Skocz do zawartości
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

@nTomek Dzięki za odpowiedź, w takim razie gdybym miał zakładać BCM i skoro mam u siebie DRL LED z funkcją pozycyjnych na jednym pinie powinienem szukać H++ i żadnym VagHelperem nie zmienię wyjść?

Kolejna sprawa - gdy mam BiXenon z doświetlaniem statycznym to również nie mogę schodzić niżej niż H+. Dobrze rozumiem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H+ powinien być wystarczający bo w B7 (nie CC) był montowany wraz z bi-xenonem skrętnym. Wtedy moduł LED DRL + pozycja jest sterowany z pinów A44/C26.

Dla ciebie ważne jest HW bo chyba nie masz SS? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ale zamierzam dołożyć alternator z LIN, chyba że to nie ma znaczenia ;) Do HW 421 da się dograć aktualizację do SW obsługującego Rain Closing? I jak z HBA/FLA, bo tu też chyba musi być odpowiedni SW z tego co pamiętam.

Dodatkowo wersje dla CC mają obsługę czujnika deszczu z czujnikiem wilgotności powietrza, bo wersje dla B7 nie "widzą" ich. Chyba, że to problem może wybranych BCMów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, radekrp90 napisał:

Do HW 421 da się dograć aktualizację do SW obsługującego Rain Closing?

Można tak powiedzieć. Po przeróbce pliku sgo można załadować soft od HW 422 do HW 421 i będzie efekt jak na poniższym przykładzie:

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 3AA-937-087.clb
   Part No SW: 3AA 937 087 Q    HW: 3AA 937 087 F
   Component: BCM PQ47 H+   421 0475 

Co do alternatora sterowanego przez LIN to chyba wszystkie BCM to obsługują (widziałem przykłady z softem 045x/046x/047x). Fizycznie ta konkretna magistrala LIN i tak wychodzi z Gateway'a. Z FLA jest podobnie. W necie można znaleźć skany z modułem 0x20 i BCM'ami w różnych wersjach SW/HW.

Czujnik RLFS (5Q0 955 547) widziałem z H++ (R i J) więc może coś w tym jest...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem ze światłami w passacie b7 z 2010r.

Po wymianie żarówek w lampach przednich na LED zaczął fiksować BCM. Świecą się cały czas długie jak tylko włączy się zapłon.

Wróciłem do poprzednich żarówek jednak nic już to nie daje. Cały czas świecą długie. Mam BCM 3AA937087A. Podejrzewam że mi padł.

Czy może ktoś ma jakiś pomysł? Czy mogę wymienić na inny? Tzn z inną literką na końcu? Jeśli tak to z jaką i czym się różnią od siebie moduły z innymi literkami na końcu?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DebeGod napisał:

Czy mogę wymienić na inny? Tzn z inną literką na końcu?

Możesz. Wszystkie w wersji H lub wyższej. Jedna uwaga to moduły z HW 422, które działają tylko w wersji z systemem Start-stop, ale ty zdaje się masz go. 

Lista modułów jest 5 postów wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość uszkodzenia BCM poprzez wymianę żarówek? Czy może mój chiński kabelek coś w kodowaniu przestawił? Próbowałem wyłączyć test żarówek halogenów i tablicy bo po zmianie na LEDy wywalało błędy. Ale wróciłem do poprzednich ustawień. Bajtu 18 nie ruszałem.

Po założeniu zwykłych żarówek żadnego błędu nie wyrzuca, czyli do wyjść na długie są podłączone długie. Tylko dlaczego one cały czas świecą?

Jak wypnę żarówki od długich to wyrzuca błędy długich. Czyli wszystko niby OK. 

Jeśli kupię moduł od wersji XENON a mam zwykłe to czy będę musiał kombinować w Bajcie 18?

Edytowane przez DebeGod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, DebeGod napisał:

Jeśli kupię moduł od wersji XENON a mam zwykłe to czy będę musiał kombinować w Bajcie 18?

Tak, ale to nie jest wielki problem.

30 minut temu, DebeGod napisał:

A czy jest możliwość uszkodzenia BCM poprzez wymianę żarówek?

Przy samej wymianie raczej takiej możliwości nie ma. Współpraca BCM z nieodpowiednim obciążeniem jak chińska "żarówka LED" to druga sprawa. Do tego dochodzi jeszcze kodowanie podejrzanym kablem to kolejny, potencjalny powód anomalii.

Spróbuj odłączyć akumulator na kilka minut. Niektóre grymasy BCM'a da się w ten sposób "naprawić".

Pokaż aktualne kodowanie BCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że w tym temacie jest kilku specjalistów od BCMa w b7, a więc postanowiłem że spróbuję zapytać tutaj o mój problem.
Mianowicie: przerabiałem oświetlenie w passacie b7 2014r. z wersji xenon LED na zwykłe lampy żarówkowe. Nie pytajcie dlaczego, to nie moja decyzja. Wszystko mi działa oprócz świateł długich. Na pinach 5a i 52c nie pojawia się napięcie i uważam, że problem leży w kodowaniu BCMa. Aktualnie mam takie: 0008000000000000009C00800000A33C22855088460D81606480C7200041.
Bajt 18 ustawiony na wartość 50.
Działa mi mrugnięcie chwilowe ale tylko w pozycji włącznika świateł na 0 i jest to mrugnięcie poprzez światła mijania. Niebieska kontrolka na liczniku świeci tak jak powinna. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam CC 2015r z USA i chciałbym w nim uruchomić opcje hill hold assist przy manualnej skrzyni biegów, gdzie to uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie w module BCM. Jest taka opcja w kodowaniu pompy ABS, ale czy działa to nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 19:17, dymionek napisał:

Witam. Widzę, że w tym temacie jest kilku specjalistów od BCMa w b7, a więc postanowiłem że spróbuję zapytać tutaj o mój problem.
Mianowicie: przerabiałem oświetlenie w passacie b7 2014r. z wersji xenon LED na zwykłe lampy żarówkowe. Nie pytajcie dlaczego, to nie moja decyzja. Wszystko mi działa oprócz świateł długich. Na pinach 5a i 52c nie pojawia się napięcie i uważam, że problem leży w kodowaniu BCMa. Aktualnie mam takie: 0008000000000000009C00800000A33C22855088460D81606480C7200041.
Bajt 18 ustawiony na wartość 50.
Działa mi mrugnięcie chwilowe ale tylko w pozycji włącznika świateł na 0 i jest to mrugnięcie poprzez światła mijania. Niebieska kontrolka na liczniku świeci tak jak powinna. Macie jakiś pomysł?

Sam sobie odpowiem. Problemem był bajt 17, bit nr 2. Nie ma do niego opisu, a u mnie był odchaczony. Po zmianie z 1 na 0 światła drogowe działają jak trzeba.

20201215_225438.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dymionek napisał:

Nie ma do niego opisu

To już zależy od wersji VCDSa

Byte 17.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 07:16, radekrp90 napisał:

Dodatkowo wersje dla CC mają obsługę czujnika deszczu z czujnikiem wilgotności powietrza, bo wersje dla B7 nie "widzą" ich. Chyba, że to problem może wybranych BCMów.

Po analizie tematu okazuję się, że czujniki RLS z oznaczeniem 5Q0... wymagają protokołu LIN w wersji 2.0 (1K0 pracują na wersji 1.3). Do przełączenia wersji protokołu, jakim BCM komunikuje się z RLS służy "nieopisany" ? bit 7. w bajcie 29. Z tego co sprawdzałem to zmiana protokołu jest możliwa chyba na każdej wersji BCM, bo sprawdzałem 0450, 0465, 0475.

Z uwagi na współdzielenie magistrali LIN z przednią wycieraczką, ta też musi pracować w nowszej wersji protokołu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś mógłby podać wartość bajtu 18 dla VW CC z bixenon + LED, bez automatycznych świateł drogowych? Mam obecnie bixenon bez LED a chcę wymienić lampy na LED. Aktualnie w BCM bajt 18 ma wartość 02. A może nic nie trzeba w tym bajcie zmieniać? 

BCM 3AA937087R.

Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie nie będę zakładał nowego wątku. Otóż problem. Przy próbie aktywacji podświetlenia przestrzeni nóg VCDS się zwiesił i wyłączył i narobiło bałaganu w BCM

po krótce:

Na zegarach błąd żarówek, a fizycznie:

Włącznik świateł na 0 - świecą światła przód.

Włącznik świateł na AUTO - nic nie świeci.

Włącznik świateł na światła mijania - świecą światła przód tył + przeciwmgielne tył.

Pacjent: Passat B7 2014rok BCM 3AA...

 

Jak mogę to wskrzesić? czeka mnie zaznaczanie w każdym bajcie wyposażenie "z ręki" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajt 18 ?? 

i sie dowiemy czy będzie płacz i lament.

  

5 godzin temu, Maestro_86 napisał:

Jak mogę to wskrzesić? czeka mnie zaznaczanie w każdym bajcie wyposażenie "z ręki" ?

Jak nie masz skanu przed wydarzeniem to tak :)

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Daku napisał:

Bajt 18 ?? 

i sie dowiemy czy będzie płacz i lament.

  

Jak nie masz skanu przed wydarzeniem to tak :)

skanu nie mam......

kodowanie, które udało mi się ustawić zeby jako tako póki co jeżdzić autem:

A8C8A9E8D2C8000022000000804008020000000000000000000000000000

BCM 3AA 937 087 Q

brak ledów z przodu, bixa skrętnego, przeciwmgielnych, doświetlania zakrętów i jakoś start engine dziwnie działa z opóźnieniem

 

A płacz i lament to już jest..... :szok:

Edytowane przez Maestro_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD, spróbuj moje i dopasuj co ci nie pasuje.

Kessy DLA, ledy tył itp itd powiedzmy wszystko nawet el. klapa z Easy open

 

09 BCM 3AA 937 087 R

000A000000000000001C00887500A9E425FD0088557DA560E480EF240049

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maestro_86 napisał:

A płacz i lament to już jest...

Nie ma co płakać...

Jeśli w czasie tej zwiechy nadpisał się bajt 18 to teraz trzeba do niego wpisać prawidłową wartość, bo 00 nic nie da.

Tu masz oryginalne kodowanie B7 R-line Variant z polskiego salonu, z jawnym bajtem 18:

0008000000000000009C00805400297423D54B88666D8760E480C7240041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności