Jump to content
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Recommended Posts

Sam tego nie widziałem, a już myślę o wadliwym bcm. Jak auto jeździ to nie ma błędów, wszystko działa, wszystko jest w porządku. jak wyłączam zapłon i wyciągam kluczyk silnik gaśnie, ale klimat dalej działa, radio dalej działa, kierunkowskazy działają, można włączyć reflektory... i pojawiają się błędy z braku komunikacji z innymi jednostkami... Odpalam silnik od nowa kasuję błędy i się nie pojawiają , wszystko działa , nie ma błędów do momentu wyłączenia zapłonu . wygląda na to, że bcm cały czas widzi włączony zapłon, niezależnie od położenia kluczyka w stacyjce...

przeniosłem kodowanie z mojego starego bcm

53 minuty temu, AlexB7 napisał:

przeniosłem kodowanie z mojego starego bcm

Pokaż to kodowanie.

кодировку покажу.. заметил одну особенность.. сейчас подключил аппарат дома на столе, подключил только питание и кан шину... в измеренных значениях в группе 62 63 65 видно что клемма 15 включена, клемма 75 включена, а клемма 50 выключена... вместо того, чтобы сразу вставить другую блокировку, в которой все 3 клеммы выключены.

Клемму 15 я, конечно, не подключал...

000800000000000000980089740029FC23D4658861218760E489A7240041

Edited by AlexB7

Jakie masz światła z przodu? Xenon? Halogen?

Czy masz taki przycisk po prawej stronie dźwigni zmiany biegów?

obraz.png.05729c3074224c659d2d8451b9f5bf46.png

jest taki przycisk start-stop.. optyka ksenonowa

problem rozwiązany dzięki za pomoc i współczucie.. problem był fizyczny, zniknął styk sygnału wejściowego z zacisku 15. Założyłem zworkę i wszystko zaczęło działać jak należy, teraz jednostka reaguje na zapłon, zacisk 15. dobrze, że była inna jednostka, na której udało mi się wyśledzić dokąd szedł sygnał. wszystko działa teraz

20220514_174151.jpg

i witaj ponownie! kto powie ci poprawną wartość 18 bajtów dla passata b7 xenon?

W dniu 14.05.2022 o 15:16, AlexB7 napisał:

wartość 18 bajtów dla passata b7 xenon?

Spróbuj 4B

Spróbuję... Spojrzałem na listę, pomyślałem, że wypróbuję 4E. jaka jest różnica, wiesz?

4B -> przód Xenon, tył LED

4E -> przód Xenon, tył żarówki

W dniu 15.05.2022 o 20:00, nTomek napisał:

Spróbuj 4B

Próbowałem już różnych opcji, ale nie mogę rozwiązać jednego problemu. gdy przełącznik znajduje się w pozycji świateł postojowych, wymiary świecą zgodnie z oczekiwaniami. ale jak włączysz zapłon to włącza się DRL, a wymiary i oświetlenie wnętrza są wszędzie włączone. oraz przednie moduły LED w pełnej jasności, w trybie DRL. po wyłączeniu zapłonu przedni moduł LED zapala się w połowie jasności, tak jak powinno być ze światłami postojowymi.

zdecydowany! po przejrzeniu kanałów adaptacyjnych wszystkich swoich bloków zauważył, że kanał adaptacyjny 46 jest dostępny w bloku R, ten kanał nie jest dostępny w innych blokach. nie ma opisu tego kanału, wartość wynosiła 1, na własne ryzyko i ryzyko zmieniłem wartość na 0. a teraz przy włączonych światłach bocznych DRL się nie włącza!

pozostała jedna różnica. Wyłączyłem DRL podczas włączania skrętu. na starym bloku E w trybie DRL, DRL jest wyłączone po stronie zakrętu, w trybie światła bocznego światło boczne jest również wyłączone po stronie zakrętu. W nowym bloku R DRL wyłącza się, ale światło postojowe nie.

Edited by AlexB7

Witam. Czytałem ostatnio problem kolegi na forum o bcm 3aa937087r sw0477. To jest problem z dodaniem do passata b7 czy to tylko indywidualny problem. Bo miałem właśnie kupić z tym softem. 

4 godziny temu, peterson8514 napisał:

Witam. Czytałem ostatnio problem kolegi na forum o bcm 3aa937087r sw0477. To jest problem z dodaniem do passata b7 czy to tylko indywidualny problem. Bo miałem właśnie kupić z tym softem. 

Hej! Początkowo tam gdzie wlutowałem zworkę na zdjęciu to był problem fizyczny konkretnie mojego bloku.. potem natknąłem się na problem z technologią oświetlenia, to było już związane z kodowaniem i adaptacjami.. mój blok został usunięty z Passata CC USA , więc stało się bardziej prawdopodobne .. Będą problemy , pisz , postaram się pomóc

• Like 1