Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mocowanie przednich foteli

 

Potrzebny kątownik stalowy 4x4cm (ścianka 4-5mm)

Odcinki : 51cm - 2szt, 6cm- 4szt

Z tego modzimy takie oto mocowania.

 

Przód fotela

 

bf.1VNBYD62M.jpg

Górny strona pasażera, dolny kierowcy.

 

Tył fotela

 

bf.1J1295FY6.jpg

Patrząc od lewej: kierowca lewa szyna/kierowca prawa szyna/pasażer lewa szyna/ pasażer prawa szyna (tak wiem, na fotach z montażu mają inny kształt ale te są prawidłowe)

 

Rysunki techniczne w formie pdf ze wszystkimi wymiarami... tu https://drive.google.com/folderview?id=0Bw-sVaGaPM8zX1c4RnQ1dlpneFU&usp=sharing

 

 

U mnie pomalowanie proszkowo, wprasowane nitonakrętki M6 (zamiast tego można nagwintować kątownik lub po prostu użyć śruby z nakrętką)

Co prawda w oryginale fotele są montowane na śrubę M10 ale po zastosowaniu podkładki i śruby o szerokim łbie M6 w zupełności wystarczy.

 

Aby je zamontować wiercimy w ori szynach otwory 9mm, odległość... mierzymy rozstaw otworów montażowych w szynach nowych foteli i przenosimy wymiar do auta

 

bf.182YBS76P.jpg

 

Tak to wygląda w aucie

 

bf.11V86JKSD.jpg

bf.1SG1YKLUM.jpg

bf.1SPV97MC2.jpg

 

Przykręcamy śrubami M8 ale nie dokręcamy do końca, mocowania musza być luźne bo może się okazać ze otwory nie pasują idealnie . Wkładamy fotele, przykręcamy je lekko do kątowników i jak wszystko gra to skręcamy całość na sztywno.

Teraz można pozadziś nasze dupsko w nowych stołkach i zaczerpnąć odrobiny luksusu ;) ... nawet wygodnie:)

 

Podpięcie poduszek foteli....

 

Tniemy kostki ze starych foteli + ok 5cm przewodów i w nowych podobnie. Te z b6 nam się nie przydadzą. Kostki z b5 łączymy z instalacją nowych foteli wg kolorów.

kostka -fotel

brąz-brąz

niebieski-biały

czarny-zielony

 

fotel kierowcy

 

bf.1D4JUSVFT.jpg

fotel pasażera

 

bf.1DN73TH2J.jpg

 

Elektryczne sterowanie: (w moim przypadku tylko fotel kierowcy)

 

Potrzebny +12V po zapłonie i masa.

Przydadzą sie ori elementy więc kupujemy:

Kostki

1J0 937 713 B 1szt

1J0 937 714 B 1szt

1J0 937 723 B 1szt

1J0 937 724 B 1szt

 

Piny

000 979 227 4szt

000 979 228 2szt

konektor oczkowy na srube 6mm 2szt

 

Instalacja

+12V z zacisku 75x pod kierownicą ciągniemy do skrzynki bezpieczników i wybieramy puste gniazdo (np 43 - należy użyć bezpiecznika 30A), z gniazda lecimy plusem do pinu nr 3 w naszej kostce.

 

15_75x.jpg

wp_20141130_005_74a6ebe.jpg

 

Masa z najbliższego puntu jaki znajdziemy, ja wpiąłem się obok gałki zmiany biegów... z tego punktu przewodem do pinu nr 4.

Użyte przewody 2,5mm2

 

Tyle po stronie auta, teraz przewody w fotelu.

Pin nr 3 naszej nowej kostki czyli + to przewód czerwono żółty z dużej kostki fotela b6, a pin 4 tj masa to gruby brązowy z dużej kostki fotela b6 (piny 8 i 9).

bf.1V16LPMJS.jpg

bf.1V38SDY4T.jpg

 

Przecinamy, zaprawiamy nasze nowe piny i wpinamy w kostkę. po podłączeniu sterowanie jest po przekręceniu kluczyka.

 

Efekt końcowy:

bf.1HWSY61F8.jpg

bf.11JSHR3QA.jpg

bf.1CX3EUQVH.jpg

bf.113FGECM4.jpg

 

Podgrzewanie jeszcze nie rozpracowane, ale pojawi się info co i jak.

Montaż tyłu również w najbliższym czasie.

 

 

Może się przydać:

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=64117

http://www.passatworld.com/forums/showroom/353617-new-seats.html

http://www.passatplus.de/umbauteile/stecker/stecker6.htm

http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/ - tu kupiłem kostki

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=12618656 - piny

 

 

 

Wszelkie pytania odnośnie montażu kierować w tym temacie.

Powodzenia:passatfan

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci to wyszło, gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super modyfikacja :) A tylną kanapę jak zamocowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu dodanym przez autora tematu jest widoczna kanapa z b6. Czyli można wnioskować że kanapa już jest zamontowana. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanapa jest oczywiście tez na pokładzie;) Foto można podejrzeć w moim temacie, dokładniejsze w wymiarami itp wrzucę w najbliższym czasie w ten temat;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowa robota. Miło popatrzeć. Graty moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat wpięcia przyda mi się przy montażu elektrycznych Recaro. Bo też muszę ciągnąc zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panie bajka opis, ze szczegółami a rysunki w ogóle malina. Ciekawe ilu już szuka kompletu foteli z B6 :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, tego typu modyfikacje to ingerencja w zaprojektowany przez producenta (i objęty homologacją) system bezpieczeństwa biernego pojazdu w którego skład wchodzą także fotele!!!!

 

Aż nie chcę myśleć jak to będzie wyglądało w przypadku kolizji (przypomnę: energia zderzenia e=mV^2/2 -->prędkość do kwadratu!!!) a co dopiero po zderzeniu pow. 50km/h.

 

Wszelkie modyfikacje punktów mocowania siedziska (usztywnienie, osłabienie) powoduje odmiennie inne i nieprzewidywalne zachowanie ramy tegoż siedziska!!!

 

Poduszka boczna w tym siedzisku (B6) nie była weryfikowana pod kątem użycia w karoserii B5 --> brak dowodu na jej prawidłowe działanie (rozerwanie, prawidłowe rozwinięcie itp.)

Proszę administratora o usunięcie tego postu --> opisane modyfikacje zagrażają życiu pasażerów takiego pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartosz_80 masz racje... zglaszam to na policje... :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
energia zderzenia e=mV^2/2 --> prędkość do kwadratu!!!
a co dopiero po zderzeniu pow. 50km/h.
No powyżej 50-tki to już pewnie do sześcianu ...

 

Musiało cię fest ruszyć skoro popełniłeś pierwszego posta od 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fotele które montowałeś były z kombi czy sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kombi.

Przód raczej nie ma znaczenia z czego, ale tył chyba łatwiej z kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jak miło przyda się opis do ciągnięcia elektryki foteli :)

tylko pytanie jedno elektryke foteli po 75X, a grzane pupy pod 30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd sie przyznać ale grzania dup jeszcze nie ogarnąłem. Obiecalem sobie zrobic to do zimy..zima przyszła a grzania nie ma :D a wszystko dlatego ze fotele z b6 mają modul sterujący od grzania i nie badrzo wiem jak to połączyć z wiązka z b5:dupablada

Grzanie foteli zakończyło sie na tym że zamontowalem włączniki i podpiąłem tylko oświetlenie :D ale sie ociepli to nie ma bata... musze to zrobić bo to był warunek ze muszą być grzane jak kupowałem.

 

A co do zasilania to chyba też pod x75. Wolę mieć pewność że wyjme kluczyk i nie ma zasilania niz nie wyłączyć ogrzewania i rozładować aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, bo ktos w innym temacie pisal, ze podlaczyl zgodnie z instrukcja pod 30 i pomimo wyjecia z kluczyka dalej fotele grzeja. Mi grzane nie sa potrzebne, bo nigdy z tego nie korzystam ale skoro mam fotele z ta opcja to warto zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebne dopóki nie wsiądziesz zimąnad ranem do zmrożonego auta :) wtedy docenisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrzebne dopóki nie wsiądziesz zimąnad ranem do zmrożonego auta wtedy docenisz

może dlatego, że mam garaż :P

 

tak to nigdy nie używam nawet w autach co mają podgrzewanie, ale założę tak czy siak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarniesz wiązkę podgrzewania to pisz, mam teraz podgrzewane i to jest dobre a ja zaczynam powoli szukać takich taboretów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności