Skocz do zawartości
wladek1181

Zmiany konstrukcyjne pojazdu a wymiana dowodu rejestrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie - może ktoś się orientuje. Otóż sprowadziłem z Francji busa furgon z trzema miejscami łącznie z kierowcą. Auto już zarejestrowałem i w chwili obecnej mam miękki dowód rejestracyjny, auto jest zarejestrowane jako furgon. Dwa tygodnie temu oddałem jednak auto do przebudowy na wersję towarowo-osobową tzn 9 osób plus wydzielony przedział na bagaże, przesyłki, paczki. Babsko w wydziale komunikacji powiedziało że po badaniach technicznych mam przynieść wynik badań wraz z zaświadczeniem z firmy która zajmowała się przebudową i wtedy wystawią mi kolejny dowód rejestracyjny z który ponownie będę musiał zapłacić. Czy to nie jest naciąganie na dodatkowe koszta? Z tego co pamiętam wszelkie zmiany zawsze były wbijane w dowód w rubryczce Adnotacje Urzędowe. Przecież oprócz zabudowy, dodania miejsc ( brak informacji w dowodzie rejestracyjnym), masy pojazdu, nic się specjalnie w konstrukcji nie zmienia, po jaką cholerę mi nowy dowód rejestracyjny? Ze względu na jeden czy dwa wpisy?

 

Orientuje się ktoś w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po "przebudowie" auta z ciężarówki na osobowe, tzn wymontowanie kratki i montaż pasa środkowego, po tej operacji musiałem udać się na SKP gdzie samochód przeszedł ścieżkę zdrowia rozszerzoną o dokumentację przebudowy, tzn zrobienie kilku zdjęć i wypisanie papierków, koszt na SKP coś koło 182zł z przeglądem podstawowym, potem już tylko rejestracja samochodu, ale do jej było mi potrzebna właśnie dokumentacja z SKP, dodatkowo faktura VAT za demontaż kratki w warsztacie i wypis z regonu warsztatu demontującego tą kratkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to w styczniu ;)(zmiana z 6 os. na 7). Jak przy rejestracji wyrobisz się w 2-3 dni z zaświadczeniem o dodatkowym przeglądzie

koszt na SKP coś koło 182zł z przeglądem podstawowym,

to nie naliczają podwójnej opłaty, gdyż dokument nie został wysłany do produkcji ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chcieli wymieniać wam dowód rejestracyjny czy skończyło się tylko na adnotacji w dowodzie rejestracyjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłem w wydziale komunikacji żeby wbili hak. adnotację zrobili w starym dowodzie, ale dowód podlegał wymianie.

z tego co usłyszałem w okienku to teraz zmiany nie mogą być odnotowane "ręcznie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Wladek będą wymieniać Ci dowód rejestracyjny po takiej operacji. Przerabiałem temat tyle że zanim zarejestrowałem auto po kupnie.

Pierwsze co to firma która zajmie się przebudową i od niej należy otrzymać fakturę lub dokument przeprowadzonej przebudowy auta( dołożenie pasów, założenie/lub ściągnięcie kratki, itd) powinno być wszystko wyszczególnione w ty dokumencie co zostało zrobione.

Następnie zdjęcia już po przebudowie ( warto sobie je wydrukować będą potrzebne na SKP) ja za badanie techniczne płaciłem 182zł, i otrzymałem dokument potwierdzający że samochód przeszedł badanie techniczne po zmianie konstrukcyjnej. Zostało już tylko wizyta w UM i przedstawienie wszystkich dokumentów jakie są potrzebne do zarejestrowania auta plus te z SKP, a dalej to już jak po zakupie auta US i podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dalej to już jak po zakupie auta US i podatek.
A podatek to od czego? Sprowadziłem auto z zagranicy jako dostawczak i takiego zarejestrowałem, przeróbki dokonałem dopiero po rejestracji. Więc jaki podatek i za co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

wladek1181 wybacz ale kupowałem niby (auto z kratką)auto dostawcze(4 osobowe) a rejestrowałem jako osobowe( 5 osobowe) i po kupnie musiałem odprowadzić podatek. Jak jest z kupnem samochodu dostawczego to nie wiem, nie chciałem wprowadzać w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności