Skocz do zawartości
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzę. Dziś już przyszedł B jutro prawdopodobnie będzie drugi F. Na razie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przyszło, pytanie tylko czy sprawne. Analizuję pod kątem wizualnym między B a F. Piny przełożyłem już, jutro podepnę do samochodu przerzucę dane i dopiero będę robił dalej. Ale pytanie jest czy można przerzucić więcej tych elementów bo względem F jest o trzy więcej. Czy mniej więcej wiesz za co odpowiadają. Kółkiem są te które mają być do doświetlania, a kwadrat dodatkowe które można dołożyć.

20220123_112811.jpg

20220123_113649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dodatkowe scalaki VN5E...:

Cytat

To są piny statycznego doświetlania zakrętów używane w B7 w wersji z ksenonami, gdzie w zderzaku są lampy 2xH8 (halogeny osobo, doświetlanie osobno).

W prawym-górnym, to coś związane z diagnostyką tych dodatkowych wyjść, ale dokładnie nie analizowałem. 

Tego na dole pośrodku nie kojarzę, ale wystarczy "przedzwonić" miernikiem, do jakiego pinu jest podłączony i będzie wiadomo. 

Jest tam jeszcze jeden kondensator do przełożenia:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś niestety ale uwaliliśmy bcm f, ten duplikat który kupiłem dodatkowy  w razie lipy. Wszystko było na dobrej drodze, bo przełożyłem piny z kodowałem go s samochodem, zostało tylko podnieść soft do 1465. Kolegą który to robił polecił dać samochód na potrzymanie napięcia z prostownika. No ale nie za bardzo vag can pro chciał to robić, więc wyłączyłem prostownik. Vag zaczął pompować soft, ale w obawie że może braknąć napięcia z akumulatora bo podczas pompowania softu włączyły się światła, polecił pstryknąć prostownik. No i takim oto sposobem uszkodziliśmy bcm. Dobrze że miałem oryginalny bo bym został bez auta. Teraz muszę kupić następny bcm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Gdzie walka się toczy tam przecież są ofiary... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Pochwalisz się jak to robiłeś na stole? Czy nie bardzo. Jak nie to nie ma problemu. Może by jeszcze uratował tego F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadna tajemnica. 

Do zabawy na stole potrzebna jest jakaś bramka "Gateway",  może być najtańsza od B6 (od Golfa pewnie też), ale lepiej wziąć coś co będzie obsługiwać diagnozę UDS (tak na przyszłość) np. 3C0907530E (lub nowsza), albo każda od B7 7N0...

Bramka jest potrzebna, żeby pośredniczyć między magistralami CAN, które mają różne parametry pracy. 

Do tego zasilacz z regulowanym napięciem, żeby ustawić te min 13.8V, czy ile tam potrzeba i oczywiście twój BCM, podłączony do magistrali CAN komfortu. 

VCP (VCDS) podłączasz do magistrali CAN diagnostycznej (gniazdo OBD mile widziane) i masz komunikację. 

Jeśli chcesz się w to bawić to ci mogę narysować schemat połączeń... 

2 godziny temu, peterson8514 napisał:

Może by jeszcze uratował tego F.

A jakie daje objawy? Jest z nim jakaś komunikacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak komunikacji. Światła jak zostały włączone, tak świecą nie można ich wyłączyć. a tym klastrem 10 pinowym nad prockiem  na siłę nic nie zrobi. Niebieski kwadrat.

20220123_113649.thumb.jpg.448d10698ed18cff195bd1159ec3055a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by to nie był problem to poproszę o schemat. Człowiek by się coś więcej dowiedział. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, peterson8514 napisał:

klastrem 10 pinowym nad prockiem  na siłę nic nie zrobi

Jeśli masz odpowiedni programator do takich procków + wsady bin/hex z bootloaderem to coś zrobisz ?

Schemat do flashowania na stole poniżej:

obraz.png.d158a01592b2617e7ecedfbbd42bffc6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za co odpowiadają konkretne bity w BCM.

Bit 2 bajt 9  w VCDSie mam nieopisany.

Bit 5 bajt 16 również nieopisany bit.

Bit 1 bajt 23 monitorowanie zacisk 50 patrząc po kodowaniach w necie niektórzy mają to włączone, zastanawiam się czy powinno być zaznaczone.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki błąd po dołożeniu BCM w B6. Błąd pojawia się tylko podczas odpalania. IMG_20220418_215751.thumb.jpg.79d9e7969e6bdcb9383faeced867eebc.jpg

 

Problem błędu z rozwiązany :) Został już tylko jeden błąd po zmianie na BCM od przycisku start/stop. Ale niedługo i tego błędu myślę że nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Matiz4 napisał:

Problem błędu z rozwiązany

To napisz jaki był powód błędu i jakie rozwiązanie. Może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BCM - Bajt 23 odznaczyłem Bit 1 i zaznaczyłem Bit 0

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc, jest problem. passat b7 zainstalował bcm 3aa937087r sw0477, przeniósł kodowanie, konfigurację światła też. Wszystko działa, ale po wyjęciu kluczyka magniola się nie wyłącza, klimat się nie wyłącza, kierownica nie blokuje. wszystko działa dobrze na natywnym 3aa937087e sw0455... Przypuszczam, że oprogramowanie 0477 nie jest kompatybilne z passat b7, czy jakieś myśli?

 

przepraszam za błędy, napisałam przez tłumacza, mieszkam na Ukrainie

Edytowane przez AlexB7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start&Stop jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś na myśli go bez klucza? keyless go? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż aktualne kodowanie modułu BCM i listę błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności