Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku tematu proszę o nie kasowanie tematu przez moderatora. Szukałem na forum nic nie znalazłem.

Jakie świece należy założyć do silnika 2.0 ALT. Dodam że auto jeździ na LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A czemu orginalnie są włożone z trzema elektrodami. "Niby" do LPG jest z jedną elektrodą?? Świece za 60 zł to troche przesada. Przy takim utrzymaniu silnika wyjdzie drożej niż do diesla. Cewka 150 świeca 60 zł. Za cylinder ponad 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam te założone

 

http://www.eurocarparts.com/ecp/c/Volkswagen_Passat_2.0_2004/p/car-parts/car-service-parts/regular-service/spark-plugs/?408773250&1&f0a8475e590858ec17aa4e93cfab6a0e940009e7&000301

 

Tanie, a auto pracuje jak powinno i na benzynie i na lpg.

 

PS. Myślałem że ze mit o specjalnych świecach do lpg już przeminął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Myślałem że ze mit o specjalnych świecach do lpg już przeminął.

 

Bo to pierdoły są...

 

Kolego noidemm do Twojego silnika są następujące świece:

 

NGK: BKUR5ET-10 / 7553

Beru: Z 121 / 0001330116

Bosch: 0 242 229 799

 

Cena hurtowa tych świec od 14 do 22zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to pierdoły są...

 

Kolego noidemm do Twojego silnika są następujące świece:

 

NGK: BKUR5ET-10 / 7553

Beru: Z 121 / 0001330116

Bosch: 0 242 229 799

 

Cena hurtowa tych świec od 14 do 22zł za sztukę.

 

Czyli wszystkie z elektrodowe. Kupić standardowe któreś z tych co podałeś i będzie dobrze?? Nie kombinować z jakimiś wynalazkami do LPG i innymi tego typu? Auto kupiłem 3 lata temu i zrobiłem już ponad 40 000 km. Nie wymieniałem jeszcze świeczek. Jak można poznać, że są do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupić standardowe któreś z tych co podałeś i będzie dobrze??

 

Które z tych co podałem weźmiesz to będzie OK ;)

 

Nie kombinować z jakimiś wynalazkami do LPG i innymi tego typu?

 

Szkoda zachodu. Na zwykłych świecach silnik z LPG pracuje identycznie.

 

Jak można poznać, że są do wymiany??

 

Po wykręceniu ich musisz zobaczyć jaka jest odległość od elektrody i czy jest ona już wypalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje wymienić ponieważ auto zaczyna się dziwnie zachowywać. Niby pokazuje błąd na VAGu za niskie wartości przepływki, ale czy przepływka wogóle spełnia jakieś funkcje przy pracy samochodu na LPG. Auto nie schodzi z obrotów, albo cieżko schodzi. Przy spuszczeniu obrotów na luz spadaja na 800, bu po chwili wskoczyć na 1000 i tak już zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, co prawda do 1.8 Turbo, założyłem Beru platynowe i jestem bardzo zadowolony.

Auto ładnie odpala a spalanie spadło o ok. 0,7l/100km.

Jeżdżąc na benzynie świece wymieniam co ok. 30-40tys km. Czyli co najmniej raz w roku.

Mając w 100% sprawne świece jest mniejsze ryzyko uszkodzenia cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja, co prawda do 1.8 Turbo, założyłem Beru platynowe i jestem bardzo zadowolony.

Auto ładnie odpala a spalanie spadło o ok. 0,7l/100km.

Jeżdżąc na benzynie świece wymieniam co ok. 30-40tys km. Czyli co najmniej raz w roku.

Mając w 100% sprawne świece jest mniejsze ryzyko uszkodzenia cewki.

Dwie cewki już wymieniłem troche szarpneło po kieszeni. Kupie jednak standardowe NGK do tego modelu, platyna trochę za droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120zł komplet, czy ja wiem czy tak dużo jak na 30tys km spokoju.

Ja na początku założyłem NGK i auto bardzo słabo odpalało, to już kolejne moje złe doświadczenie z NKG dlatego

teraz kupuję tylko Beru albo Denso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
120zł komplet, czy ja wiem czy tak dużo jak na 30tys km spokoju.

Ja na początku założyłem NGK i auto bardzo słabo odpalało, to już kolejne moje złe doświadczenie z NKG dlatego

teraz kupuję tylko Beru albo Denso.

 

A ja polecam tuningowe czeskie "briski" ( iskra dookólna) większa moc i dynamiczniejsza praca silnika i mniejsze zużycie paliwa:) odczuwalne na własnej skórze:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam tuningowe czeskie "briski" ( iskra dookólna) większa moc i dynamiczniejsza praca silnika i mniejsze zużycie paliwa:) odczuwalne na własnej skórze:)))

 

Możesz podać typ świecy albo link do produktu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOR15LGS - około 100zł za komplet z dostawą np alegro.

http://www.brisk.cz/katalogy/zapalovaci-svicky/filter/auto/13896,13897

Dodam że na NGK u mnie silnik dziwnie pracował, zawsze stosowałem denso i było ok, a teraz po założeniu tych "brisków" zdecydowanie poprawiła się dynamika silnika i czuć że mocy przybyło, iskra występuje dookoła elektrody dzięki temu spalanie mieszanki jest zmaksymalizowane.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DOR15LGS - około 100zł za komplet z dostawą np alegro.

http://www.brisk.cz/katalogy/zapalovaci-svicky/filter/auto/13896,13897

Dodam że na NGK u mnie silnik dziwnie pracował, zawsze stosowałem denso i było ok, a teraz po założeniu tych "brisków" zdecydowanie poprawiła się dynamika silnika i czuć że mocy przybyło, iskra występuje dookoła elektrody dzięki temu spalanie mieszanki jest zmaksymalizowane.

 

Właśnie zastanawiam się nad zakupem NGK na miejscu mogę mieć za 80 zł wiec 20 zł bym dołożył za te czeskie, tylko ciekawe jak mój silnik będzie się zachowywał. Dodam jeszcze że jeżdze na LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ciekawe jak mój silnik będzie się zachowywał.

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz:jasne

Poszperałem trochę na necie na forach BMW, FORDA oraz innych i za dużo pozytywnych opinie o tych świecach nie ma. O NGK też różnie piszą, ale chyba jednak zaryzykuje ze względu na zaufanie na markę.

Znalazłem jeszcze DENSO K20 TT tylko to są jednoelektrodowe a niby dedykowane do mojego silnika. Co sądzicie??

[h=1][/h]

Edytowane przez noidemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2016 o 11:16, noidemm napisał:

Poszperałem trochę na necie na forach BMW, FORDA oraz innych i za dużo pozytywnych opinie o tych świecach nie ma. O NGK też różnie piszą, ale chyba jednak zaryzykuje ze względu na zaufanie na markę.

Znalazłem jeszcze DENSO K20 TT tylko to są jednoelektrodowe a niby dedykowane do mojego silnika. Co sądzicie??

[h=1][/h]

Kupiłem te swiece,ale nie zamontowałem.Sam jestem ciekaw jak sobie radza?Obecnie jezdze na denso ale innych tez 1 elektrodowe chyba platynowe.Juz niedlugo bedzie 60 tysi i nie mam problemow.Jak wymienie to dam znac.

Czy wie ktos czy te swieczki denso K20 TT,majac instalacje zmniejszac przerwe czy zostawic jak fabryka zrobila.Czytam caly temat i sa zdania podzielone.Jedni mowie ze musi byc modyfikacja do lpg,a inni ze nie.Jakie macie zdanie na ten temat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
czy ktoś się orientuje jakie cewki zapłonowe powinny być w Passacie B5 2.0 ALT, 130 KM
znalazłem info że powinny być ZSE043, ale w silnikach ALT są montowane także ZSE051 (Beru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności