Skocz do zawartości
kbc85

Brak OC na skutera

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Koledzy poradźcie. Sprawa ma się tak. Jakoś w 2000r był kupiony skuter 50cm3. Jeździł on przez 2 lata. Po tym czasie brat nim wycedził tak że jak się później okazało nie opłacało się go naprawiać. Ja w tym czasie wylądowałem w szpitalu na 6 miesięcy, operacji kilka itp. W tych dniach skończyło się OC na skutera i rodzicie mając na głowie mnie i moje zdrowie zupełnie zapomnieli o tym oc. Gdy wyszedłem ze szpitala tata wyjechał za granicę i życie płynęło. Dzisiaj przy rozmowie w trakcie obiadu weszliśmy na temat oc i tak to doszliśmy do oc skutera. Okazało się że mama nie wyrejestrowała tego motorka i leży sobie on pięknie ładnie na strychu w 3 kartonach rozebrany od ładnych 13 lat. Pzu nie upominało się o wpłaty za polisę więc człowiekowi do głowy nie przyszło że takie coś wogóle jest na strychu przywalone rupciami.

 

Jak to teraz załatwić żeby nie było jaj. Wyrejestrować na dzień dzisiejszy nie mogę bo motor ma mamę a ona jest za granicą od 2 lat i zjedzie dopiero za kilka miesięcy. PZU nie wznawia OC. UFG się kłania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dwoje babka wróżyła, UFG "wyłapuje systemowo" głównie tych co nie przedłużyli lub zapomnieli wykupić nowe OC oraz tych wyhaczonych podczas kontroli przez uprawnione organy... pozostałych sito jeszcze nie zawsze wyłapuje....

najprościej byłoby pójść do jakiegoś ajenta ub. i wybrać jako kolejne najbardziej korzystne czyli najniższe ubezpieczenie. w sumie nie jest duże, dla 50 to coś ok. 50-100zł rocznie. Niestety z tym może być problem przy okazaniu do ubezpieczenia dowodu rejestracyjnego. Bodajże w 2009-10 roku zmieniły się przepisy (m.w. jak zaczęła do Polski przybywać chińszczyzna...) i to co pierwotnie miało w dowodzie wbite jako bezterminowe podchodzi pod badania techniczne tak jak samochody czyli 3, 2 i 1 rok ważności..

Ubezpieczyciel może nie chcieć ubezpieczyć czegoś co od pary lat ma nieważne badanie techniczne...

czyli tylko pełnomocnictwo do określonej czynności i wyrejestrowanie w wydziale komunikacji skutera....

wydaje mi się, że upoważnienie z danymi właściciela plus dowód (jeżeli jest za granicą to może na paszort, a DO gdzieś w domu...) lub potwierdzony skan dowodu........ powinno wystarczyć, i chyba im szybciej tym lepiej, kary za brak aktualnego OC do najniższych nie należą...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się dowiadywałem o tą sprawę pół dnia. Pełnomocnictwo wystarczy do zezłomowania. Stacja kasacji pojazdów wystawi 3 kwity. Jeden wysyłają do Urzędu Komunikacji i ten ma obowiązek w ciągu 30 dni bodajże usunąć pojazd z dokumentacji. Trzeba tylko jakoś dostarczyć tablice rejestracyjną. Może się nie będą czepiać tego OC w czasie wizyty u nich. Reszta jest taka jak piszesz o tym UFG. Kara to 650zł za rok nie opłaconego OC. Wolę nie myśleć co w razie gdy wyłapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności