Skocz do zawartości
psojekk

podłączenie beżowej wtyczki modułu komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

chcę u siebie zmienić kluczyk ze zwykłego i chińskiej centralki na scyzoryk.

mam już beżową kostkę z kawałkiem kabelków, potrzeba mi porady jak to podłączyć.

znalazłem też schemat, do podłączenia jest:

kabel osłonowy anteny, kabel anteny, 2 kable do wiązki kierunkowskazów i jeden kabelek do bezpiecznika 15A.

w związku z tym mam kilka pytań:

1. czy od kierunków są jakieś kabelki gdzieś w okolicach cyngla od maski, ewentualnie gdzieś bliżej po prostu czy trzeba ciągnąc kable od przycisku awaryjnych?

2. sprawa anteny, czego użyć do "zrobienia" jej? jakiś kawałek kabla antenowego jak do TV czy szukać/kupować jakąś gotową antenę?

3. jak rozwiązać kwestię bezpiecznika, do kabelka który mam w kostce podlutować sobie takie pojedyncze gniazdo bezpiecznikowe? jak to wykonać żeby "grało"?

szukałem jakichś informacji na ten temat, jednak bezpośredniej odpowiedzi na powyższe pytania nie znalazłem.

z góry dzięki za zainteresowanie tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Powinny być koło klamki maski, czarno-zielony, czarno biały (jeden jest napewno)

Ad 2. Mozesz nawet dwa cienkie kable w warkocz wpleść i dociagnac do słupka kierowcy przy szybie oczywcie ich ze sobą nie łączysz.

Ad 3. Fabrycznie bezpiecznik jest przy przekaźnikach. Możesz zwykłą oprawke bezpiecznikowa podpiąć pod zacisk zasilania nad przekaznikami o ile dobrze pamietam terminal 30 i do komfortu podpiąć.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. Mozesz nawet dwa cienkie kable w warkocz wpleść i dociagnac do słupka kierowcy przy szybie oczywcie ich ze sobą nie łączysz.

tylko jak to wpłynie na zasięg, tzn. co zastosować żeby był jak trzeba, właśnie ten koncentryk jak do TV nie brzmi głupio, wpakować kawałek ile w słupek wejdzie i tyle, czy to nijak nic nie poprawi i da tyle samo co dwa kabelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz auto z kilometra otwierać to nawet koncentryk nie pomoże. Jak dla mnie koncentryk TV to straszne druciarstwo. Bez żadnego kabla łapie spokojnie z 10m wokół auta, także myślę że spokojnie dwa zwykłe splecione kable dadzą rade.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz auto z kilometra otwierać to nawet koncentryk nie pomoże. Jak dla mnie koncentryk TV to straszne druciarstwo. Bez żadnego kabla łapie spokojnie z 10m wokół auta, także myślę że spokojnie dwa zwykłe splecione kable dadzą rade.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

nie no, z kilometra to nie ;)

powiedzmy że efekt chce mieć oryginalnej instalacji, w tej chwili mój chinol lubi się nie otworzyć po 10 przyciśnięciach przycisku kiedy stoje przy drzwiach ;)

okej to tak zrobię z tymi kabelkami więc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie na na 1C0 nie podpięłem w ogóle tej anteny i działa bez problemów. W TV koncetryku masz drut, o ori kablu jest cieniutka linka, także "petent" powinien spokojnie sobie poradzić.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po zmianie na na 1C0 nie podpięłem w ogóle tej anteny i działa bez problemów. W TV koncetryku masz drut, o ori kablu jest cieniutka linka, także "petent" powinien spokojnie sobie poradzić.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

kupuję, dzięki :ok

czyli właściwie to centalka ta ori ze scyzora będzie mi działać prawidłowo nawet bez tej kostki? (tylko bez sygnalizacji kierunkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

to luzik, remontuje wkładkę i dorabiam kluczyk, a kostkę dorobię w wolnej chwili.

a chiński sterownik będzie przeszkadzał? i tak trzeba go wywalić, ale jakbym tego od razu nie zrobił to będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tej pory nie robił problemów to nie będzie. Aczkolwiek z doświadczenia wiem że chinole potrafią wiele namącić.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli do tej pory nie robił problemów to nie będzie. Aczkolwiek z doświadczenia wiem że chinole potrafią wiele namącić.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

problem robi taki, że zamyka drzwi po 2minutach jeśli nie włoży się kluczyka do stacyjki.

no i ma kiepski zasięg, a nawet jak się blisko stoi to można sobie "poklikać" (a bateria świeża)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba by mikrowylacznik podpiąć żeby po otwarciu drzwi rozbrajal. A co do problemów z otwieraniem to poprostu chinczk:)

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo trzeba by mikrowylacznik podpiąć żeby po otwarciu drzwi rozbrajal. A co do problemów z otwieraniem to poprostu chinczk:)

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

w nosie już go mam, nie będę nic mu podpinał, robię scyzoryk :D

a mikrostyki mam wszystkie sprawne :)

no dobra to podziękował, będę działać :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli właściwie to centalka ta ori ze scyzora będzie mi działać prawidłowo nawet bez tej kostki? (tylko bez sygnalizacji kierunkami)

Ja np jako antenę mam zwykły kabel i idzie on lewym przednim słupkiem, dalej przy lampce środkowej i schodzi prawym przednim słupkiem do wysokości lusterka. Zasięg mam na ok 25m ale ja tak chciałem bo np latem jak auto stoi na podwórku to nie muszę iść pod auto żeby pootwierać szyby przed jazdą tylko kuknę przez okno i fura już się wietrzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja np jako antenę mam zwykły kabel i idzie on lewym przednim słupkiem, dalej przy lampce środkowej i schodzi prawym przednim słupkiem do wysokości lusterka. Zasięg mam na ok 25m ale ja tak chciałem bo np latem jak auto stoi na podwórku to nie muszę iść pod auto żeby pootwierać szyby przed jazdą tylko kuknę przez okno i fura już się wietrzy :)

u mnie patent nie przejdzie bo mój stoi w garażu :D

ale dzięki za patent, to wpakuje może i trochę więcej tego kabla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, trochę czasu minęło ale wreszcie zebrałem się i to podłączyłem :D akcja jest następująca - przy otwarciu miga kierunkami, przy zamknięciu nie.

czy to może być wina jakiegoś mikrostyku czy gdzie indziej szukać przyczyn?

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W vagu możesz mieć wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W vagu możesz mieć wyłączone.

wiesz w teorii mam w drzwiach mikrostyki sprawne ale w klapie nie, stąd pomysł ze stykiem. u kolegi w audi a4 jak ma np. niedomknietą klapę to auto się zamyka ale bez mignięcia kierunkami.

a w vagu to jak to mogę sprawdzić?

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu 46, adaptacja bodajże, tam będziesz miał miedzy innymi czy auto przy otwarciu albo zamknięciu ma mrygać kierunkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być dwa plusy stale podłączone a nie jeden, jeden jest od mrugnięcia przy otwieraniu a drugi jest do mrugnięcia przy zamykaniu sam to robiłem u siebie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pin 12 i 15 odpowiada murgnieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności