Skocz do zawartości
paolokos

zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC

Rekomendowane odpowiedzi

@gromchester niby tak... Niby Dotyczy ale nie dotyczy.

 

Ktoś coś powiedział ale serwisy nic nie wiedzą. Pytałem dwukrotnie w serwisach w Warszawie (w poprzednim tygodniu).

Nikt nic nie wie!!!! Ma żadnej akcji ani informacji!!!!

Chciałbym spytać tych co mają wymienione te części jaki był zakres tych napraw, co wymieniali i na co, w których dokładnie serwisach, numery, kontakty wszystko ;-) Jak wy nie wiecie to ja chciałbym zadzwonić do tych serwisów.

 

Potrzebuję tych informacji na przyszły tydzien. Wydrukowałem kilkadziesiąt stron wątków opisujących problemy takie jak w moim egzemplarzu (zawieszenie, skrzypienie, huczenie, utleniające sie listwy chromowane). Niestety wszystko jest opisane ogólnikowo. Chce przekazać to serwisowi aby im pomóc.

Potrzebuję od Was konketów (mam na mysli tu osoby, którym serwisy pomogły). To chyba nie jest takie trudne.

 

Pozdrawiam.

 

Na dzwiek "mam tu info z forum" doradcy dostaja furii a mechanicy cie znienawidza. I nie dziw sie im ludzie przychodza z masą niesprawdzonych info, plotek, i wierzą mocniej internetowi niz procedurom producenta. Wiec ostrożnie z tym.pokazywaniem wydruków z forum :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie; czy ktoś ma problemy z zawieszeniem w kombi? Albo jestem głuchy (może już tak być) albo tez problem dotyczy tylko sedan-ów?

Mam kombi i ja nie słyszę żadnych metalicznych czy tym podobnych stuków od elementów zawieszenie. Owszem, są przenoszone dźwięki i inne głuche puknięcia po przejechaniu jakiejś zapadniętej studzienki, czy wystającej łaty nadlanej na asfalcie, ale te hałasy pochodzą ewidentnie od uderzenia opon w taką nierówność i dotyczą zarówno przednich jak i tylnych kół. Podobnie z odczuwalnym przenoszeniem na budę drgań po przejechaniu przez wspomniane nierówności. Ich amortyzacja też w jakimś stopniu zależy od wielkości balona opony. Mam dostęp do Paska kombi z felgami 17" i kiedyś robiłem nawet takie porównanie - oba w trybie Normal i potem Comfort. Te same nierówności, na tej samej drodze, przy podobnej prędkości były w nim wyraźnie mniej odczuwalne (lepiej amortyzowane) niż w moim z kołami 18" napompowanymi wówczas do ok. 2,9. Po obniżeniu ciśnienia do 2,7 poprawiła się trochę amortyzacja drobnych nierówności. Na Sport za bardzo nie czuję różnicy, bo w obu tłucze na maxa, ale oprócz opon, na razie nic nie stuka z zawiechy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na dzwiek "mam tu info z forum" doradcy dostaja furii a mechanicy cie znienawidza. I nie dziw sie im ludzie przychodza z masą niesprawdzonych info, plotek, i wierzą mocniej internetowi niz procedurom producenta. Wiec ostrożnie z tym.pokazywaniem wydruków z forum :-)

 

Zgadza się. Jeżeli chcecie faktycznie rozwiązać jakiś problem, to w ASO nie powoływać się na żadne forum i tym podobne internetowe opinie i porady, tylko dokładnie przedstawcie serwisowi wadę + ewentualnie prezentacja podczas jazdy (o ile jeszcze jedzie ;) ).

Edytowane przez jot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim świecie czarne to czarne a białe to białe.

Jeżeli prawdą jest że są serwisy które wymieniają tuleje i amartyzatpry w określonych seriach Passatów B8 produkowanych w Emden to dlaczego inne autoryzowane serwisy też marki Volkswagen o tym kompletnie nic nie wiedza?!?!?

Przepraszam ale nie ogarniam tego! Może w tych drugich serwisach serwis personel nie umie odczytać informacji przesyłanych z centrali typu "W określonych seriach od xxxxxxx do yyyyyyy Passatów B8 wyprodukowanych w Emden może dojść do uszkodzenia..... zalecamy wymiane częsci nr xxxx, yyyy, zzzz na .....

...A może to te pierwsze serwisy wymieniają co popadnia aby nabijac centralę w butelke.

Nie wiem tego...

Wiem natomiast że Passat którego jestem użytkownikiem ma kłopot z zawieszeniem.

Jedyne co chcę wiedzieć to aby osoby z tego forum przekazały mi informacje co było dokładnie wymieniane i w jakich serwisach.

Za co z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bylem w Polsce, pytalem o ta kwestie w VW w Sosnowcu, nic nie wiedza o takowej akcji:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bylem w Polsce, pytalem o ta kwestie w VW w Sosnowcu, nic nie wiedza o takowej akcji:(

 

No właśnie...a są tacy ktorym naprawili i tuleje i amortyzatory... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu sprobuje zadzwonić do serwisu i wypytać o kody części.

Ja nie wiem czy jest akcja serwisowa, ale wiem napewno, ze nie bylem pierwszym przypadkiem, któremu wymieniali tuleje i amortyzatory.

 

Jak pisałem, to kilkakrotnie byłem w serwisie "Centrum Poznan na głogowskiej" gdzie nie potrafili mi pomoc i odbijali temat jak piłeczkę. W końcu pojechałem do Krotoski-Cichy Przeźmierowo gdzie rozwiązano mój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przyszłym tygodniu sprobuje zadzwonić do serwisu i wypytać o kody części.

Ja nie wiem czy jest akcja serwisowa, ale wiem napewno, ze nie bylem pierwszym przypadkiem, któremu wymieniali tuleje i amortyzatory.

 

Jak pisałem, to kilkakrotnie byłem w serwisie "Centrum Poznan na głogowskiej" gdzie nie potrafili mi pomoc i odbijali temat jak piłeczkę. W końcu pojechałem do Krotoski-Cichy Przeźmierowo gdzie rozwiązano mój problem.

 

Dzięki,

Będę akurat w serwisie Krotoski-Cichy na radzymińskiej w W-wie. Będę wdzięczny za pomoc - jakby się udało zdobyć jakiekolwiek info nt. Tych napraw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czytam teraz angielskojęzyczne forum. Potwierdza się że to może być probem Passatów wyprodukowanych w Emden.

A nie jest tak, że wszystkie B8 produkowane są w Emden? Wg mojej wiedzy tak było, chyba, że coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jest tak, że wszystkie B8 produkowane są w Emden? Wg mojej wiedzy tak było, chyba, że coś się zmieniło.

 

Nie mam takiej wiedzy. Całkiem możliwe.

 

Wikipedia podaje że B8 produkowany jest w dwóch miejscach:

 

Assembly:

 

 

Edytowane przez rdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie jest produkowany w Emden ale cześć Variantów również w Zwickau (Mosel,VIN "P") Dotychczas nikt się nie pochwalił, że ma Passata z Mosel, można by stwierdzić więc, że chyba wszystkie w Polsce są z Emden.

Problemy z głośnym zawieszeniem warto zacząć rozwiązywać od sprawdzenia ciśnienienia w oponach, spotkałem niedawno kolegę co właśnie narzekał na słaby komfort, zmierzyliśmy porządnym cisnieniomierzem i okazało się że miał ponad 3,4! A jeździ przeważnie sam więc przy takim ciśnienieniu trudno o kulturalną pracę zawieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej wizycie sprawdzono u mnie ciśnienie, bagażnik, mocowanie koła itp., luzy, ścieżka.... Wszystko w porządku...

...jak stukało tak stuka i pewnie znając życie będzie stukać... ;-(

 

Jeszcze raz zaznaczę że ze stukaniem bym jakoś żył (głosniej muza ;-) ) problemem większym jest nadwrażliwosć tego zawieszenia. Reaguje na nawet równej drodze. Caly czas czuję jego pracę. W b7 był spokój. Zawieszenie jest bardzo ale to bardzo sensytywne.

Przy dłuższej drodze męczy mnie to strasznie.... tym bardziej że cały czas o tym myślę.... I chętnie bym zapomniał ale nie mam jak ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy jechałem Passatem.Po pierwszym razie stwierdziłem,że może ze mną coś nie tak było i pojechałem na drugą jazdę innym autem.Tłukło jak wściekłe.Jak napisałem tutaj co myślę,to mnie wywaliliście z forum na 2 tyg.Pojechałem po raz trzeci,bo pomyślałem,że może miałem pecha i trafiłem na dwa zepsute auta.Po raz trzeci było to samo.Dla mnie to auto nie nadaje się do jazdy.Podobnie ma zresztą Tiguan.Tylko dziwię się,że nie słyszeliście tego na jazdach próbnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównie jest produkowany w Emden ale cześć Variantów również w Zwickau (Mosel,VIN "P") Dotychczas nikt się nie pochwalił, że ma Passata z Mosel, można by stwierdzić więc, że chyba wszystkie w Polsce są z Emden.

Problemy z głośnym zawieszeniem warto zacząć rozwiązywać od sprawdzenia ciśnienienia w oponach, spotkałem niedawno kolegę co właśnie narzekał na słaby komfort, zmierzyliśmy porządnym cisnieniomierzem i okazało się że miał ponad 3,4! A jeździ przeważnie sam więc przy takim ciśnienieniu trudno o kulturalną pracę zawieszenia

 

Info potwierdzone - znajomy ma Passata Varianta z Mosel. Samochod kupiony w Polsce.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Trzy razy jechałem Passatem.Po pierwszym razie stwierdziłem,że może ze mną coś nie tak było i pojechałem na drugą jazdę innym autem.Tłukło jak wściekłe.Jak napisałem tutaj co myślę,to mnie wywaliliście z forum na 2 tyg.Pojechałem po raz trzeci,bo pomyślałem,że może miałem pecha i trafiłem na dwa zepsute auta.Po raz trzeci było to samo.Dla mnie to auto nie nadaje się do jazdy.Podobnie ma zresztą Tiguan.Tylko dziwię się,że nie słyszeliście tego na jazdach próbnych.

 

Tomaszu, jeździłem trzema różnymi Passatami B8 i tylko mój ma ten problem.

Jeździłem przed jak i po tym jak otrzymałem swój. W innych cisza - jestem tego w 100% pewien.

Edytowane przez rdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Koszalinie Krotoski-Cichy. Posprawdzali, ale nic nie wymienili. Wali jak waliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównie jest produkowany w Emden ale cześć Variantów również w Zwickau (Mosel,VIN "P") Dotychczas nikt się nie pochwalił, że ma Passata z Mosel, można by stwierdzić więc, że chyba wszystkie w Polsce są z Emden.

 

Ja mam Varianta MY2016 z Mosel-Zwickau.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety u mnie to samo z zawieszeniem. B8 mam od roku, z reklamacją pojechałem od razu po zakupie. W ASo wymienili z łaska amorki ale jak waliło tak wali. Teraz mam przejechane 35000km i cały czas tak samo. Oczywiście ASO twierdzi że jest ok. Wybieram się ponownie w przyszłym tygodniu z reklamacją dam znać czy wymienia tuleje wahaczy.

 

B8 190kM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś nowe info w tej sprawie, albo pojawił się jakiś nowy user, któremu STUKA z przodu zawieszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Stuki metaliczne z lewej strony od góry, ale tylko na krótkich progach (płyty betonowe itp.) DCC jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niestety trzeba mniej pompować opony. W swoim B6 mam założone 97Y i pompuję 2.35=2.4 zamiast książkowego 2.6 Bara. Inaczej wszystko wali. Negatywnego wpływu na bezpieczeństwo nie zauważyłem, przynajmniej w tych niebezpiecznych momentach jakie miałem. Zmniejszenie ciśnienia ma natomiast znaczący wpływ na poprawę komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno cisnienie ma duze znaczenie, przed dluzsza droga ostatio podnioslem do 2,8 bo samochod obciazony i tyl zdecydowanie glosniejszy sie zrobil niz na 2,6, na 2,6 naprawde przyzwoicie, mysle ze srednia z segmentu , na 2,8 zdecydowanie za glosno szczegolnie po zmiejszeniunu obciazenia samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności