Skocz do zawartości
marecek

pozbyłem się RCD510 - sygnał kamery i wstecznego?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w drugą stronę do tych, publikowanych w tym dziale - pozbyłem się RCD510 w żony VW Golfie (tak, tak...).

 

Chciałbym teraz móc skorzystać z firmowej kamery cofania (sygnał RGB, moje radio oczekuje sygnału composite) i pozyskać skądś sygnał wstecznego. Wiem, że obydwa są wrzucone w tą dodatkową kostkę, której nie używam, ale jak je wyciągnąć?

 

wiem, że firma http://naviservice.com.pl/ robi coś takiego w formie modułu pozwalającego przekształcić sygnał RGB na composite, ale z jakiegoś nieznanego mi powodu nie chcą odpisywać na maile...(albo nie zaglądają do junk boxa :P) może ktoś wie gdzie podobny moduł dostać?

 

Inna firma produkuje moduł do obsługi sterowania kierownicą i też dają możliwość podłączenia sygnału "wstecznego", ale ja nie mam multifunkcyjnej kierownicy, więc trochę bez sensu wydawać tyle kasy... zrobię sobie obejście jakimś prostym czujnikiem chyba...

 

http://www.pac-audio.com/productDetails.aspx?ProductId=1119&CategoryID=26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem sobie na pytanie sam: zamówiłem takie coś (nie bez obaw, bo to pierwszy mój zakup na aliexpress). Dam znać czy działa ;)

 

BTW. app radio w miejsce RCD510 wygląda, brzmi i działa przekozacko!

 

bf.1QM6C9GSL.jpg

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było szukać w firmach sprzedających sprzęt wideo do scen. Gdzieś spotkałem kiedyś firmę która ma konwertery z hdmi, RGB itp na cvbs i wszelkie kombinacje tych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko sam sygnał to nie problem - potrzeba jeszcze wyciągnąć sygnał wstecznego, żeby ten sygnał załączyć. Dam znać jak to przyjdzie czy i jak działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się (prawie), bo jeszcze muszę zrozumieć logikę amerykańskiego potwierdzania za każdym razem, że ten obraz to tylko na czas cofania (trzeba potwierdzić) i machnąć dwa razy ręcznym zanim zacznie cokolwiek wyświetlać...

 

bf.1T76ZMD29.jpg

 

a przy okazji jeszcze trochę gadżetów:

 

bf.1PD5NGJES.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności