Skocz do zawartości
czarny122

Panoramiczny dach w B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolegów, nie mogłem nigdzie odszukac info na temat dachu panoramy, otóż chodzi mi o jego ewentualną konserwację, od jakiegoś czasu dość mocno mi "skrzypi" przy otwieraniu-zamykaniu. Czy ktoś używał z was jakiegoś środka do konserwacji szyn, jakiegoś WD 40 czy czegoś podobnego?

Proszę o info.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam biały smar w sprayu. Ale po zimie najpierw dobrze umyj uszczelki bo pewnie są zielone. Przedmuchaj troszkę sprezonym powietrzem i nasmaruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z do czynienia nigdy z takim dachem, ale WD40 nie konserwuje tylko penetruje więc wyczyści ci resztki smaru jaki tam masz. Lepiej użyć jakiegoś dobrego smaru i nasmarować prowadnice i powinno gładko chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiegoś WD 40 czy czegoś podobnego?

Z WD to lepiej uważać , ma postać płynną , więc może sporo narozrabiać czytaj poplamić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam biały smar w sprayu. Ale po zimie najpierw dobrze umyj uszczelki bo pewnie są zielone. Przedmuchaj troszkę sprezonym powietrzem i nasmaruj.

Masz jakąś nazwę tego sprayu? gdzie to kupić najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddalem do zrobienia przy przegladzie okresowym - czyszczesnie i smarowanie prowadnic. Tylko teraz musze czyms przesmarowac uszczelki bo jest na nich nalot rdzawy. I pytanie czym przesmarować uszczelki? Silikonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrym smarem do takich rzeczy jest smar do łańcuchów motocyklowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

truna, chyba nie wiesz co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

próbowałeś kiedyś że tak piszesz ? Sądzę że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam FZ6 to wiem co pisze. Jesli masz na mysli pierwszy lepszy smar do lancuchow to moze i by sie nadal. Ale dobry smar do lancucha ma duza lepkosc i po aplikacji gęstnieje i nie nadaje sie da takiego typu mechanizmu jak prowadnica dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzylem w fv z aso i tak:

szyberdach czyszczenie 0,20 rb/g x 344,40 brutto

pasta smarujaca 0,20 x 169,94

i pasta ma numer katalogowy G06 075 1A2

(cos takiego https://www.ecstuning.com/Audi-B8_A5-Quattro-2.0T/Interior/View_All/ES2079600/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popatrzylem w fv z aso i tak:

szyberdach czyszczenie 0,20 rb/g x 344,40 brutto

pasta smarujaca 0,20 x 169,94

i pasta ma numer katalogowy G06 075 1A2

(cos takiego https://www.ecstuning.com/Audi-B8_A5-Quattro-2.0T/Interior/View_All/ES2079600/)

 

cena słuszna, ja tam Wurtha użyłem, narazie nie widzę skutków ubocznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna Passat B7. Mam na oku egzemplarz z dachem panoramiczny. Mam pytanie czy warto taki egzemplarz kupić? Może ktoś ma porównanie z jazdą tym modelem z dachem panoramicznym i bez. Z góry za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy, dobry bajer jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy, jak miło odwiedzić to wspaniałe forum.

 

Tak szukam i nie mogę poradzić sobie, mam skodę super baśke z takowym dachem, myślę że czy skoda czy passat to jeden pies:]

Mam problem taki, że jak ustawiam po kolei pokrętło otwierania dachu, to on robi mi tak że jakby najpierw się uchyli, kolejna pozycja pokrętła, nie otwiera się, tylko domyka i otwiera, następna to samo, i następna to samo, później się otworzy na troszkę i na samym końcu ręcznie staram się otworzyć, to idzie tylko do pewnego momentu, nie otwiera się całkiem.

Następnie chcę zamknąć to tez jest problem, bo zamyka i uchyla, i tak robi, po kilku kombinacjach uda mi się zamknąć ale nie wiem co z tym zrobić żeby działało jak trzeba i mieć pełne otwarcie. Czy miał ktoś z Was taki problem, ewentualnie gdzie mogę jeszcze napisać, bo może nie powinienem tutaj?

 

Pozdrawiam Was serdecznie

 

Ok poradziłem sobie z tematem, także nieaktualne :] Pozdro

Edytowane przez stanley
zmiana statusu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki odgłos przy otwieraniu. Czy też tak macie?

Edytowane przez ammante
Dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś ma może schemat regulacji szyberdachu w panoramie z ELSY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności