Skocz do zawartości
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Mario1990 napisał:

Lub moze podmiana sterownika na inny?

...pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam uwalony bcm, coś sobie przypominam że też tak mialem że waliło błąd spalonej zarowki a zarowka świeciła prawidłowo, więc najlepiej w Twoim przypadku to podmienić, nawet na jakiś słabszy np n, kosztuje chyba najmniej, wrzucić mu wartości o których pisał Tomek i jeśli będzie ok to pewniak że moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KingRaider napisał:

słabszy np n

Ten BCM jest z softem 47x, tylko do aut z systemem start-stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, nTomek napisał:

Ten BCM jest z softem 47x, tylko do aut z systemem start-stop.

A co to zmienia? Ja miałem B auto ze start stopem na sofcie 452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w kodowaniu masz wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale system dziala... Bo irytuje mnie ze gasnie w korkach wiec go zawsze wylaczam przyciskiem. Hm to jak byscie mogli doradzić z jaką literą moduł poszukać? Obecnie mam c. I na tą chwilę nie zalezy mi na dokladaniu jakis bajerów. Wazne zeby wszystko dzialalo. Tzn dzienne gdy pokrętło jest na auto, drogowe, wsteczne i przeciwmgielne. 

Edytowane przez Mario1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F albo N. Różnica jest taka, że N ma nowszy soft i działa na nim domykanie szyb podczas deszczu jak się ma czujnik RLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj dostanę ten moduł z literką f. Po wymianie domyślam się że muszę ten bajt 18 zakodować?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mario1990 napisał:

Hej. Dzisiaj dostanę ten moduł z literką f. Po wymianie domyślam się że muszę ten bajt 18 zakodować?  

A wiesz z jakiego auta był? Xenon/sedan? Jeśli taki sam jak twoja to nie widzę sensu. Ja bym zrobił tak: ztwojego kodowania zapisał do notatnika, podłączył nowy przejrzał co się w kodowaniu różni, nie ruszałbym 18 i sprawdził światła jak bezie klapa to w tedy zakodował 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie brak informacji o posiadanych światłach. Zrobię tak jak piszesz, wymienię i potem potestuje najpierw. 

Jestem po wymianie i jest sukces! Wszystkie światła działają tak jak powinny. Dziękuję za doradzenie wymiany modułu. 

Pozostał mi jedynie problem z wyświetlającym się błedem tempomatu aktywnego. Z tym ze nie posiadam tempomatu aktywnego. Błąd się pojawił pierwszy raz gdy podłączyłem kompa w celu diagnozy tych świateł. Sprawdzałem tez resztę rzeczy w aucie ale nie kojarze żebym ruszał coś z tempomatem. Gdzieś w kompie można ustawić rodzaj tempomatu? Dodam ze zwykły tempomat działa z tym ze przez ten błąd nie widzę nawet na ile jest ustawiony. Jakieś pomysły? 

Edytowane przez Mario1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mario1990 napisał:

Jakieś pomysły? 

Pokaż kodowanie sterownika silnika.

21 godzin temu, Mario1990 napisał:

Gdzieś w kompie można ustawić rodzaj tempomatu?

W sterownikach silnika i kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności