Skocz do zawartości
lukaszbroz

Passat B5 1.8T bez turbo- pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małe pytanie. Jak bardzo może różnić się moc silnika 1.8 ADR 125Km gdy dostanie słupek od 1.8T 180km?

Może ktoś posiada rzetelne informacje o stopniu sprężania obu silników?

 

Zasilanie olejowe sprężarki zaślepię bądź wstawię by-pass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adr - 10.3:1

Aeb, awt - 9.5:1

 

Na słupku 1.8t moc spadnie, spalanie wzrośnie. Musiałbyś założyć najcieńszą uszczelkę pod głowicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie cały czas się obawiam, w dodatku to Quattro. Dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc posiadam passata b5 1.8 20v ADR mam pytanie po wyjeciu walka ssacego i wlozeniu go w te same miejsce samochod przestal odpalac . wiecie co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Passat B5 1.6 benzyna gaz.

Dzień przed sylwestrem auto na gazie najpierw zaczęło trochę przerywać podczas przyspieszania, potem zgasiłem auto i za 5 minut chciałem odpalić, ale się nie dało. Odpalał na benzynie i ledwo kręcił i gasł.

Mechanik zrobił adaptację przepustnicy (bez czyszczenia za 200zł) i było po problemie - auto normalnie gadało aż do dzisiaj.

Znowu zaczął przerywać na gazie a jak go zgasiłem to po chwili nie chciał już odpalić na benzynie. Na gazie odpalił normalnie i jeździ, ale na benzynie pali i gaśnie.

Co może być przyczyną?

I co byście zrobili z mechanikiem na moim miejscu jeśli bierze 200zł za adaptacje bez czyszczenia (co jest raczej bez sensu) i po niecałych 3 tygodniach problem jest znowu taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co byście zrobili z mechanikiem na moim miejscu jeśli bierze 200zł za adaptacje bez czyszczenia (co jest raczej bez sensu) i po niecałych 3 tygodniach problem jest znowu taki sam?

 

Weź łopatę i zabierz go na wycieczkę do lasu ;)

A tak na poważnie to kup sobie najtańszego kkl-a na allegro za niecałe 2 dychy, i adaptacje sam jesteś w stanie zrobić, wszystko jest na forum

Mechanik jak to mechanik ... Nie chciał odpalić - zrobił adaptacje, zadziałało więc Cie skasował, - jedź do niego jeszcze raz, znowu adaptacja, i znowu 200 zł ;)

To się nazywa "golenie frajera" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc 200zł za adaptację bez czyszczenia to naprawdę sporo i jedyne co mogę w tej sytuacji doradzić: zmień mechanika na sensownego bo obecny usuwa usterki tylko czasowo a nie na stałe- tak wynika z Twojego problemu. Swoja droga adaptację możesz wykonać samodzielnie, wiesz jak się do tego zabrać? W praktyce wyniesie Cie to naprawdę po kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności