Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

@gmark23 awaria jednego z czujników. Po podłączeniu do kompa dowiesz się więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po podłączeniu do komputera pojawiła się taki błąd:

20200803_145825.thumb.jpg.a6c182110d82122cd4bfb8068c23c764.jpg

 

Czy to oznacza, że głośniczek jest zepsuty ?? Jeśli tak to jaki ma symbol i gdzie go szukać - pewnie gdzieś z tyłu auta ale jak się tam dostać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są 2 - jeden z przodu pod tapicerką za licznikiem, a drugi z tyłu pod tapicerką prawego nadkola. 

Błąd opisuje awarię obu ale to oznacza, że albo uszkodzy jest jeden i robi zwarcie drugiemu albo uszkodzony jest bezpiecznik wewnątrz modułu PDC i brakuje zasilania na oba. 

Dalsza diagnoza wymaga umiejętności posługiwania się multimetrem. Jeśli potrafisz mogę pomóc więcej. 

Możesz też po prostu podmienić moduł na inny - sprawny i zobaczysz czy ruszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sama wymiana głośniczka tylnego nie wystarczy ??

Przedni działa bo się "odzywał" jak był testowany przez VCDS natomiast z tyłu była cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, gmark23 napisał:

Przedni działa bo się "odzywał" jak był testowany przez VCDS

A o tym nie wspomniałeś. Założyłem, że skoro błąd opisuje głośniki to oba nie działają. W takim razie zacznij od wymiany tego tylnego. Nie wiem jaką masz budę ale w kombi wygląda to tak:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz gdzieś umieścić ten plik B7m_prawy_boczek_bagaznika.pdf bo jak rozumiem to jest instrukcja zdejmowania prawego boczka w kombi.

Czy ten głośniczek będzie pasował 8E0919279 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gmark23 napisał:

Możesz gdzieś umieścić ten plik B7m_

A nie da się pobrać z tamtego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nTomek napisał:

A nie da się pobrać z tamtego tematu?

Działa jest ok, a co z tym brzęczkiem - 8E0919279 będzie dobry ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, powalczę z tym.

A tak przy okazji to jest jakaś instrukcja serwisowa Passata ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji oglądnij sobie styki niebieskiej kostki widocznej na pierwszym zdjęciu. Lubi korodować od przeciekającego wężyka który tamtędy przebiega. Jeśli jest zielony nalot na konektorach to nawet nie składaj boczka tylko szukaj wężyka... ;-)

Polecam lekturę:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z góry przepraszam jeśli podobny wątek istnieje - przeszukiwałem dziesiątki wpisów i nic nie znalazłem.

Problem dotyczy czujników PDC (przód) w Passacie B6 2008 rok. Przy wrzuceniu biegu wstecznego lewy przedni krańcowy PDC od strony kierowcy wyłapywał przeszkody pomimo braku ich fizycznej obecności automatycznie generując ciągły lub przerywany sygnał alarmu + wizualizacja w stacji multimedialnej. Metodą organoleptyczną znaną na forum (poprzez sprawdzenie czy czujniki "pulsują") potwierdziłem usterkę właściwego czujnika. Zakupiłem zamiennik na Allegro i po założeniu problem fikcyjnego wykrywania przeszkód nie zniknął. Nomen omen po założeniu nowego czujnika do kolekcji wariujących dołączył sąsiedni w chromie. Tutaj test organoleptyczny nie potwierdził awarii mimo to i ten czujnik wymieniłem stosując zamiennik. Po wbiciu wstecznego alarm PDC nie jest ciągły (jak przy typowej usterce), na ekranie stacji multimedialnej zintegrowanej z magistralą widzę jak czujniki pracują generując wiązkę, słuchać alarm odległości (czasem przerywany, a czasem potrafi sypnąć długim sygnałem generując na czerwono, że przeszkodę mam 5 cm od auta) i po chwili alarm znika, potem znowu się odzywa - wszystko do czasu kiedy wyrzucę bieg wsteczny. Wariują jednocześnie 2 opisane czujniki - pozostałe są OK. Po wybiciu biegu wstecznego i jeździe do przodu, po przejechaniu kilu metrów wspomniane czujniki potrafią wygenerować fikcyjną przeszkodę przed pojazdem.

Znajomy mechanik sugeruje zakup oryginalnych czujników, bo ponoć "te Passaty tak mają" i zamienniki nie będą działać .

Poczytałem trochę o module PDC, który jest w prawej części bagażnika z tyłu i się zastanawiam czy to nie to.

VCDS nic nie pokazuje, wartości dla każdego czujnika 255, test mierzenia odległości poprawny.

Co się dzieje? Co radzicie? Wywalić zamienniki i skupić się na poszukiwaniach oryginalnego używanego? Ponoć cena oryginału 1 szt, w ASO zwala z nóg.....

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomy Zamień lewy z prawy w zderzaki i tak samo z chromowanymi zamień je miejscami i zobacz co wtedy będzie się działo, jak pikanie na wizualizacji przerzuci się na drugą stronę samochodu to będziesz miał pewność że czujniki, a jak nie to wiązka lub moduł PDC, choć możesz moduł zobaczyć czy nie zalany i styki nie przysniedziały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2020 o 23:08, Matiz4 napisał:

@Tomy Zamień lewy z prawy w zderzaki i tak samo z chromowanymi zamień je miejscami i zobacz co wtedy będzie się działo, jak pikanie na wizualizacji przerzuci się na drugą stronę samochodu to będziesz miał pewność że czujniki, a jak nie to wiązka lub moduł PDC, choć możesz moduł zobaczyć czy nie zalany i styki nie przysniedziały :)

Dziękuję, tak zrobię w wolnej chwili. Obecnie stacja multimedialna jest w serwisie (nieudana zmiana softu) i muszę poczekać. Bez wizualizacji będzie ciężko stwierdzić, który czujnik świruje. Dam znać.

EDIT: -> temat załatwiony ... po zakupie nowej stacji 2DIN powróciłem do rozwiązania problemu i 2 czujniki padły. Zamienniki kupione na Allegro tylko pogarszały sprawę. Wreszcie zakup oryginałów i problem jak ręką odjął.

Edytowane przez Tomy
rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie czujników przednich. 

Wcześniej jak parkowalem przodem czujnik automatycznie pikał, gdy dojezdzalem do znaku lub przeszkody. Teraz muszę ręcznie włączać na przycisku żeby tak się działo.. dodam, że na wsteczny aktywuje się od razu. 

Można to jakoś naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer sterownika i aktualne kodowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to mogę sprawdzić? Nie mam vcds

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to wątpię, że miałeś taką funkcję bo jest ona dostępna w nowszych (niż rocznik twojego) sterownikach, ale może masz wymieniony...

Zaglądnij czy masz (i jaki) sterownik za małym schowkiem po lewej stronie kierownicy. Schowek można łatwo wyjąć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było takiego kodowania. Aktywacja zawsze przez włączenie wstecznego lub guzika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo pamiętam, że jak parkowalem przodem to mi pikało, hmm

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności