Skocz do zawartości
Jankus

Rozebranie przelotki/gumy drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc. Przeszukałem forum i googla nie mogę znaleźć poradnika/instrukcji jak rozebrać przelotkę drzwi w B6. Nie chcę nic rozwalić. Będę dokładał nowe kable głośnikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci pomogę ale znalazłem coś takiego:

55c3a85c85e7c.jpg

i

110425_x800.jpg

 

kod fabryczny tej gumy to: 1K0959843C

 

wracając do instrukcji to zacznij od rozebrania tapicerki dalej próbuj sobie poradzić na podstawie zdjęć widać tam zaczepy.

Z mojej strony tyle bo nie rozbierałem tego elementu jeszcze. Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Mogę coś kombinować śrubokrętem. Do strony drzwi to nie będzie problem, gorzej od strony słupka. Tam trzeba się przez kostkę przebić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładałem u siebie Dynaudio i nie było z tym najmniejszego problemu, piny miałem z innych wiązek VW lub Audi lub można z serwisu same kabelki.Który pin gdzie są podane w dziale. Guma drzwi rozbiera się w drobne, kostka w słupku wchodzi do wewnątrz auta i wyciągamy ją po rozebraniu słupków plastikowych. W kostkach masz takie zabezpieczenia różowe które musisz przesunąć i uzupełnić piny, chyba że wiercić dziury chcesz w tych kostkach i kable ciągnąć bezpośrednio z radia/wzmacniacza do głośnika/głośników bez żadnych złączek... ja po takim czymś spać bym nie mógł... Ogólnie to wszystko jest w dziale montaż dynaaudio lub w google wpisać montaż Dynaudio passat b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie montuję Dynaudio, moim zdaniem szkoda pieniędzy na to. Ale już poradziłem sobie z przelotką. dfrohlich twoje zdjęcia okazały się bardzo pomocne, dzięki:dobrze

Wystarczy delikatnie od góry podważyć płaskim śrubokrętem i mocno nacisnąć na tą strzałkę na gumie zewnętrznej. Reszta to już banał.

A w przelotce wierciłem dziury, nie wyobrażam sobie aby ciąć przewód głośnikowy i łączyć na jakieś wsuwki. Nie mógłbym spać wiedząc że taka prowizorka jest w moim aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w przelotce wierciłem dziury, nie wyobrażam sobie aby ciąć przewód głośnikowy i łączyć na jakieś wsuwki. Nie mógłbym spać wiedząc że taka prowizorka jest w moim aucie.

 

To pojechałeś, idąc twoim tokiem myślenia to koncern VW sprzedaję swoje auta z instalacją elektryczną na tzw prowizorkę tak mam to rozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności