami nawet sie nie zajęli!!!??!!

 

Jeszcze raz proszę tych, którym serwis pomógł w kwestii zawieszenia o rzetelną informacje które części zostały wymienione.

Dziwię się, że żadnen z testujących / youtuberów nie potrafi wyczuć zawieszenia w B8. Świadczy to o jakości "testerow" lub onty że usterka występuje losowo. Jeśli losowo to dlaczego nie ma akcji naprawczej?!?

Mam tego trochę dosyć. Przyjemność z jazdy tym samochodem jest mocno dyskusyjna!!!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku mojego Passata jest tak jak pisze Tomek131. Zawieszenie jest DRAMATYCZNE!!!!!!

 

Współczuję. Chętnie bym porównał z moim, bo jestem zadowolony, ale może tylko dlatego, że jestem głuchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że gdy auto jest dociążone (pasażerowie z tyłu, pełny bagażnik), to zawieszenia z tyłu wcale nie słychać. Ktoś to zauważył u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zauważyłem, że gdy auto jest dociążone (pasażerowie z tyłu, pełny bagażnik), to zawieszenia z tyłu wcale nie słychać. Ktoś to zauważył u siebie?

 

Prawda, jak w Pick-upie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to zauwazylem. Pozatym w trybie comfort jest ciche a w sport to wali normalnie. Wydaje mi sie ze zaczelo byc slychac bardzoej w normal u mnie znacznie bardziej, bede to znowu zglaszal jak bede na przegladzie. To i trzeszczace nakladki na slupki boczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tył hałasuje - mam 18". A jadąc w deszczu zauważyłem, że przy mocnym dodaniu gazu na 2 biegu jak zerwie przyczepność koło podskakuje i wtedy to dopiero przód słychać. Czyż by to przypadłość DCC ? Czy może amorki w nowiutkim Pasku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym zawiasie też hałasuje. Ja dochodzę do wniosku, że blachy podwoziowe w komorze bagażnika są za cienkie i wygłuszenie (efekt odchudzania) a przez to przenosi hałas do środka. Nadkola też wszystko przenoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdzies wyczytalem, ze to moze byc wina platformy MQB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zwykłym zawiasie też hałasuje. Ja dochodzę do wniosku, że blachy podwoziowe w komorze bagażnika są za cienkie i wygłuszenie (efekt odchudzania) a przez to przenosi hałas do środka. Nadkola też wszystko przenoszą.

 

Nadkola wg mnie nie mają żadnego wyciszenia, najlepiej jest to słyszalne gdy leży błoto pośniegowe. Jeden wielki hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też tył hałasuje - mam 18". A jadąc w deszczu zauważyłem, że przy mocnym dodaniu gazu na 2 biegu jak zerwie przyczepność koło podskakuje i wtedy to dopiero przód słychać. Czyż by to przypadłość DCC ? Czy może amorki w nowiutkim Pasku ?

 

 

Na poczatek hej, jestem tu nowy byc moze bedziemy w jednej klasie b8;P

 

Co do walenia to w moim b6 z 2005 tez tak wali i jest to wina ESP ktore zapobiegajac zerwaniu przyczepnosci daje Ci wrazenie urywania calej prZedniej osi robiac przy tym w kij halasu...

 

A co do tych nadkoli to mozna to jakos wyciszac? Bo tak glupio byloby kupic taki woz drabiniasty teoche... Szczegolnie ze moj Pasem ma 136kkm i moglbym poczekac do liftu i tam moze naprawia ten syf:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przyspieszaniu ASR najgorzej waliło w Touranie. Wysoki środek ciężkości to i łatwo zerwać przyczepność na przedniej osi... W Oplach działa to o wiele kultularniej - słychać tylko dość głośne terkotanie ale praktycznie nic nie czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do walenia to w moim b6 z 2005 tez tak wali i jest to wina ESP ktore zapobiegajac zerwaniu przyczepnosci daje Ci wrazenie urywania calej prZedniej osi robiac przy tym w kij halas

 

Ja bym się jednak skłaniał ku amorkom, bo jak jestem na ostrym zakręcie, a nawierzchnia jest kiepska to bryczka odpływa.

Sprawdzenia jeszcze z wyłączonym ESP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności