Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

opisze na pewno ;) i jak mi się zachce zrobię manual montażu tylnej kanapy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin dzięki.:respect

a czy do podgrzewanych foteli można użyć mat z b5? czy beda odpowiedniej wielkosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja dołożę swoje 5 groszy po montazu kompletu z b6.

Ad 1.Materialy Marcina sa bardzo pomocne, ale nie cos mi nie pasowaly lekko przednie mocowania, musialem otwory przesuwac itp. więc raczej polecam przymierzyć i wywiercic otwory jak wypadaja. 

Ad 2. Tył oparcie mam na podobnych adapterach jak Marcin, ale oprocz tego, że adapter dystansuje od karoserii 30mm, otwory podnosimy o 25mm jak pisał Marcin, to dodatkowo u mnie pasowaloby przesunąć to mocowanie o 15-20mm w lewa strone ( w strone drzwi od strony kierowcy) ( jeżeli zostawilbym w osi starych otworów to cale oparcie miałem przesuniete za bardzo na prawo co skutkowało tym, że z jednej strony oparcie tarlo po boczku kanapy a z drugiej szpara ze palce wchodzily.)

Ad 3. Bolce do zamków opacia trzeba tak wymierzyć, żeby idealnie sie zmiescila roleta, a mi nawet idealnie weszla zwijana kratka rozciagana do sufitu, ktora ma dodatkowo przesuwany bolec który musi sie znalezc idealnie w otworze w boczku ( zależało mi na niej bo usztywnia dodatkowo oparcie a w tej podwójnej częsci oparcia jest pas 3 pasażera, wiec musi byc solidnie, zeby pasażer nie wyłamał oparcia w razie wypadku. B5 bolce ma solidne 12mm a w oparciach b6 zamek przyjmie bolec max 7mm wiec wiadomo.

Ad 4. Kanape mam z sedana, i jak wiadomo w sedanie sie nie rozkłada, wiec nie ma pod nia blach i zawiasów. Jest to gąbka z utopionym w niej grubym drutem usztywniajacym i oryginalnie w jednym miejscu ten drut jest odsłonięty i ma wejść na haczyk. W B5 kombi mimo że kanapa jest inaczej montowana taki haczyk jest (pewnie kanapa z b5 sedana by pasowala na niego) ale w zlym miejscu w stosunku do kanapy z b6. Cudem w okolicy w ktorej wypada haczyk b5 na kanapie b6 przechodzi drut, trzeba wydlubac troszke gąbki i kanapa sie zapnie na ori haczyk. Zamowilem plastikowe klipsy od b6 na przednia czesc kanapy, wywierce otwory i zatrzasne tez przod kanapy ( teraz mam tylko na haczykach i siedzi w miare stabilnie, ale jednak przod trzeba ustabilizowac.

Ad 5. Podgrzewanie przednich foteli rownież ogarnąłem. W fotelach b6 jest moduł grzania ( ja ich nie mialem, w ogóle moje fotele byly zdekompletowane i pod nie mialem ani modułów ani wiązki łączącej wszystko, ale poradzilem sobie. Jak chcemy miec grzanie na przełącznikach z b5 moduł nas nie interesuje. Pod fotelem do głównej wiązki wpieta jest 4 pinowa kostka ( kable: czarny, brązowy, brąz z czarnym paskiem i żółty z czarnym paskiem) oraz 2 pinowa wtyczka ( żółty z czarnym i brązowy z czarnym) I teraz tak: są to wtyczki od maty siedziska i maty oparcia. W 4 pinowej przewód brązowy i czarny to zasilanie maty, a 2 pozostałe to termistor. U mnie termistory byly uszkodzone wiec kupilem 10k w 25st. i zamontowalem w siedziska ( nie wiem jaka charakterystyke maja ori b6, byc moze moga zostac). Wtyczka 2 pin jest od maty oparcia. Wiec odciąłem wtyczke ori b5 od grzania spod moich foteli i przylutowałem. Uwaga! W siedzisku plus maty to czarny a w oparciu czarno-zółty. Mozna sie pomyslic bo w wiazce 4pin czarno zółty to plus termistora. Efekt? Grzeje fajnie ale najwieksza regulacja jest miedzy od 0 do 2 na pokretle ( pewnie termistor ma charakterystyke nieco inna, ale mi pasuje.)

Ad 6. Po montazu foteli mocowaniami Marcina, siedzi sie nieco wyzej niz w ori b5 na najniższych ustawieniach, i tez minimalnie bardziejdo tylu na max bliskich ustawieniach. Ale to sa skrajności, gdyby ktos byl wybitnie niski (160) to trzeba wziac to pod uwage i przednie mocowania zrobic nieco inne, pewnie cos na styl takich rogów ] aby przednie otwory poszly troszke do przodu w stosunku to lini otworow w podlodze b5.

Ad 7. Musialem odciac kawalek plastikowej podlogi bagaznika w ktorej byla rynienka mocujaca wykladzine bagaznika, bo fotele zahavzaly przy skladaniu ( wykladzine mam luzem ale siedzi i nigdzie nie ma zamiaru wyjeżdżać. Śruby do adapterow oparcia tez trzeba dac ultra płaskie bo oparcie slizga sie po nich przy składaniu tak tam ciasno.

Na sam koniec: uwaga, pracy wydaje sie nie duzo, ale schodzi okropnie duzo czasu, przymiarki, pasowania, wiercenia i wgl. Trzeba miec zaplecze z podstawowymi narzedziami ślusarskimi. Trzeba trzymac nerwy na wodzy, bo wszystko jest uparte i przeszczep broni sie przed przyjęciem. Pasowalby garaż no ale ja zrobiłem to na dworze wiec sie da.

 

 

Więcej grzechów nie pamiętam :D

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dartroom super ze dotrwałeś ;) 

Odnośnie Twoich uwag

1. Otwory tak jak piszesz ciężko spasować, ja najpierw łapałem wszystkie śruby lekko i dopiero dokręcałem do końca. Wtedy jest łatwiej

2. Mam tak samo, z racji ze adaptery miałem dosyć wąskie to przesuniecie u mnie wyszło ok 10mm w lewo

3. Tego nie przewidziałem i roleta mi nie wchodzi, musiałem z niej zrezygnować. A co do bolców trzymających oparcia to zastosowałem pręt 8mm o klasie twardości      12.9.  Zwykła śruba o tw. 5.8 gięła się jakby z plasteliny była 

5. Chwała Ci za to ze to ogarnąłeś :ok  

7. Nie pamiętam jak było w fotelach b5 ale na tych z b6 po złożeniu  kanapy nie mamy równej podłogi. Co dla mnie nie ma żadnego znaczenia ;) 

 

7 godzin temu, dartroom napisał:

uwaga, pracy wydaje sie nie duzo,

Jest jej bardzo dużo, jest to przysłowiowa rzeźba w g*wnie 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakies foty jak wygladł montaż kanapy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie Ci zdjecie jutro jak mi sie uda za dbia. 

Generalnie haczyki trzymaja tył a przod beda trzymac klipsy plastikowe z b6 w ktore wchodza druty kanapy uksztaltowane w ksztalt litery U.

EDIT:

20180129_121141.thumb.jpg.2a7ff538b6b142e3d7997247178094b3.jpg

 

Jak widacc wydlubane troszke pianki i haczyk zaczepiony o drut.

 

EDIT 2: 

Jeżeli chodzi o podgrzewanie to zastosowany termistor 10kohm przy 25st. nie do konca mi odpowiadal. Na 1 pozycji grzal fotel juz w miare mocno a wraz z kolejnymi pozycjami podnosila sie temperatura grzania ale nie znacznie. Po obliczeniach dolutowałem rezystor 22kohm równolegle do obwodu i charakterystyka poprawila sie. 1 grzeje slabo a wraz z kolejnymi poziomami jest dokladane do pieca.

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, a kto mi wytłumaczy jak zamontować tylną kanapę? Dolna część ta pod du*e, nie ma nic pod spodem poza gąbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś z sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, marcin_pesel napisał:

Czyli kupiłeś z sedana?

Miało być z kombi a wyszło tak jak piszesz. Tak to jest jak graty leżą ponad rok w piwnicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a możesz dac jakieś zdjęcia montażu kanapy z kombi u cb? Poprosze jeśli bedziesz miał czas. Trafiły mi sie alcatnarka i włąsnie z kombi i muszę się tym zając.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szulc10 skopiowane z mojego tematu 

 

Kanapa-w podłogę pod kanapą w odpowiednie miejsca wprasowane nitonakrętki i do nich przykręcone siedziska (składają się jak w ori b6)

bf.1T6KCYBH4.jpg&key=18a46367beca3242e3b

bf.1M6RY3ZDX.jpg&key=01e2083cc480761aa1d

 

Oparcie-górne mocowania opuszczone o ok 30mm (powinno też pójść do przodu o ok 15-20mm bo oparcie bardziej wystaje do tyłu niż ori b5 i nie mogę zmieścić przez to rolety bagażnika

bf.1XVQBM5S6.jpg&key=b94271645392906e00f

bf.169Q4DCLH.jpg&key=4ed01eb6ef81d43803b

 

 

Dolne boczne mocowania odwrócone "do góry nogami"

bf.1RQL2N8BU.jpg&key=ce5352715b5fd0cd58e

 

Dolne środkowe - odstawione o 30mm od karoserii a otwory podniesione o 25mm za pomocą takich "redukcji"

 

bf.1NQE6UJ2K.jpg&key=868067c587dadf36cd4

Ewentualnie zamiast kombinowania z profilem można spróbować na mocowaniu z a6 c5 o nr 4B9886177 

lU686q1.jpg&key=bb8179070f0ab8bd62d81fbc

Boczki oparć: nawet nie próbowałem upchnąć tych z b6, roztapicerowałem ori i dałem znajomym szwaczkom w pracy na wzór. Oddały mi identyczne z ekoskóry 

 

bf.1BR9WXA2N.jpg&key=fe6beae79fa7b37b760

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że mój wpis spotka fala krytyki i hejtu, ale w życiu z takimi modzonymi mocowaniami foteli nie woziłbym dziecka - chociaż teściowej być może zaproponował bym podróż. Niestety dla mnie to rzeźba jakich mało, jakieś kątowniki  i płaskowniki ze składu metalowego wyheblowane pilnikiem, dziury powiercone w przypadkowych miejscach ( aby fotel się prezentował i pasował) i to wszystko poskręcane śrubami o wytrzymałości jak podejrzewam 8.8, chociaż jak patrzę na te krzyżakowe śrubki trzymające uchwyt kanapy z tyłu to i pewnie tej wytrzymałości nie mają. Gratuluje pomysłu z gwintowaniem otworów w kątownikach, ile w tej grubości będziesz miał pełnych zwojów gwintu 3 no góra 4 i niby co to ma utrzymać??? Sorry ale dla mnie ten mod to skrajna nieodpowiedzialność o ile nie głupota. Zdejmij dywanik w tym swoim Passacie i zobacz jakiej grubości, w ilu miejscach i w jaki sposób są mocowane oryginalne mocowania foteli i porównaj je ze swoim dziełem. Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede krytykowac bo Twoje obawy sa słuszne, też sie obawiałem. 

Swoje zmontowalem podobnie jak Marcin, z lekka modyfikacja tylnych mocowan przednich foteli. 

Sprawa jest taka, ze fotel zakotwiony jest w podłodze w dokładnie tym samych punktach co oryginał. 

Druga sprawa, to nie sa "katowniczki". Sa tak grube i tak sztywne, że nie ma w tym aucie nic "mocniejszego".

Kolejna, w razie dzwona, wisisz na pasie, ktory w 2 punkach zamocowany jest do budy bezpośrednio jak był, a sruby i uchwyty pasow wcale nie wygladaja na pancerne.

Wiadomo, nikogo nie naklaniam, każdy robi na wlasna odpowiedzialność.

PS. mam wrazenie że prędzej wyleci ori fotel niż modzony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podesłanie zdjęc.

Ale wchodziłem w twoje tematy i nie znalazłem tego z montażu kanapy.

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez szulc10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wladek1181 owszem rzeźbione jest ale  niestety nie dało się p&p

Co Do Twoich obaw 

Dnia 25.10.2018 o 01:12, wladek1181 napisał:

Gratuluje pomysłu z gwintowaniem otworów w kątownikach, ile w tej grubości będziesz miał pełnych zwojów gwintu 3 no góra 4 i niby co to ma utrzymać???

Kątowniki nie są gwintowane, wszędzie wprasowane są nitonakrętki. Podejrzewam że wiesz co to jest wiec nie tłumaczę 

Dnia 25.10.2018 o 01:12, wladek1181 napisał:

jakieś kątowniki  i płaskowniki ze składu metalowego wyheblowane pilnikiem,

Spójrz na szynę w której jeździ ori fotel z b5, tam nawet ścianki 2mm nie ma. Temat czytałeś więc wiesz jakiej grubości ja stosowałem 

 

Dnia 25.10.2018 o 01:12, wladek1181 napisał:

Zdejmij dywanik w tym swoim Passacie i zobacz jakiej grubości, w ilu miejscach i w jaki sposób są mocowane oryginalne mocowania foteli i porównaj je ze swoim dziełem.

Widziałem, fotel b6 ma więcej punktów mocowania niż ten z b5

 

Więc Ty i Twoja teściowa nie macie się czego bać  :ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

zamontowałem u siebie fotele z b6 na podobnej zasadzie jak Marcin, z podłączeniem poduszek raczej problemu nie bede miał, ale przy podłączeniu grzanych foteli jest już problem... 

Moze mi ktoś rozpisać dokładnie z czego są jakie kable? najlepiej kolorami. Najlepiej opisać wtyczki b5 fl u kierowcy i pasażera i wtyczkę z b6 w fotelu kierowcy i pasażera. 

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale fotele mam z anglika i od pasażera jest sterowny elektrycznie. 

 jestem zielony pod względem elektryki a chciałbym zrobić to sam ;)

prosze o pomoc i dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma ktoś cały montaż tylnej kanapy i co trzeba przerabiać dorabiać żeby pasowało?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności