Skocz do zawartości
paolokos

zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC

Rekomendowane odpowiedzi

A w stukajacym mam takie amortyzatory (pierwsze zdjecie przod dwa nastepne tyl)

 

[ATTACH=CONFIG]152900[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]152901[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]152902[/ATTACH]

 

Producent ZF...

 

Dokładnie takie same mam u siebie. Mój jak większość czytelników wie stuka jak najęty.

Edytowane przez rdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mam w swoim egzemplarzu.....

 

Niby prosta droga a skacze i buja jak najęty. Byc może w tym przypadku to taka droga.... chociaż nie sądzę :-(

 

Stukanie, hałas zawieszenia bym jakoś mogl znieść. Tego bujania, pływania... zabiera to radość z jazdy...

 

Pozdrawiam wszystkich

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie mam w swoim egzemplarzu.....

 

Niby prosta droga a skacze i buja jak najęty. Byc może w tym przypadku to taka droga.... chociaż nie sądzę :-(

 

Stukanie, hałas zawieszenia bym jakoś mogl znieść. Tego bujania, pływania... zabiera to radość z jazdy...

 

Pozdrawiam wszystkich

R

 

Reklamuj. To nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reklamuj. To nie jest normalne.

 

Myślisz źe tego nie robiłem? Wiele razy. To nie wada tylko cecha - tyle usłyszałem. Serwisy wiedza ale nie mają rozwiązania, Nie jeden Passat tak ma. Film dla wyjaśnienia nie jest mój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślisz źe tego nie robiłem? Wiele razy. To nie wada tylko cecha - tyle usłyszałem. Serwisy wiedza ale nie mają rozwiązania, Nie jeden Passat tak ma. Film dla wyjaśnienia nie jest mój...

 

Może zmień serwis? Ja chętnie udostępnię moje auto do porównania, bo u mnie - odpukać - wszystko działa świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zmień serwis? Ja chętnie udostępnię moje auto do porównania, bo u mnie - odpukać - wszystko działa świetnie.

 

Byłem w kilku serwisach.... Jeżdziłem też wieloma egzemplarzami. Nie trafiłem na model zbliżony jakością do B7 (który też nie był wzorcem)

Rozmawiałem z doradcami serwisów i jezdziłem z mechanikami VW. Wiedzą że jest problem - nie mają rozwiązania. Fatalny pod tym względem samochód.....fatalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest droga betonowa, gosc ma kamerke no nie wiem, chyba na glowie, co poteguje efekt, brak stabilizacji, wszystko na filmiku jest jak najbardziej normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B8 1.8 Comfortline, zawieszenie zwykle, przebieg 17tys

 

Zawieszenei z tylu jest bardzo glosne, w Hyundai i30 bylo lepiej, teraz jak jade po nawet niewielkich dziurach slysze z tylu odglosy, moze nie stukanie i pukanie ale bardzo glosna prace zaweiszenia, trudno to okreslic ale nie spotkalem tego w innych autach nawet starych.

 

TTTM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba wszystkie auta na MQB tak mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

U mnie diametralnie stuki zmniejszyły się po obniżeniu ciśnienia w kołach. Fabrycznie było ponad 3 atm! Po obniżeniu komfort jest znacznie lepszy.

Na jakim ciśnieniu jeździcie?

 

pozdr Romfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis chyba wie o stukaniu bo u mnie bez pytania zmniejszyli z 2.6 na którym jeżdżę na 2.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 3 miesięcy byłem już 4 razy w ASO z powodu skrzypiącego zawieszenia. Za każdym razem je smarują, co nic nie daje. Nie wiem, mam ich pouczyć, żeby w końcu wymienili je na coś sprawnego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez cały wątek uffff... Niestety dołączyłem do grona nieszczęśników z przednim zawieszeniem.

Dla odmiany mam Superba 220 2.0 TSI z DCC. U mnie objaw to tak jakby ktoś wrzucił sporą nakrętkę na osłonę pod silnikiem, które się na niej tłucze na większych niedoskonałościach nawierzchni lub kilku mniejszych, powtarzających się. Tak jak zauważyliście, zawieszenie w naszych pojazdach to dramat. Znam osobiście 4 Superby z tą przypadłością. Oczywiście zawias jest sztywny i nie ma luzów. Mam wrażenie, że stuk u mnie występuje w fazie odbicia, czyli maksymalnego wychylenia koła, jakby sprężyna nie nadążała odbić. Lecz to IMHO niemożliwe. Coraz bardziej skłaniam się ku wadliwym amortyzatorom. Ale one wykazują sprawność na stacji diagnostycznej, więc nie można się przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie serwis poszedł w strone maglownicy i podobno to jest problem, ale centrala kaze teraz robic milion testów, żeby jej nie wymienić. Ustaw koła na wprost i zacznij bardzo szybko z niska amplitudą ruszać kierownicą lewo prawo. Może masz coś innego, ale u mnie tak samo, sam w sobie zawias nie ma żadnych luzów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście nie ma objawów o których piszesz, bądź są one na razie niewidoczne. U kolegi natomiast jak najbardziej jest tak, że przy tym teście występują drgania kół. Serwis stwierdził, że to jest w normie i na razie postanowił użyć jakiegoś specjalnego spreju. Wszyscy się z tego śmieją, no ale co tam... Ja natomiast w przyszły piątek wymieniam natomiast sprężyny na eibach i przy okazji wymienię również łożyska amortyzatorów przód. Koszt niewielki a przynajmniej od razu wyeliminuję jedną rzecz. Koszt nowej maglownicy jest kosmiczny - 5300 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć,

Przy okazji wizyty w serwisie ponownie zgłosiłem problem stukającego zawieszenia. Sprawdzono zawieszenie pod kątem luzów - luzów brak.

Zgłosiłem do BOK VW. Odpowiedź:

image.png.539a08bf5fbe01ebd93bd4828dc1661c.png

Czyli jak w serwisie maja drugi stukający, to znaczy że jest ok.

Ostatnio jeździłem z kumplem świeżo odebranym HL i jest akceptowalnie - bez telepania jak u mnie ale nie tak dobrze jak było w B7.

Zastanawiam się czy to nie kwestia dodatkowego wyciszenia w HL w stosunku do CL - wie może ktoś czy rzeczywiście daja tam jakieś lepsze wygłuszenie? Motor też był ciszej ale to 1.8 to może kultura pracy po prostu lepsza.

Amortyzatory tez ma ZF ale inny numer części - albo przez to że to kombi albo coś zmienili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w ASO z tym zawiasem. Pech chciał, że nie udało się wywołać efektu stukania a jeździliśmy sporo. Powiedzieli mi aby przyjechać w suchy dzień i obserwować zależność między występowaniem tego w suche i mokre dni. Jeżeli taka zależność jest, to świadczy to o tym, że przyczyną jest wzajemne przemieszczanie się względem siebie dwóch gumowych elementów. Moje ASO miało taki przypadek i było to górne mocowanie tylnego amortyzatora. A słyszalne z przodu ...  jutro jadę wymienić sprężyny na eibach pro kit. Do tego wymieniam wszystko co jest na górze amortyzatora (łożysko, łożyskowanie, łączniki stabilizatora). Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, bo wymieniłbym też te górne mocowanie z tyłu. Dam znać co i jak. Podkreślam tylko że mam gorszego paska, czyli skodzianę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą pogodą to coś jest na rzeczy. Mam wrażenie, żę jak jest sucho stuka mocniej. Gdy wilgoć 'wisi' w powietrzu - nie koniecznie musi padać to jest lepiej. Dziś jakoś tak ciszej było rzeczywiście u mnie też...

W Skodzie zawiecha chyba analogiczna jak w VW - w końcu MQB. Czekam na info jak będzie po zmianach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jadę do Compsportu, zobaczymy.

 

Jestem po zabiegu. Pojeździłem sporo po beznadziejnych drogach i wniosek jest jeden - nic nie stuka. Nie wierzę w jakieś cudowne uzdrowienie i być może to zbieg okoliczności z wilgotną pogodą czy trochę niższą temperaturą - będę obserwował. Podsumowując - wymieniłem sprężyny na Eibach Pro - Kit, łączniki stabilizatora, łożysko górne amortyzatora, obsada łożyska. Z tyłu zastosowałem gumki na górze sprężyny z Audi - grubsze niż standardowe. Póki co - spokój. No i zupełnie inaczej się to prowadzi. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ciszy!

Eibach Pro - Kit obniża zawieszenie chyba o jakies 3 cm? Amortyzatory zostawiłeś te same?

W takim razie wygląda, że stukanie powodują łożyska i gumy górne amortyzatorów? Skojarzyłem teraz, że po nocy jak wyjeżdżam z garażu i kręcę kołami na maksa do lewej a potem do prawej to skrzeczy mi coś z  przodu - ignorowałem to bo jest tak tylko rano ale może sprawy są powiązane.

Jutro spróbuję podrążyć temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności