Jump to content
Guest v64motion

miga kontrolka ! i swieci kontrolka abs.co to znaczy?pomocy

Recommended Posts

Guest v64motion

Witam wszystkich.mam problem.od niedawna zaczyna mi migac kontrolka ! i rowno z nia swieci kontrolka abs.nie posiadam instrukcji i nie wiem co to znaczy.sprawdzilem poziom plynu ham,wszystko ok.nie wiem gdzie szukac.czy to wina abs.prosze o jakies wskazowki.[/b]

Jeśli kontrolka od ABSu, i dodatkowo kontrolka (!)-zwykłego układu hamulcowego palą się razem oznacza to poważniejszą usterkę układu hamulcowego. Czy pojawia się również sygnał ostrzegawczy? Czy te kontrolki pojawiają się w czasie jazdy czy zaraz po włączeniu zapłonu?

Stawiał bym na ubytek płynu hamulcowego ale jeżeli mówisz że jest w normie...zrób diagnozę, na pewno jest zarejestrowany błąd, może czujnik przekłamuje.

prawdo podobnie moze ci siadac jede nz czujniku ABS jedz na komputer to ci wykarze co i jak

prawdo podobnie moze ci siadac jede nz czujniku ABS jedz na komputer to ci wykarze co i jak

Przy uszkodzonym czujniku świeci się tylko kontrolka ABS.

Masz prawdopodobnie uszkodzony system ABS-może to tylko czujnik. :kwasny:

Sprawdzałeś go czy poprawnie działa?? :]

Podepnij także pod Vag'a

Guest v64motion

nie ma reguly.raz wlacza sie w czasie jazdy raz zaraz po wlaczeniu zaplonu.a co ciekawe na poczatku migako i piszczalo krotko i przestawalo w czasie jazdy.minelo jakies 4dni i czas tej emisji sukcesywnie sie wydluza i na chwile znowu gasnie.narazie nie testowalem bo nie wiedzialem co to oznacza.jesli to jedyne wyjscie to tak zrobie.

Guest zbyskan

Nie chcę krakać ale takie dolegliwości mągą być przyczyną braku komunikacji ze sterownikiem abs-u, który jest na pompie abs-u. Podłączenie pod kompa może nic nie wskurać, bo nie może w takiej sytuacji połączyc sie ze sterownikiem. Miałem to samo w swoim pasku po pewnym czasie piszczało na początku i cały czas mrugały te kontrolki. Zobacz na allegro ja naprawiałem sterownik u gościa z Rumi Mogę go Ci polecić bo mi naprawił i bez problemu wszystko wróciło do normy. koszt 300zł plus przesyłki.

Mi to wygląda na słaby akumulator! Miałem tak że po odpaleniu zapalała się kontrolka abs i wykrzyknik i piszczało trzy razy, byłem w serwisie ASO i powiedzieli mi że akumulator, wymineiłem i ok!

Ja obstawiam wlacznik przy pedale,albo przepalona zarowke stop. jak Ci sie pali ten syf zobacz czy masz stopy.

Na bank walnięty sterownik ABS przy pompie. ja mam u siebie to samo - nie ma komunikacji z komputerem. W sterowniku puszczają przede wszystkim luty - to niestety słaby punkt. Istnieje możliwość naprawy sterownika. koszt około 300-350 zł tak jak kolega wyżej pisał.

Guest teo132

Sterownik abs uszkodzony. Miałem to samo. Identyczne objawy. Wymieniłem pompę wraz ze sterownikiem (używka ok. 250 zł).

Guest krystiano

Witam.

Mam podobny problem. BYlem na diagnostyce, gosc mi podpial komputer, ale nic nie wyszlo-zadnych bledow. Ktos ma pomysl w czym problem??

No to ja również dodam cos od siebie - u mnie od jakigoś czasu zapala się ABS i ESP. Lampki zapalają się w różnych sytuacja,raz na postoju,raz podczas jazdy.Po wyłączeniu zapłonu i włączeniu ponownie wszystko wraca do normy.

Jakieś pomysły ??

widze że to problem z którym wiekszosc sie boryka (i ja terz ) te same objawy zapłon samochodu i pojawiaja sie kontrolki abs na żułto i czerwony migajacy symbol zaciagnietego hamulca recznego ( ! ) i trzy razy pikniecie .Jesli ktos z forumowiczów był by w stanie nam pomóc z góry sliczne dziekuje w imieniu moim jak i kolegów.

Edited by zibi0576

a u mnie po prostu wystarczyło dopchnąć (dobić delikatnie) czujnik - lubi się wysuwać z zatrzasku. Objawy miałem takie jak u kolegi v64motion i dodatkowo przy hamowaniu przy niskich prędkościach załączało się "chrobotanie" ABSu. Dopchnąłem czujnik - po kłopocie. Może być wiele rozwiązań - ale wydaje mi się że lepiej sprawdzić to co można we własnym zakresie niż od razu płacić niemałe pieniądze :P pozdrawiam

widze że to problem z którym wiekszosc sie boryka (i ja tesz ) te same objawy zapłon samochodu i pojawiaja sie kontrolki abs na żułto i czerwony migajacy symbol zaciagnietego hamulca recznego ( ! ) i tszy razy pikniecie .Jesli ktos z forumowiczów był by w stanie nam pomuc z góry sliczne dziekuje w imieniu moim jak i kolegów.

Tak jak wypowiadali się inni koledzy. Jest to błąd komunikacji sterownika ABS-u. Są tam mikro przewody cienkie jak włos. Często się łamią, albo odpinają. Wiadomo nasze polskie dziury plus kilka krawężników i problem gotowy. Sposoby napraw:

1- Naprawa sterownika, czyli polutowanie koszt około 350zł

2- Serwis VW i cena nawet do 2500zł za nowy

3- Poszukać używany, ale czy sprawny

Może podłączyć wo VAGa i więcej można się wypowiedzieć.

Guest krystiano

Tak jak wypowiadali się inni koledzy. Jest to błąd komunikacji sterownika ABS-u. Są tam mikro przewody cienkie jak włos. Często się łamią, albo odpinają. Wiadomo nasze polskie dziury plus kilka krawężników i problem gotowy. Sposoby napraw:
1- Naprawa sterownika, czyli polutowanie koszt około 350zł
2- Serwis VW i cena nawet do 2500zł za nowy
3- Poszukać używany, ale czy sprawny

Może podłączyć wo VAGa i więcej można się wypowiedzieć.

Co jesli VAG nie wykrywa zadnych bledow, a kontrolki mrugaja podczas zapalania? Czy mozna wtedy wykluczyc sterownik ABSu?

No to ja również dodam cos od siebie - u mnie od jakigoś czasu zapala się ABS i ESP. Lampki zapalają się w różnych sytuacja,raz na postoju,raz podczas jazdy.Po wyłączeniu zapłonu i włączeniu ponownie wszystko wraca do normy.

Jakieś pomysły ??

Uszkodzony czujnik świateł stop.

Co jesli VAG nie wykrywa zadnych bledow, a kontrolki mrugaja podczas zapalania? Czy mozna wtedy wykluczyc sterownik ABSu?

Tak,

Np. często jest to słaby Akumulator. :) A piszesz, że przy rozruch to obstawiam na 99%. Przy rozruchu dochodzi za małe napięcie do sterownika i zaczyna migać ABS. Jest normalny test napięcia, ponieważ system ABS podczas awaryjnego hamowania używa napięcie z Akumulatora.