Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

cena w ASO to ok 2500zł za Westfalie, ale po przeczytaniu kilku postów tu na forum, zastanawiam się czy nie podjąć się samodzielnego montażu. Na podstawie instrukcji np. właśne Westfalii śmiem twierdzić że z fizycznym przykręceniem nie będę miał problemów, więcej zabawy będzie z przeciągnięciem kabli (tu obawiam się głównie o plastiki/spinki przy ich demontarzu) i kodowaniem, którego wcześniej nie robiłem wogole (ew kodowanie zlecę komuś kto się zna ;))

 

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie to już najmniejszy problem, można powiedzieć że to jest pikuś w porównaniu zresztą, mam instrukcję co trzeba najpierw zdemontować jeżeli potrzebujesz daj znać na priv to wyślę, nie wstawię jej do pobrania na forum ponieważ nie jest mojego autorstwa.

a to jest całe kodowanie ;)

• Address 19 (installation list): Add the address 69 to the installation list.
• Address 10/76: Byte 3, set Bit 1 to 1
• Address 13: Byte 3, set Bit 3 to 1
• Address 6C: Byte 4, set Bit 0 to 1 (if surrounding camera is installed)
• Address 6D: Byte 1, set Bit 7 to 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu w Sedanie, jest oryginalnie montowany przycisk do opuszczania haka? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie na boku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim,

dokupiłem do Paska oryginalny hak na allegro (ten elektryczny), po zamontowaniu okazało się, że nie działa radar z przodu za znaczkiem VW i tempomat.

Podobno do każdego haka dodawany jest jakiś kod, ja tego kodu nie mam, co zrobić żeby tempomat i radar działały?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to przy montażu w serwisie VW, hak odpinany ręcznie, kody były

poradzili sobie po 2 wizytach ale to było 3 lata temu

może się czegoś nauczyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalnie zamontowany. Ostatnio była przepalona żarówka w przyczepie i nie dzałał tempomat i radar. Wymieniłem na parkingu żarówkę i zaczęło działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasuj wszystkie błędy, przejedz samochodem z 2 km, jeżeli błąd nadal występuje skasuj ponownie błędy, też miałem taki problem ale po krótkim przejechaniu i skasowaniu błędów wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu błędów dalej nie będzie działać. Mogę to załatwić w 2min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ponieważ nie mogłem kupić samochodu z hakiem elektrycznie chowanym, a domontować już go się nie da, to rozważam montaż haka "odejmowanego". Chciałbym zapytać czy ktoś mógłby się podzielić zdjęciem, jak wygląda samochód z hakiem odejmowanym po jego odpięciu? Czy uchwyt jest bardzo widoczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, kwestia zorganizowania części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, enriquez napisał:

Wszystko się da, kwestia zorganizowania części.

Wiem, że jest taka możliwość (teoretycznie). Ze względu na gwarancje to by musiało być zrobione przez ASO, gdzie same części wyszły 2x więcej niż hak odejmowany z montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odejmowanego w ogóle nie widać gdy nie jest zamontowany (no chyba ze będziesz patrzył od spodu)

gniazdo jest uchylne i chowa się do góry, a pokrętło do odpinania jest zintegrowane z kulą, więc też idzie do bagażnika. 

PS: a tak naprawdę, ten odejmowany hak VW to jest WESTFALIA ; )

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sadam1988 napisał:

odejmowanego w ogóle nie widać gdy nie jest zamontowany (no chyba ze będziesz patrzył od spodu)

gniazdo jest uchylne i chowa się do góry, a pokrętło do odpinania jest zintegrowane z kulą, więc też idzie do bagażnika. 

PS: a tak naprawdę, ten odejmowany hak VW to jest WESTFALIA ; )

 

 

Dziękuję za odpowiedź. jeśli posiadasz takie rozwiązanie, to czy pochwalisz się zdjęciem? Po prostu jestem ciekaw jak to dokładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2019 o 13:12, georing napisał:

Dziękuję za odpowiedź. jeśli posiadasz takie rozwiązanie, to czy pochwalisz się zdjęciem? Po prostu jestem ciekaw jak to dokładnie wygląda.

20190205_213013.thumb.jpg.085ed83650a2c5101f93afd0567728ba.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś obiło mi się o uszy, że ktoś tu na forum ma jakiegoś manuala (pdf) czy coś w tym rodzaju jak zamontować sobie taki oryginalny hak. Można by prosić o jakieś namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładaliście hak to otwór w zderzaku robiliście sami? Czy od środka zderzaka jest jakoś zaznaczone jak wycinać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujeaz zderzak to od środka jest linia jak wyciąć zderzak.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ważne jest przy zakupie takiego oryginalnego używanego haka jaki jest moduł? Tzn. chodzi mi czy są jakieś różne modele np. do wersji diesel/benzyna lub kombi/sedan? Czy każdy będzie odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności