Skocz do zawartości
mabesto

ParkPilot i bagażnik rowerowy na hak fabryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Taka zagwostka. Nabyłem bagażnik na rowery Thule 9708 HangOn - 4 rowery. To jest konstrukcja która nie ma opcji listwy z dodatkowymi światłami. I teraz tak. Montuję to na hak, wrzucam rowery i ...zaczną wariować czujniki z tyłu. Oczywiscie mogę je wyłaczyć klikajac P na konsoli centralnej obok zegara. Ale to jest opcja na chwilę. Bo jak rozumiem, jesli np. dojade do jakiejś przeszkody, typu ściana w garazu (z przodu) to system znów się uaktywni i znów zacznie mi brzęczęc, że z tyłu coś nie tak? Ktoś z Was przerabiał taki temat? Jak zrobić by było optymalnie, czyli pisząc wprost - deaktywacja czujników z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś bagażnik po kosztach więc nic z tym nie zrobisz.

I w dodatku - jak chcesz jeździć bez świateł?

 

Możesz wykodować całkowicie czujniki parkowania ale to trochę niewspółmierny wysiłek do korzyści.

 

pozdrawiam

Edytowane przez infoset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze możliwość odstąp od umowy i odeślij bagażnik.

Kup platformę dla rowerów z podpięciem pod wiązkę i ciesz się z użytkowania.

 

Pozdrawiam - Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka zagwostka. Nabyłem bagażnik na rowery Thule 9708 HangOn - 4 rowery. To jest konstrukcja która nie ma opcji listwy z dodatkowymi światłami. I teraz tak. Montuję to na hak, wrzucam rowery i ...zaczną wariować czujniki z tyłu. Oczywiscie mogę je wyłaczyć klikajac P na konsoli centralnej obok zegara. Ale to jest opcja na chwilę. Bo jak rozumiem, jesli np. dojade do jakiejś przeszkody, typu ściana w garazu (z przodu) to system znów się uaktywni i znów zacznie mi brzęczęc, że z tyłu coś nie tak? Ktoś z Was przerabiał taki temat? Jak zrobić by było optymalnie, czyli pisząc wprost - deaktywacja czujników z tyłu?

 

Moze wystarczy dokupic Tablica oświetleniowa Thule 976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc , byle by tylko kompatybilna była.

A ... i nie szukaj lowcostowo ...home made

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze byc , byle by tylko kompatybilna była.

A ... i nie szukaj lowcostowo ...home made

 

musi byc 13 pinów. Sa takie tablice po 100 zl i maja od razu podlaczenie 13 pin. I niech mi ktos w takiej cenie za caly zestaw znajdzie platforme??? Wiec da sie? Da. Bagaznik po kosztach? Jasna, mozna wydac 2 i pol tysia. Tylko czy warto aby kilka razy w roku gdzies z rowerami pojechac? Nie sadze. Dziekuje za podpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką platformę firmy Wjenzek z Czech, akurat mieszkam blisko granicy :)

musiałem tylko przerobić wtyk - jak kupowałem (4 lata temu) były tylko 7-pin, teraz mam 13-pin i podłączenie platformy deaktywuje tylne czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak na twoim miejscu zapolował na platformę.

Nie musi kosztować 2,5 tys. Ja kupiłem fartem używaną Thule 903 za 950 PLN.

 

Jestem przekonany, że ją za te same pieniądze odsprzedam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jednak na twoim miejscu zapolował na platformę.

Nie musi kosztować 2,5 tys. Ja kupiłem fartem używaną Thule 903 za 950 PLN.

 

Jestem przekonany, że ją za te same pieniądze odsprzedam....

 

co kto lubi. Platforma na 4 rowery to kolumbryna. A ja nie woze rowerów dzien za dniem, na rodzinne krotkie trasy moim zdaniem to optymalne rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz po kilku jazdach jakie są Twoje doświadczenia.

Ja swoją platformę kupiłem miesiąc temu i zaliczyłem 3 razy po 150-200km.

Wożę na niej trzy rowery.

To stary "topowy" model Thule EuroClassic Pro 903.

 

Zalety:

- szybko i sprawnie da się wszystko zainstalować i złożyć < 10 minut

- rowery są bardzo stabilne ( po odłożeniu taśmy napinającej do najdalszego

roweru który trochę bujał się na boki bez niej )

- myślę że spokojnie można jechać > 150 km/h ( tyle raczej z rowerowymi nie jeżdżę )

- platforma się składa w kostkę

- zapięcie na kulę haka jest super pancerne

mam wrażenie że ciągnąc za bagażnik mógłbym przesunąć cały samochód

 

Wady:

- dość ciężkie to wszystko 19kg

- słabo działający mechanizm uchylania platformy ( nowsze modele mają znacznie lepszy )

( mam sedana i uchylania nie potrzebuje )

 

Ogólnie jestem zachwycony użytecznością w porównaniu z bagażnikiem dachowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz po kilku jazdach jakie są Twoje doświadczenia.

No to tak. Dokupiłem produkt o nazwie "tablica" 70 zł brutto - czyli panek ze światłami + przejściówka z 7 pin na 13 pin. Total 85 zł bodaj w Hossa w Warszawie. I jest cacy. Po podpieciu w/w do haka fabrycznego, elektornika stwierza, ze jest z tyłu przyczepa, czujniki z tyłu nie wariują jest super. Cała konstrukcja - bardzo okey. Szybki montaż, lekkie i 3 rowery - tyle na dzis potrzebowałem załadowac, elegancko się wiezie. Wreszcie mogę sie zapakowac w garazu pod blokiem, a nie uprawiac gimnastyke przed wejsciem na osiedle. Za tę kase nie ma chyba fajniejszego rozwiazania. Co do jazdy, ja nie jestem z tych co musze smigac 180, przy autostradowej 140 w zasadzie jechalo sie tak jakby rowery zostaly w domu. Cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności