Skocz do zawartości
paolokos

zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Tym akurat nie ma się co przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cudownie :what czyli rozumiem, że też masz u siebie te same objawy?

 

Mam takie same objawy u siebie przy DSG mokrym 6biegów. Taka cecha auta, że nie można jeździć nim po kostce brukowej z otwartym oknem i wyłączonym radiem :) Tragedia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie same objawy u siebie przy DSG mokrym 6biegów. Taka cecha auta, że nie można jeździć nim po kostce brukowej z otwartym oknem i wyłączonym radiem :) Tragedia....

 

Czyli to nie wina "suchego" DSG7 tylko czegoś innego. Albo wina DSG7 i DSG6. No tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam mam to samo, po licznych atakach w serwisie oraz piśmie do centrali , dałem sobie już spokój, staram się nie jeździć po kostkach brukowych i nie otwieram okien w momencie przyśpieszania :) DSG 7 suche tak ma i koniec, na pocieszenie to mechanik co sie już postarzał przy całym VAG-u ( czasem sam serwis VW-Audi dzwoni do niego o poradę :) ) też ma taką przypadłość w swojej DSG i w ogóle się tym nie przejmuje. Kazał mi jeździć i niczym się nie martwić , a jak coś dupnie po gwarancji to chętnie mi naprawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj auto zawiozłem na przegląd przy 60kkm i poprosiłem o jazdę z kierownikiem serwisu. Jak zjechaliśmy na drogę osiedlowa i przejechaliśmy przez pierwszy próg to pięknie było słychać jak z przodu coś zaskrzypiało, kolejny próg i to samo. Kierownik stwierdził ze jednak miałem racje mówiąc ze coś jest nie tak. Samochód zostawiłem i jutro ma być zrobiony. Co się okazało podobno przy czujnikach przechyłu karoserii coś wydawało te odgłosy, ale czy aby na pewno to się okaże jutro jak zrobią i mam nadzieje będzie poprawa :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni B6 z 2006r skrzypiał jak stara szafa. Okazało się, że przedni czujnik przechyłu skorodował i wydawał takie dźwięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zawieszenia chyba był opisany wielokrotnie, podzielę się jednak moimi spostrzeżeniami.

Auto z 03.2016 z DCC amortyzatory Monroe 512.

Pierwsza moja wizyta w serwisie przy około 1 tys km Auto wibrowało i ściągało na autostradzie w lewo, sprawdzili wyważenie zamienili koła z przodu L/P. Obie usterki ustały.

Kolejna wizyta na 10k wymiana oleju i zgłoszenie stuków ze skrzyni przy zmianie biegów oraz przy start/stop. Stwierdzili że nie umieją wywołać usterki ale słyszą niezidentyfikowane stuki z zawieszenia. Rekomendacja serwisu - jeździć, przy przeglądzie na 30 k będziemy myśleć.

Przegląd na 30 k , wymiana filtrów oleju, udało się wywołać usterkę skrzyni, wymienili wirnik skrzyni biegów, cokolwiek to było nie stuka.

Moje odczucie w temacie zawieszenia, zgłoszone do serwisu. Zawias rozklepany tak że droga równa jak stół wydaje się być kocimi łbami oraz powtarzalny stuk przy najeździe na progi zwalniające, przy zjeździe rownież. Stwierdzili że nasmarują tuleje wachaczy, taka rekomendacja producenta.

Było lepiej kilka dni, jestem umówiony na wizytę na początku Maja.

Nowość która się pojawiła to wibracja na aucie od 60/70 km/h wyczuwalna wyraźnie od 100, na autostradzie 160 czuć konkretnie. Koła wyważanie były dwukrotnie ale usterka powtarza się na zimowych koła oraz letnich.

Maja szukać przyczyny.

 

Czy ktoś spotkał się z podobną wibracja ?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wibracji problemem mogą być łożyska :/ U mnie części nie przyszły i 2 dzień czekają na części... póki co jeżdżę nowym Golfem w Comfortlinie i jestem pozytywnie zaskoczony ;) jeździłem dzisiaj także Tiguanem i utwierdziłem się tylko w przekonaniu ze za te pieniądze trzeba upaść na głowę żeby go kupić :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj auto zawiozłem na przegląd przy 60kkm i poprosiłem o jazdę z kierownikiem serwisu. Jak zjechaliśmy na drogę osiedlowa i przejechaliśmy przez pierwszy próg to pięknie było słychać jak z przodu coś zaskrzypiało, kolejny próg i to samo.

 

Problem znany, amortyzatory. Raz pomaga przesmarowanie, jak nie wymiana. każde rozsądne ASO to wie, VW ma to gdzieś. Już B6 tak miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wibracji problemem mogą być łożyska :/ U mnie części nie przyszły i 2 dzień czekają na części... póki co jeżdżę nowym Golfem w Comfortlinie i jestem pozytywnie zaskoczony ;) jeździłem dzisiaj także Tiguanem i utwierdziłem się tylko w przekonaniu ze za te pieniądze trzeba upaść na głowę żeby go kupić :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Słyszałem już kilka opinii, że skrzynia biegów, wibracja jest od dwumasy, a może półosie itd. Dam znać jak znajdą i jakie mają na to lekarstwo, dodatkowo maja zrobić zawias.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienili czujniki położenia nadwozia (te od LEDow) i skrzypienie które było na filmach ustało :). Czuje się jakbym znowu jeździł tym za co zapłaciłem. Wprawdzie coś tam od czasu delikatnie zapuka, ale to już normalna praca zawiasu.

Zobaczymy na jak dlugo

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eibach pro-kit jak ktos chce sobie obnizyc passarati :)

 

RpHHQT1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turlałbym :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie mierzyles oponę nadkole ile usiadł? przed, po i czy równo przód tył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie mierzyles oponę nadkole ile usiadł? przed, po i czy równo przód tył ?

 

nie mierzylem, eibach mowi 30-35mm, tyl troszke wyzej zeby bylo normalnie jak sie zapakuje ludzmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suffeks Bartek, jaki Ty masz w ogóle kolor nadwozia? Pytam bo naprawdę zacnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat zawieszenia chyba był opisany wielokrotnie, podzielę się jednak moimi spostrzeżeniami.

 

 

Nowość która się pojawiła to wibracja na aucie od 60/70 km/h wyczuwalna wyraźnie od 100, na autostradzie 160 czuć konkretnie. Koła wyważanie były dwukrotnie ale usterka powtarza się na zimowych koła oraz letnich.

Maja szukać przyczyny.

 

Czy ktoś spotkał się z podobną wibracja ?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

U mnie takie coś występowało przy przebiegu około 40 tys były to przeguby wewnętrzne. Wymienili i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eibach pro-kit jak ktos chce sobie obnizyc passarati :)

 

RpHHQT1.jpg

 

Jak wrażenia z jazdy na tym zwieszeniu ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w stukajacym mam takie amortyzatory (pierwsze zdjecie przod dwa nastepne tyl)

 

20170428_155743.jpg

 

Producent ZF...

20170428_155709.jpg

20170428_155756.jpg

Edytowane przez pdzieniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie takie coś występowało przy przebiegu około 40 tys były to przeguby wewnętrzne. Wymienili i po sprawie.

 

Dzięki, zobaczę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności