Skocz do zawartości
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem ze będzie z tym zabawa... zwłaszcza z bajt 18..  Jest tak jak piszesz auto nie miało ksenonu a "bedzie" mieć... Nie siedzę w Passatach (raczej Touran i platforma Pq35) masz jakieś typy na odpowiednia wartosć  w 18 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może od wartości 7C - jak w tym przykładzie z CC powyżej. Jeśli to nie zagra to próbuj inne wartości. Wiem, że 64 to wartość dla instalacji z żarówkami przód-tył.

A to jest też ciekawe, że w kodowaniu BCM'ów z CC zwykle ten bajt jest w postaci jawnej, a B7 zawsze ukryty czyli 00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak go poskładam najpierw wiązka ....

:drinks:

Edytowane przez jeżutp
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Koledzy problem jest taki w aucie VW CC z 2014r wersja z USA  XENON skretny z led przód i tył.

Zmontowane są reflektory przednie EUROPEJSKIE prawdopodobnie od wersji z automatycznymi światłami drogowymi (tyle doszukałem).

Kodowanie lamp zmieniłem na 0E światła tył działają jak powinny (kabelki połączone żarówki pomarańczowe do kierunkowskazu dołożone)

Problem jest w tym, że nie działają światła długie tzn nie otwierają się przesłonki w lampach, doświetlanie zakrętów i reszta ok.

Czy można coś jakoś zakodować żeby działały automatyczne światła (coś dołożyć) lub żeby tak jak teraz zadziałały światła długie z manetki.

Co zauważyłem w wersji USA jest więcej o dwa przewody w instalacji auta jeden przewód od obrysówki który jest wykodowany oraz jeszcze jeden właśnie od przesłonki do swiatla długiego.

Z góry dzięki za pomoc  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wieczorem lub nocą kiedy otwieram samochód zapalają się xenony,troche mi ich szkoda i chciałbym deaktywować tą funkcję lub zamienić na halogeny żeby się zapalały.Posiadam vcds proszę podpowiedź w którym bajcie szukać.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pasek489 przeniosłem twoje pytanie do innego tematu, bo sterowaniem światłami zajmuje się moduł BCM (centralna elektryka) a nie komfort. 

Jeśli chodzi o wyłączenie funkcji "Leaving Home" to powinna być taka opcja w menu MFA na zegarach. Jak chcesz przełączyć na halogeny to za pomocą VCDS'a wejdź w moduł BCM (adres 09) i w bajcie 17 zaznacz bit 3. W tym samym bajcie możesz też włączać/wyłączać obie funkcje LH i CH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Już zrobione,powitanie jest z halogenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacząłem zabawę z BCM i jak się domyślacie są problemy. Chciałem coś zmienić w Byte 15 i po zmianie wszystko się posypało tzn, kodowanie zostało przyjęte ale zmieniły się inne wartości niż zakładałem. W Byte 01 zmieniła mi sie wartość z 08 na 00 w Byte 28 odpowiednio 00 na 49 z w 29  z 49 na 00. W żaden sposób nie mogę powrócić do pierwotnych ustawień. 

....i jeszcze jedno pytanie -czy LCode2 ma jakieś ograniczenia co do ilości wyświetleń (podpowiedzi) bo na począteku się uruchamiało a po kilkunastu razach już się nie aktywuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie popełniłeś żadnego błędu i nie wpisałeś jakiegoś dodatkowego znaku w polu "New coding" to wygląda jakby twój kabelek robił błędy przy kodowaniu, chociaż szczerze mówiąc jeszcze mi się takie coś nie zdarzyło.

Czy bajt 18 też został zmieniony? Jeśli tak to masz "rozpierdziel" z konfiguracją świateł.

Co do LCode2 to faktycznie czasami nie chce się to uruchomić. Spróbuj usunąć plik LCode.ini - u mnie to pomaga. Sam program LCode.exe może być uruchamiany bez VCDS więc łatwo to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajtu 18 nie ruszałem ale tak jak piszesz mam rozpierdziel ze światłami tzn. wywala mi błąd postojówek L i P (nie świecą) brak podświetlenia zegarów, brak świateł długich, błąd podświetlenia tabl,rej chociaż jest. Podejrzewam kabel bo jak teraz zauważyłem w kodowaniu przesuwa mi wszystkie wpisane wartości o 1 Byt tzn. wartoąś 00, która powinna być w Byte0  jest w 29. Piepr...ny chinol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz backup kodowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam screena zrobionego przed zmianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zakodować tak jak było oryginalnie? Coś się dzieje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wcześniej pisałem mam problem bo prawdopodobnie kabelek przesuwa mi Bajty. Zaraz spróbuje raz jeszcze tylko będę chciał przekłamać kodowanie o jeden bajt i może wówczas zapisze właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz eksperymentować ale pamiętaj, że zmieniając bajt 18 (nawet na chwilę) na inną wartość niż oryginalna (najczęściej 00) powoduje zmianę całej konfiguracji świateł, która jest zapisana w wewnętrznej pamięci eeprom BCM'a. Ponowne wpisanie tam wartości 00 nie przywraca oryginalnej konfiguracji. Po takiej zmianie trzeba bawić się w szukanie odpowiedniej wartości bajtu 18 albo wgrać odpowiednią konfigurację wprost do eeproma (np. programem VCP). Plik konfiguracyjny można zgrać z innego BCM'a albo wygenerować w programie VAGHelper. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty. Wszystkiemu winien był kabelek :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo roboty jest wymiany z BCM w B7 ? Rozumiem że kodowanie muszę przepisać ze starego BCM ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem wystarczy 1godzina. Po kilku razach 10..15 minut.

Oprócz przepisania kodowania, należałoby jeszcze skopiować ustawienia z eepromu (np. za pomocą VCP) - jest to konieczne jeśli dawca BCM'a miał inny zestaw świateł niż twój Passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie końcówka 087A a mam rękach z końcówką 087R czyli najbardziej rozbudowany. VCP niestety nie mam

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz musiał kombinować z bajtem 18 jeśli po wymianie twoje światła będą świecić niewłaściwie.

Jakie masz wyposażenie? Halogeny czy Xenon z przodu? Żarówki czy Ledy z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności