Skocz do zawartości
paolokos

zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jest akcja serwisowa na łożysko/tuleje (zwał jak zwał) tylnego DCC przedział do 3CZH. U mnie G wiec dzisiaj zamawiają i jak przyjdą to jade na wymianę. Przy 20km/h jazda po kostce/płytach zaczyna telepać przód tak jakby cos było luźne... jak wymienią tył to będę drążył temat przodu :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzięki za info. Co prawda do tyłu nie mam zastrzeżeń, ale też mam G więc podjadę.

A przodu też mi stuka na nierównościach...

No i jeszcze ostatnio trochę szybciej (20 km/h) przejechałem próg zwalniający - huk z przodu taki jakby koła pourywało. Powtórzyłem i co ciekawe - tylko w normal i comfort. W sport nic się nie dzieje. Dam znać jak powalczę w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj za Passatem B8 Variant 1.6 TDI Trendline (sądze że nie miał DCC)... bylem w szoku... jechałem za nim około 65 km/h po mocno pofaudowanym asfalcie (słońce, TIRy wiadomo)... tylne koło (te po bardziej pofaudowanej części) co chwilę odrywało się od ziemi!!!!! Nie raz, nie dwa.... wielkrotnie było w powietrzu!!! Poprawcie mnie jeżeli to jest normalne zachowanie. Bardzo dużo jeżdzę i nie rzuciło mi się w oczy takie zachowanie w nowych, starych zresztą też, samochodach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info. Co prawda do tyłu nie mam zastrzeżeń, ale też mam G więc podjadę.

A przodu też mi stuka na nierównościach...

No i jeszcze ostatnio trochę szybciej (20 km/h) przejechałem próg zwalniający - huk z przodu taki jakby koła pourywało. Powtórzyłem i co ciekawe - tylko w normal i comfort. W sport nic się nie dzieje. Dam znać jak powalczę w serwisie.

 

Ten huk przy zjeździe z progu ze zbyt dużą prędkością to niestety tak ma być. Miały to B5, B6/B7, Tiguany też. To samo mam w Mercedesie. Po prostu sprężyny odbijają na maxa - zawieszenie nie ma odbijaczy w drugą stronę bo auta z definicji nie są do skakania. W Sport nie zdążą bo jest większe tłumienie - musisz pojechać trochę szybciej to pewnie też usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylne koło (te po bardziej pofaudowanej części) co chwilę odrywało się od ziemi!!!!! Nie raz, nie dwa.... wielkrotnie było w powietrzu!!!

Miałeś kamerkę na wysięgniku, skierowaną na to koło? Czy może pasażer wietrzył głowę? Tylko nie mów mi, że na kierownicy czułeś, kiedy tylne koło się odrywało od jezdni ;)

 

Aha... i jeszcze WINCNYJ WYKRZYKNIKÓW!!!!!!oneoneoneone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, przepraszam z tym kołem. Zachowałem się jak gówniarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jechałem dzisiaj za Passatem B8 Variant 1.6 TDI Trendline (sądze że nie miał DCC)... bylem w szoku... jechałem za nim około 65 km/h po mocno pofaudowanym asfalcie (słońce, TIRy wiadomo)... tylne koło (te po bardziej pofaudowanej części) co chwilę odrywało się od ziemi!!!!! Nie raz, nie dwa.... wielkrotnie było w powietrzu!!! Poprawcie mnie jeżeli to jest normalne zachowanie. Bardzo dużo jeżdzę i nie rzuciło mi się w oczy takie zachowanie w nowych, starych zresztą też, samochodach...

 

Kiedyś posadziłem z tyłu swoich 3 kolegów, każdy minimum 100kg wagi, paseratti amortyzował bajecznie na przeróżnych nawierzchniach, żadnych stuków puków itp. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś posadziłem z tyłu swoich 3 kolegów, każdy minimum 100kg wagi, paseratti amortyzował bajecznie na przeróżnych nawierzchniach, żadnych stuków puków itp. :-)

 

Wolałbym wozić koleżanki ale tau o wagę chodzi... tak więc ten... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc trzeba zmieścić 6 koleżanek na tylnej kanapie. Myślę, że bagażnik też można wykorzystać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jest akcja serwisowa na łożysko/tuleje (zwał jak zwał) tylnego DCC przedział do 3CZH. U mnie G wiec dzisiaj zamawiają i jak przyjdą to jade na wymianę. Przy 20km/h jazda po kostce/płytach zaczyna telepać przód tak jakby cos było luźne... jak wymienią tył to będę drążył temat przodu :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

czy ktoś jeszcze ma w/w akcję serwisową ?

u mnie po podaniu VIN w serwisie nie stwierdzili żadnej akcji ( zawias DCC, VIN 3CZH )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo po VIN nie bedzie nic, dzisiaj bylem w vw bo mialem akcje serwisowa na podklejenie folia pod klamkami, zeby jak powiedzieli, klamka nie rysowala lakieru. Podpytalem dlaczego po numerze nadwozia nie ma zadnej akcji na stronie VW, powiedzial, ze po VIN sa tylko akcje zagrazajace bezpieczenstwu. zgloszone do urzedu, a akcje podnoszace jakosc produktu nie sa. Czyli jesli serwisujesz w VW, to przy wymianie oleju robia ci akcje serwisowe, a jak serwisujesz gdzies indziej to nic o tych akcjach nie bedziesz wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. przy moim przebiegu i według info z kompa auta to wymiana oleju wypada mi jakoś w sierpniu 2017.czy wówczas podczas wymiany oleju serwis nie zrobi problemu, że akcja była w ubiegłym roku i za późno zgłaszam "akcję podnoszące jakość produktu"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się ich wówczas zapytasz czy, kiedy, gdzie i w jaki sposób ONI (lub VW) Cię o tym poinformowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to były stuki , czy skrzypienie ??? w moim pasku przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności, przy lekkim naciśnieciu pedału hamulca coś strasznie skrzypi . Miałeś moze do czynienia z taka historią ??? serwis rozkłada ręce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij koło przednie najpierw jedno, później drugie, dobrej mocno mocowanie drążka stabilizatora do sanek (klucz 13) z obydwu stron, a później dokręć kluczem 15 mocowanie łącznika do drążka i do amortyzatora. U mnie jest cisza a wydobywały się przy hamowaniu różne dźwięki. Serwis nie umiał. Zrobiłem sam u kolegi. Trzeba odkręcić dość mocno bez patrzenia na zalecane momenty siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten huk przy zjeździe z progu ze zbyt dużą prędkością to niestety tak ma być. Miały to B5, B6/B7, Tiguany też. To samo mam w Mercedesie. Po prostu sprężyny odbijają na maxa - zawieszenie nie ma odbijaczy w drugą stronę bo auta z definicji nie są do skakania. W Sport nie zdążą bo jest większe tłumienie - musisz pojechać trochę szybciej to pewnie też usłyszysz.

 

Dzięki za podpowiedź. Chyba daruję sobie testowanie na sporcie bo jeszcze coś faktycznie się urwie :-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witaj, to były stuki , czy skrzypienie ??? w moim pasku przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności, przy lekkim naciśnieciu pedału hamulca coś strasznie skrzypi . Miałeś moze do czynienia z taka historią ??? serwis rozkłada ręce :(

 

Stuki i puki w moim egzemplarzu akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ogóle zapomniałem o tym, że słyszałem jakikolwiek hałas z zawieszenia. Jeżdżę na zimówkach 16", ciśnienie komfortowe i tryb comfort. Całkowita cisza. Mimo to auto prowadzi się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jak Passat wygląda na 16?:blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi zależało na wyglądzie to nie kupowałbym Passata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200k to już można czegoś wymagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz stukającego zawiasu od kilku dni cos brzęczy najprawdopodobniej w prawym przednim boczku, szczególnie jak sie redukuje cos wchodzi w taki rezonans ze mam wrażenie ze ktoś tam gwoździ nawrzucał [emoji23] za chwile stuknie 40k a auto nawet nie ma roku [emoji38]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności