Skocz do zawartości
paolokos

zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdziłem 3 dni golfem VII ,tam nie wiadomo ,że na drodze jest przejazd kolejowy czy dziury.Jest ,jak na klasę golfa bardzo,bardzo dobrze.Na 1 jezdzie Passatem pytałem sprzedawcy o co chodzi,przecież to tłucze jakbym jechał 15letnim autem z rozsypanym zawieszeniem ,plus jakby położył w rzędzie na drodze zapałki ,to bym chyba bez problemu policzył przez ile zapałek przejechałem.To nie to,że jest trochę zle.Jest dramatycznie zle.Kompletnie nie rozumiem ,jak można w ogóle wypuścić takie auto.

 

Sorry, ale skończ gosciu te wywody na temat zawieszenia. Ciesz się, żę nie kupiłeś tego passata i tyle, ale nie wkur.. pozostałych. Ile Ty masz lat? 15? Nie masz innych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sadze. Musieliby napisac oswiadczenie ze usterka wystepuje i ze nie sa w stanie jej usunac...bylaby druga afera dieselgate. W golfie i calej platformie z golfa czyli octawia, leon przy wersji wielowahaczowej z tylu tez sa postukiwania i pracuja nad tym juz 3 rok, jakies zmiany niby wprowadzili i bez efektu

 

Po lifcie poprawią, by móc napisać w reklamie, że podsiada nowe, lepsze zawieszenie, jeszcze cichsze od poprzedniego a do tego lepszej jakości plastiki etc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, po uwagach klientow wyeliminuja wady wieku dzieciecego...

A do kolegi Tomek131, moze jezdziles slabsza wersja golfa ktora ma z tylu os skretna a nie wielowachacz i na kolach pewnie 15 albo 16ach. Przejedz sie gti na 18 to wtedy porozmawiamy o stukach zawiasu w golfie. Sam serwis potwierdza istnienie problemu od momentu wypuszczenia modelu. W pasacie rewelacji nie ma ale do takich objawow jak piszesz to bardzo daleko, u mnie przynajmniej ich nie ma, moze trafilem na "lepszy" model i wiekszosc z tego forum tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki na forum niemieckim, pisza, ze po wymianie jest roznie, u jednego calkowice zniknely stuki, u drugieg jest to samo. Teraz nie wiadomo, czy nie ma losowosci w tym elemencie gumowym co trzeba wymienic. Zalezy moze jak trafisz? Nawet ponagrywali stukanie i moge to wrzucic jak ktos bedzie chcial albo zapodam linka. Ale problem jest rozwojowy i mam nadzieje ze jakos to sie skonczy pozytywnie. Tak czy tak jak wroci moj passek to i tak to wymienie i przekonam sie na wlasnej skorze. Narazie jak sie czegos nowego dowiem to dam znac. Pewnie VW nie ma pewnosci co calkowitej poprawy i nie chce tego wymieniac, bo pewnie koszty duze i wynik tez nie pewny. Zobaczymy.

 

U jednego poluzowane byly sruby mocujace tylni tlumik, dlatego przenosily sie stuki do kabiny.

 

auspuff-schraube-290550818611194364-7613396487936446251.jpg

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie rozumem podejścia VW i to nawet nie z punktu widzenia marketingowego, ale finansowego. Przecież wystarczy wziąć jeden egzemplarz firmowy i jechać po kolei elementy. Na pewno na jednym egzemplarzu wyjdzie taniej niż metoda prób i błędów na setkach czy tysiącach egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, tylko jesli te stuki to zbieg okolicznosci kilku elementow? gdzie u jednego wymiana gum eliminuje calkowice stuki a u drugiego nie, dlatego moze jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja odebrałem niedawno auto po akcji naprawczej tyłu i ucichło. Niestety słychać teraz przód takż połowa problemu wyeliminowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co stukało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem w serwisie i jest akcja naprawcza na wybrane modele w zal gdzie zostaly wyprodukowane, jest zakres vinow ale to nie jest akcja obkigatoryjna tylko jak klient zglasza stuki to wymieniaja, jak mu nie przeszkadza to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do Noma2 w sprawie akcji zeby Pani sprawdziła czy sie łapie i stwierdziła ze nie ma żadnej akcji dla Passata B8 :/ czy któryś z kolegów zna jakis symbol/numer akcji?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo powiedzieli mi w serwisie w Bielsku, twierdzą że nie ma żadnej akcji naprawczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest akcja naprawcza tylko informacja w systemie ze jezleli klient zglasza stuki to wymienic tuleje tylnych wahaczy. Ja zostawilem dzisiaj samochod na wymiane. Taka informacja w systemie jest podobno od 15go czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to nie jest akcja naprawcza tylko informacja w systemie ze jezleli klient zglasza stuki to wymienic tuleje tylnych wahaczy. Ja zostawilem dzisiaj samochod na wymiane. Taka informacja w systemie jest podobno od 15go czerwca

 

Wymiana gum nic nie daje, wprost przeciwnie. Moje subiektywne odczucie jest takie, że po wymianie jest gorzej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tragedii ze stukami nie było, ale można zobaczyć jak bedzie po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny co za złom.Pisałem już w innym wątku więc nie będę się powtarzał.Zamienić na Talismana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to naprawdę dowaliłeś. Dzisiaj, aż wybuchłem śmiechem jak sąsiadowi drugi raz laweta zabierała talismana. A ma go 3 miesiące. Jeżeli chcesz wymieniać alternatywy to mazda 6 trochę lepszy przykład. Ojciec ma 2 lata i nic się nie dzieje. Natomiast z wyglądu talisman to połączenie mazdy 6 i właśnie b8. Mogli być oryginalni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie tulei wachaczy. Tak jak mowilem przed wymiana nie bylo tragedii teraz jest absolutna cisza. Jezeli ktos ma taki problem polecam wymiane w ramach akcji naprawczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wymianie tulei wachaczy. Tak jak mowilem przed wymiana nie bylo tragedii teraz jest absolutna cisza. Jezeli ktos ma taki problem polecam wymiane w ramach akcji naprawczej

 

To ile tych tulei Ci wymienili i co im powiedziałeś bo mi najpierw chcą wziąć auto na kilka godzin i przetestować a następnie coś zaradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile tulei wymienili, chyba wszystkie, powiedzialem ze wiem ze jest akcja ze jezleli klient zglasza stuki z tylu zawieszenia to maja wymienic tuleje wahaczy tylnych. Powiedzieli tylko ze sprawdza czy dotyczy to mojego samochodu bo maja jakas wytyczne m. in miejsce produkcji Emden. Zadzwonili za godzine ze tuleje zamowione i zeby przyjechac na wymiane. Postukiwania na pofaldowaniach praktycznie ustaly.

Natomiast uwaga do kolegow ktorzy mowili ze w golfie VIi zawieszenie pracuje cichutko, owszem ale do wersji 125km bo tam jest belka skretna, mocniejsze maja wielowachacz i postukiwania sa ja w passacie, moze troche mniejsze. Mialem okazje pojezdzic trzy dni 150km benzyna i nie jest tak cicho jak w 125km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a napisz mi w którym serwisie dealerskim to robiłeś, przyda mi się info w rozmowie z VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności