Skocz do zawartości
bol

Działanie ACC i FA w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Normalne, czasem tak ma jak zalepi znaczek VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też ma problem dziś rano żółta kontrola a front niedostępny!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy samo ACC można używać w korku miejskim czy potrzebny do tego jakiś dodatkowy asystent ?

Jest tak to czy da się go dorobić ?

U mnie ACC dezaktywuje się po zatrzymaniu na kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ACC u ciebie działa razem z Lane Assist poniżej 60 km/h i da radę do zera być aktywnym, a potem ruszyć po kilku sekundach postoju to już nic więcej z nim nie wymyślisz.

Jeśli poniżej 60 km/h Lane Assist ci się wyłącza to można zakodować Traffic Jam Assist - LA+ACC do 0 będzie i będzie mógł ruszyć przez kilka sekund od zatrzymania.

Generalnie jednak w mieście tempomat jest mało wygodny i może spłatać figla jak ktoś przed tobą będzie wydziwiał, a w miastach wiadomo jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, saper_wroc napisał:

Generalnie jednak w mieście tempomat jest mało wygodny i może spłatać figla jak ktoś przed tobą będzie wydziwiał, a w miastach wiadomo jak to jest.

 ... Bo jak sama nazwa wskazuje, to tylko asysta, a nie auto pilot. Choć jak wiadomo nawet pojazdy "autonomiczne" potrafią płatać nie małe figle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem używane więc jak to się mówi z dobrodziejstwem inwentarza. Choć to wersja HighLine to ACC jest ale Line Assist nie ma (na liście asystentów go nie ma).

ACC można ustawić do prędkości minimum 30 km/h ale samo działanie jest od /do 0 czyli samochód zwalania i zatrzymuje się i jeśli postój nie trwa zbyt długo rusza samodzielnie. 

Długość postoju do dezaktywacji ACC trudno określić ale to coś w okolicy kilku sekund. 

Można go ponownie aktywować dodając mu np 1 km/h przyciskiem na kierownicy lub oczywiście przyciskiem ACC i wtedy ruszy z miejsca.

Dla mnie taki Traffic Jam Assist to wyglądałby na ciekawe rozwiązanie oczywiście bez zasypiania nad komórką przez kierowcę.

 

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACC zaczął mi szwankować.

Po aktywacji acc przez chwilę auto przyspiesza, coraz wolniej i po paru sekundach dezaktywuje zadana prędkośc a na AID pokazuje "prędkość obrotowa".

Jak zatrzyma sie automatycznie za poprzedzającym autem to przy ruszaniu go tak rozlacza.

Co.mu odwalilo?

 

1.8tsi dsg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie

Zobaczylem ogloszenie (passat b8 z roku 2016).gdzie w wyposarzeniu jest napisane (front assistens inkl. City ANB ohne ACC.

Czycto znaczy ze auto nie ma rowniez tempomatu czy tylko ACC

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest oczywiste. Trzeba sprawdzić jakie przyciski ma na kierownicy, bo taka możliwość istnieje jeśli nie ma nigdzie kodu z CCS (to oznaczenie zwykłego tempomatu). Jesli masz kody PR szukaj kodu 8Tx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A majac ACC mozna wlaczyc zwykly tempomat?

Wiem tylko  ograniczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wyłączyć samoczynne zwalnianie na ograniczeniach i przed zakrętami, ale żeby nie hamował przed tyłem poprzedzającego auta, to tego już nie znalazłem. Lecz też i nie widzę powodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Wowo napisał:

Można wyłączyć samoczynne zwalnianie na ograniczeniach i przed zakrętami, ale żeby nie hamował przed tyłem poprzedzającego auta, to tego już nie znalazłem. Lecz też i nie widzę powodu. 

Na ograniczeniach i zakretach to tylko moze polift zwalnia. Przed lift nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, polift zwalnia i jest to mocno denerwujące, szczególnie jak złapie ograniczenie do 30 z innej drogi albo jest błąd w danych nawigacji i nagle na autostradzie zaczyna hamować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ACC nie zrobisz CCS bez zmiany panelu sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2020 o 13:40, saper_wroc napisał:

Jeśli ACC u ciebie działa razem z Lane Assist poniżej 60 km/h i da radę do zera być aktywnym, a potem ruszyć po kilku sekundach postoju to już nic więcej z nim nie wymyślisz.

Jeśli poniżej 60 km/h Lane Assist ci się wyłącza to można zakodować Traffic Jam Assist - LA+ACC do 0 będzie i będzie mógł ruszyć przez kilka sekund od zatrzymania.

Generalnie jednak w mieście tempomat jest mało wygodny i może spłatać figla jak ktoś przed tobą będzie wydziwiał, a w miastach wiadomo jak to jest.

Nie do końca rozumiem. Czyli aby passat b8 miał traffic assist to w wyposażeniu musi mieć opcje ACC oraz Lane assist? Czy kiedy ma te dwie opcje to na 100% mogę założyć że właśnie będzie jechał w korku? Jak być pewnym tej opcji przy zakupie? Z tego co się zorientowałem w audi a4 b9 jeżeli jest opcja acc tzn że jest też opcja jazdy w korkach, ale w przypadku passata nie mam pojęcia. Będę wdzięczny za wyjaśnienie. Dlaczego też nie nadaje się do jazdy w mieście? Przecież chyba do tego został stworzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o tempomat.

Coś u mnie nie halo i po kliknięciu przycisku, mrugnie na ułamek sekundy tempomat, a potem wyświetla "Ograniczenie prędkości". Po kilku tygodniach doszedłem że da się go uruchomić przytrzymując na kierownicy przycisk odległości i dodając + lub -. Po takiej kombinacji, wszystko działa jak należy.

Co go boli, że nie da się ACC uruchomić "normalnie"?

Edytowane przez prezess7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limiter = do 60km/h

Włącz ACC, wciśnij MODE i lim się zdeaktywuje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie mam przycisku MODE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności