Skocz do zawartości
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś widziałem schemat CCEM->BCM, wprawdzie to było do golfa, ale tam do T52B/29 szedł sam T11A/11, a pin T8F/1 szedł do T52C/34.

Edytowane przez Wolfe
DOD info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącz samo A11.

 

A co zrobić z F1 ? widziałem gdzieś ,że ktoś miał F1 na C34 ale niegdzie nie ma opisu co to za pin.

 

 

Sukces :hurra spryski szyb i wycieraczka tył działa , po przepięciu F1 na C34 błąd znikł choć do tej pory nie znalazłem opisu tego pinu .

Edytowane przez goro79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugie błędem się nie matrw, to standard, brak systemu start&stop. Z ciekawości według jakiego schematu podłaczałeś, ten z mobile-talk?

 

Dzięki kolego za podpowiedź :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zrobić z F1 ? widziałem gdzieś ,że ktoś miał F1 na C34 ale niegdzie nie ma opisu co to za pin.

 

 

Sukces :hurra spryski szyb i wycieraczka tył działa , po przepięciu F1 na C34 błąd znikł choć do tej pory nie znalazłem opisu tego pinu .

 

Ten pin T52c/34 jest opisany jako "diagnoza" i najwidoczniej bada obecność napięcia na zacisku 50 (rozrusznik - przekaźniki J682 i J710 - w nowszych modelach), więc wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pin T52c/34 jest opisany jako "diagnoza" i najwidoczniej bada obecność napięcia na zacisku 50 (rozrusznik - przekaźniki J682 i J710 - w nowszych modelach), więc wszystko się zgadza.

 

Tak to bardzo możliwe bo na tym pinie napięcie pojawia się tylko w chwili wciskania kluczyka na start/ kręcenia się rozrusznika i później znika . Przy okazji pozbycia się tego błędy zniknął błąd kamery przedniej o złym zakodowaniu sterownika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolego za podpowiedź

Cieszę się, że pomogłem :)

Sukces spryski szyb

Po użyciu spryskiwaczy nie sypie ci błędem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży jesli chodzi o forum, dlatego dołacze sie do tego postu, wiecie moze jak zaprogramowac bramę Can 3C0 907 530 E żeby uruchimic ops na rns, passat z 2008 roku, praktronik przód, tył fabryka i rns 510 tez fabryka z firmware 5238 ktore sam wgrałem, czytalem ze niektorzy uaktualniaja brame can i wlasnie ops im smiga ale w jaki sposób???Z gory dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matiz4 napisał:
Jestem świeży jesli chodzi o forum, dlatego dołacze sie do tego postu, wiecie moze jak zaprogramowac bramę Can 3C0 907 530 E żeby uruchimic ops na rns, passat z 2008 roku, praktronik przód, tył fabryka i rns 510 tez fabryka z firmware 5238 ktore sam wgrałem, czytalem ze niektorzy uaktualniaja brame can i wlasnie ops im smiga ale w jaki sposób???Z gory dzięki.

 

Wpisz w wyszukiwarkę parktronik ops wyskoczy kilka tematów . A tak na marginesie ustawień wizualizacji szukaj w module parktronika.

 

Zobacz też tu :http://www.my-gti.com/739/upgrading-of-volkswagen-park-distance-control-pdc-to-optical-parking-system-ops

 

Wolfe napisał:
Cieszę się, że pomogłem :)

 

Po użyciu spryskiwaczy nie sypie ci błędem?

 

Nie. U mnie problem był bardzo prosty napięcie zasilające wycieraczkę i spryskiwacz nie dochodziło do BCMa.

Edytowane przez goro79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje, patrzyłem na vcds i mam zły modul parktronika bo z koncowka 283. Teraz chciałbym wymienic na 3AE 919 475 B lub C tylko niewiem czy bd dzialał w 100 procentach w moim pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakaś specjalna procedura podczas zmiany BCM do której się przymierzam? Czy jak mam dołożone lampy LED z tyłu to po zmianie będę je musiał ponownie kodować czy jak skopiuje z starego do nowego wsio bedzie ok? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Chciałem zmienić sobie w vag-u tryb świateł z skandynawskich na amerykańskie lecz zamiast tego mam komunikat że nie są obsługiwane bity jak na zdj. niżej czy to jest winna vag-a czy modułu komfortu? 

Dodam jeszcze że jest to passat cc z 2011r.

Pozdrawiam

IMG_0146.jpg

Edytowane przez malczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie jest moduł komfortu tylko moduł instalacji elektrycznej BCM dlatego przenoszę twoje pytanie do odpowiedniego tematu.

Druga sprawa to to czego w nim szukasz nie jest w postaci jawnej. Owszem w starszym module, zwanym Bordnetz'em były takie ptaszki do zaznaczenia, ale w module BCM za tryb pracy świateł odpowiada bajt 18, który w twoim ma wartość 76.

Możesz popróbować ze zmianą tego bajtu i znaleźć wartość przy której będziesz miał światła "amerykańskie". Zacząłbym od wartości 77 bo taką widziałem w jakimś logu z Passata CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie CC robi się to inaczej.

Musisz zaznaczyć PRL (permanent running light) wtedy świecą halogeny (jeżeli nie masz ksenonów) bez tyłu . Możesz je zredukować na ile tam chcesz procent żeby działały jako DRL.

Inaczej się nie da w CC.

Mogę podesłac kodowanie u mnie to zobaczysz, ale później.

Pozdrawiam

Edytowane przez pompeusz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wielkie za to odpowiedź właśnie miałem się pytać jak ustawić światła przeciwmgielne jako światła do jazdy dziennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2017 o 10:34, waldih1979 napisał:

Panowie czy jest jakaś specjalna procedura podczas zmiany BCM do której się przymierzam? Czy jak mam dołożone lampy LED z tyłu to po zmianie będę je musiał ponownie kodować czy jak skopiuje z starego do nowego wsio bedzie ok? Dzięki

Skopiowanie kodowania ze starego do nowego BCM'a to podstawa którą powinieneś zrobić. Pozostaje jeszcze ten tajemniczy baj 18, który ma nieznaną wartość bo jest ukryty a odpowiada za typ instalacji świateł jakie masz w aucie. Poczytaj sobie bieżący temat do którego przeniosłem twoje pytanie i jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo proszę o info na którym pinie w której kości jest wyjście kierukowskazów na przód i na tył w cc 2013, jakoś "go..g tłumacz" nie pokazuje co i jak :)

z góry dzięki

---------------------------------------------------------

Chyba mam, jeśli ktoś wie że źle napisałem proszę o poprawkę, mogę sprawdzić dopiero w środę :)

kierunek przód lewy kość A pin 10

kierunek przód prawy kość C pin 50

kierunek tył lewy kość C pin 51

kierunek tył prawy kość A pin 9

Edytowane przez master_ms1234
znalazlem odpowiedź
By nTomek,

Dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3AA937087G obsłuży xenon?   Macie chłopaki jakiś wykaz BCM 3AA ?

Edytowane przez jeżutp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta lista modułów jest tutaj. Niestety nie ma tam informacji o obsługiwanych funkcjach.

Jeśli chodzi o moduł z G to owszem obsługuje Xenony, ale nie obsługuje reflektorów doświetlania statycznego - w Passacie B7 są one umieszczone w zderzaku - te bliżej grilla, żarówka H8.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą listę widziałem dzięki. Bedę przekładał instalację przy komorze silnika i wnętrzu ( chyba jakis pożar) a kolega z rozbitego Passata gdzie był BCM 3AA 937 087 E ma cale lampy xenon więc chciałbym je od razu zamontować stad pytanie czy będę musiał zmieniać BCM...  Na doświetlaniu statycznym mi nie zależy.,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3AA937087G jest nowszym modułem niż E, ma wyższą wersję softu ale powinien działać. Jedyny problem to kodowanie bajtu 18 w którym "zaszyty" jest układ świateł z jakimi ma współpracować BCM. Krótko mówiąc, jeśli ten moduł pochodzi z auta gdzie nie było ksenonów to trzeba będzie wpisać odpowiednią wartość do tego bajtu. To samo tyczy się tylnych lamp: LED'y albo żarówki.

Co do statycznego doświetlania to można włączyć je też na przeciwmgłowych.

Tu masz przykład pochodzący z CC gdzie jest taki BCM z ksenonami:

Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 3AA-937-087.clb
Part No SW: 3AA 937 087 G HW: 3AA 937 087 G
Component: BCM PQ47 H 421 0464
Revision: BB421001
Coding: 000000000000000000980211B4000B0440557C8861600D60648066200041
Shop #: WSC 05311 123 08193
VCID: 3E783355A96C949

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności