Jump to content
marecek

pozbyłem się RCD510 - sygnał kamery i wstecznego?

Recommended Posts

Pytanie w drugą stronę do tych, publikowanych w tym dziale - pozbyłem się RCD510 w żony VW Golfie (tak, tak...).

Chciałbym teraz móc skorzystać z firmowej kamery cofania (sygnał RGB, moje radio oczekuje sygnału composite) i pozyskać skądś sygnał wstecznego. Wiem, że obydwa są wrzucone w tą dodatkową kostkę, której nie używam, ale jak je wyciągnąć?

wiem, że firma http://naviservice.com.pl/ robi coś takiego w formie modułu pozwalającego przekształcić sygnał RGB na composite, ale z jakiegoś nieznanego mi powodu nie chcą odpisywać na maile...(albo nie zaglądają do junk boxa :P) może ktoś wie gdzie podobny moduł dostać?

Inna firma produkuje moduł do obsługi sterowania kierownicą i też dają możliwość podłączenia sygnału "wstecznego", ale ja nie mam multifunkcyjnej kierownicy, więc trochę bez sensu wydawać tyle kasy... zrobię sobie obejście jakimś prostym czujnikiem chyba...

http://www.pac-audio.com/productDetails.aspx?ProductId=1119&CategoryID=26

odpowiem sobie na pytanie sam: zamówiłem takie coś (nie bez obaw, bo to pierwszy mój zakup na aliexpress). Dam znać czy działa ;)

BTW. app radio w miejsce RCD510 wygląda, brzmi i działa przekozacko!

bf.1QM6C9GSL.jpg

Edited by marecek

Trzeba było szukać w firmach sprzedających sprzęt wideo do scen. Gdzieś spotkałem kiedyś firmę która ma konwertery z hdmi, RGB itp na cvbs i wszelkie kombinacje tych systemów.

...tylko sam sygnał to nie problem - potrzeba jeszcze wyciągnąć sygnał wstecznego, żeby ten sygnał załączyć. Dam znać jak to przyjdzie czy i jak działa ;)

Udało się (prawie), bo jeszcze muszę zrozumieć logikę amerykańskiego potwierdzania za każdym razem, że ten obraz to tylko na czas cofania (trzeba potwierdzić) i machnąć dwa razy ręcznym zanim zacznie cokolwiek wyświetlać...

bf.1T76ZMD29.jpg

a przy okazji jeszcze trochę gadżetów:

bf.1PD5NGJES.jpg