Jump to content
paolokos

zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC

Recommended Posts

W dniu 29.03.2020 o 11:01, Sober napisał:

Panowie, a jak z nowszymi rocznikami? 2018, 2019 sprzed liftu mają to już poprawione? Chyba tak, bo widzę że wątek przystopował?

Wszystko to samo u mnie po 30k km wlaśnie zaczął przód skrzypieć na progach. Auto prod. kwiecień 2018

Robił ktoś z was przednie zawieszenie w B8? Mam 205 tyś i pojawiły się pierwsze stuki z przodu. 

Sprawdzone przeguby, sworzeń wahacza, końcówki drążków, drążek stabilizatora, tuleje wahacza. Wszystko na szarpakach. Dokładnie i powoli. Mocowania amora też. Zero luzu. 

Przekładnia kierownicza w warunkach testów "domowych" nie daje żadnych stuków. Mocne ruchy lewo/prawo. 

Dwóch mechaników sprawdzało zawieszenie i nic. Jeden diagnosta z wieloletnim doświadczeniem też nic nie widzi. 

A passat puka. Na małych nierównościach. Na dziurach dużych mniej lub wcale. 

Co wam pierwsze poleciało na przodzie?

U mnie winny był amortyzator, na pomiarach jak nowy a był uszkodzony. Założyłem sachsa i jest ok Zawieszenie zwykłe, nie dcc. 

• Like 1

No właśnie. Sprawność amortyzatorów wyszła 80% ale to jedyna rzecz na którą postawił mechanik. Dodał również że b8 jest cholernie ciężkim przypadkiem. Nie jestem pierwszą osobą która była u niego z zawieszeniem i nigdzie nie było widać zmęczenia materiału. 

Z tyłu mam podobnie, pomimo wymiany amorów na większych dziurach tłucze się z prawej strony ale nie chce mi się szukać nawet. 

Piszę tutaj aby nie zakładać nowego tematu.

Czy miał ktoś z Was tak, że kontrolki od zawieszenia DCC migają podczas jazdy lub na postoju i nie da się zmienić trybu?

Ja dzisiaj zabrałem się za wymianę amortyzatorów i po ściągnięciu koła zauważyłem że zacisk hamulcowy ma wyraźny luz. Jak złapiemy go w rękę i mocno szarpniemy to wyraźnie stuka. Na tę chwilę nie ruszam amortyzatorów bo może się okazać że te cholerne stuki pochodzą nie z zawieszenia a właśnie z zacisków hamulcowych. Jak zbadam temat dokładniej to dam znać. Jedno jest pewne. To nie ma prawa mieć takiego luzu. 

Mam od 2 mies B8 z 2015 roku i też zawieszenie tłucze mocno, na szarpakach i pomiarze amortyzatorów zero odchyłek od normy. W ogóle na 17 calowych kołach jest twardo (bez DCC). Czy miał ktoś porównanie co do tłuczenia i komfortu między 17-calowymi a 16-calowymi? Warto dać więcej gumy? 

Edited by VWojtek69

U mnie na 17 to jazda jak wozem drabiniastym. Tapczan. Myślę o 18 i niższym profilu. 

16 w b8 to jakieś totalne nieporozumienie. Auto wygląda okropnie. 

Tapczan z DCC czy bez? Jakie opony?

Edited by mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...