Skocz do zawartości
paolokos

zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zawieszenie nie jest idealne i tak jak juz pare innych osob sprawdzilo, zejscie z kol 19" czy 18" do 17" robi duza roznice w komforcie (przynajmniej w wersji bez DCC).

 

Oczywiscie auto sporo traci na wygladzie, ale cos za cos...

 

To aż sprawdzać trzeba było ???!! Przecież to oczywiste. W dodatku - nie trzeba sprawdzać - dotyczy wszystkich samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wszystkich. Np. w mercedesie S (ze sprawnym airmatikiem) nie odczujesz roznicy jednego cala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Chciałbym się przywitać, nie widzę tematu do tego więc piszę tutaj.

 

Zamówiłem zawieszenie DCC i po przeczytaniu tego tematu trochę się martwię (sedan). Wiecie może jak z samochodami wyprodukowanymi w 2017 ? Czy ten problem dalej występuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, problem z zawieszeniem jest i z DCC i bez DCC :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś :P

 

W jazdach testowych nie udało mi się usłyszeć tego o czym piszecie w tym temacie. Jeździłem trzema rożnymi samochodami i nie było problemów. Może to dlatego jestem taki mało wyczulony bo mam opla :D

 

Czy zawieszenia w passacie jest takie samo jak w nowym tiguanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie pocieszyłeś :P

 

W jazdach testowych nie udało mi się usłyszeć tego o czym piszecie w tym temacie. Jeździłem trzema rożnymi samochodami i nie było problemów. Może to dlatego jestem taki mało wyczulony bo mam opla :D

 

Czy zawieszenia w passacie jest takie samo jak w nowym tiguanie ?

 

Nie jest bo nie może być takie samo. Większe koła i większy skok zawieszania. Ale jest dużo elementów wspólnych (wiadomo: unifikacja). I z tego prawdopodobnie wynika to, że problemy też są wspólne.

Ale za to traktowanie przez serwis dokładnie takie samo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś ASO z problemem głośnego zawieszenia, nie mam DCC, przebieg 600 km, auto z grudnia 2016. Koła 17 cali.

Po jeździe testowej Pan z serwisu nawet zainteresował się problemem - wykonana została kolejna jazda próbna z mechanikami.

Potem jeżdżony był testowy Passat z salonu. Wnioski - w testowym tłucze się jeszcze bardziej niż u mnie, więc po prostu "ten typ tak ma".

Jeździłem potem sam tą testówką - dramat. Jedyny plus jest taki, że u mnie tak wnętrze nie trzeszczy jak w testowym (przebieg ok 10 tys.). Nawet chętnie wróciłem do swojego i mam nadzieję, że trzeszczeć nie będzie...

O akcji naprawczej nic nie wiadomo i podobno nie ma innych zgłoszeń od właścicieli B8...

 

Ogólnie biorąc w porównaniu z każdym autem od VW, które miałem wcześniej swoim czy żony (Polo HL 2009, High up! 2012, Golf 7 TL 2014, Touran HL 2011, B7 CL 2013), nigdy nie było problemu z głośnością zawieszenia - pamiętam że w Vectrze C było też głośno. W porównaniu z B7 to przepaść... W B8 każde delikatne wertepy na drodze musza być zakomunikowane dudnieniem zawiechy... Rozczarowanie...

 

Może ktoś z Was wyciszał auto i może polecić gdzie to zrobić w zachodniej Polsce - nadkola, podłoga bagażnika?

Edytowane przez pdzieniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zeszłym tygodniu wymienili tuleje z tylu na te nowe co była akcja, jak juz pisałem wcześniej. Tył sie uspokoił, natomiast przód jak tłukł od 30k tak tłucze nawet jeszcze bardziej (50k) :/ 30.01 jestem umówiony na zdiagnozowanie przodu po raz 3 juz chyba No i dodatkowo zauważyłem pęknięty uchwyt drzwi od strony kierowcy:/ jeżeli wykombinują co tłucze z przodu to dam znać ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w zeszłym tygodniu wymienili tuleje z tylu na te nowe co była akcja, jak juz pisałem wcześniej. Tył sie uspokoił, natomiast przód jak tłukł od 30k tak tłucze nawet jeszcze bardziej (50k) :/ 30.01 jestem umówiony na zdiagnozowanie przodu po raz 3 juz chyba No i dodatkowo zauważyłem pęknięty uchwyt drzwi od strony kierowcy:/ jeżeli wykombinują co tłucze z przodu to dam znać ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek tipy.

Może udałoby się wydobyć jakieś informacje o tej akcji z tulejami, numer, nazwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisałem wcześniej, ze auta z konkretnym VINem... mojego produkowali w 5tyg 2016 i moje auto było z końcówki tych wadliwych tulei :/ podobno

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy świeżo odebrane passaty maja ten problem rozwiązany ? Najlepiej nowi użytkownicy jakby sie wypowiedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój tłucze jak szalony. auto odebrane w grudniu - nie wiem kiedy wyprodukowane - gdzie mogę to sprawdzić. :)

ps. wydaje mi się że mam bardzo głośne opony (tzn. Pan z serwisu tak stwierdził) - jest ktoś z dolnośląskiego i jeździ na pirelli sotozero 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego pisałem wcześniej, ze auta z konkretnym VINem... mojego produkowali w 5tyg 2016 i moje auto było z końcówki tych wadliwych tulei :/ podobno

 

 

No to mój 44 tygodnie młodszy, ale tuleje chyba mu dali ze starych zapasów...

Cały wątek czytałem ze dwa tygodnie temu i zapomniałem Twój wpis, sorry.

W ASO nie wiedzieli o żadnej akcji, niezależnie od VIN-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego pisałem wcześniej, ze auta z konkretnym VINem... mojego produkowali w 5tyg 2016 i moje auto było z końcówki tych wadliwych tulei :/ podobno

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Możesz dać namiar na swój serwis? Bylem już 4 razy z tym dramatycznym zawieszeniem w dwóch warszawskich serisach. Nikt nic nie wie o żadnej akcji. Zawieszenie jest kpiną, żartem, dramatem na 4 kołach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ten problem ujawnia się w autach z całej gamy MQB. Bo narzekają nie tylko właściciele nowych Superbów ale też i Touranów, Tiguanów itd.

Nawet w testach w prasie po pierwszych zachwytach teraz już piszą o "głośnym zawieszeniu" w Passacie. Nawet GTE się ostatnio dostało

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że ten problem ujawnia się w autach z całej gamy MQB. Bo narzekają nie tylko właściciele nowych Superbów ale też i Touranów, Tiguanów itd.

Nawet w testach w prasie po pierwszych zachwytach teraz już piszą o "głośnym zawieszeniu" w Passacie. Nawet GTE się ostatnio dostało

 

 

W filmie jest mowa o stukaniu. Jak wielokrotnie pisałem u mnie stukanie jest jednym z kilku objawów felernego zawieszenia. Najgorsze jest pływanie na boki (przy najechaniu nierówność na łuku) i nadwrażliwość na nierównościach - jakichkolwiek. Samochód cały czas się bują i drży. Odkąd użytkuję B8 nie ma dla mnie rownego asfaltu ;-( sorry że się powtarzam ale taki mam egzemplarz. Dramat...

 

P.S. Pisałem z jednym z bardzo znanych youtuberów, niestety nie podjął tematu nagłośnienia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 31 tydzień produkcji 2016 w ASO nie wiedzieli o żadnej akcji,sprawdzane po VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie 31 tydzień produkcji 2016 w ASO nie wiedzieli o żadnej akcji,sprawdzane po VIN.

 

Co najmniej dwa razy czytałem na tym forum, że jest akcja serwisowa. Nikt nie podał konkretów i nikt nie ujawnił serwisu, ktory te rzekome akcje prowadzi. Było haslo że modele z Emden, sedany, VINy. Wszystko okazało się ściemą. Pozwalam sobie na takie słowa gdyż każdy serwis w którym byłem wzruszał ramionami na pytanie o akcje naprawcze elementów zawieszenia. Raz nawet rozebrano (czyszczono) mi układ hamulcowy gdyż to tam usłyszeli stuki. Niestety to był błędny trop... Konsultanci potwierdzają, że zawieszenie stuka i "pływa" i że jest to cecha tego modelu a nie jego wada. Usłyszałem dokładnie te slowa w dwóch niezależnych serwisach VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim samochodzie w serwisie w Kielcach wymienili tuleje gumowe z tyłu w ramach gwarancji. Nie ma akcji serwisowej ale mają zalecenie ze jak klient sie czepia że głośno pracuje to wymieniają.

Różnicy specjalnej po przejechaniu kilkutysięcy km nie widzę , u mnie nigdy nie było dramatu ale uważam że pracuje za głośno, szczególnie na 18 ach i trybie sport dlatego uważam ze to wina amortyzatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim samochodzie w serwisie w Kielcach wymienili tuleje gumowe z tyłu w ramach gwarancji. Nie ma akcji serwisowej ale mają zalecenie ze jak klient sie czepia że głośno pracuje to wymieniają.

Różnicy specjalnej po przejechaniu kilkutysięcy km nie widzę , u mnie nigdy nie było dramatu ale uważam że pracuje za głośno, szczególnie na 18 ach i trybie sport dlatego uważam ze to wina amortyzatorów

 

Dzięki,

Ktoś już wapominał o amortyzatorach wcześniej. Fajnie ze nie masz z tym tragedii. Ja niestety mam gorzej. Wiem, że są różnice, jeździłem kilkoma egzemplarzami, dwa tylko stukały a mój i jeszcze jeden miały więcej objawów. Szkoda że VW tego nie widzi (albo widzi i nic nie robi). Sądzę że w Np. Toyocie byloby to zalatwione skuteczniej a byc moze nawet na poziomie kontroli jakosci zanim klient otrzyma swoj egzemplarz ;-) Twierdze tak gdyz przez lata uzytkowalem kilka Toyot.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności