Skocz do zawartości
herbu

B5 1.6 szarpie, gaśnie, nie chce odpalić po rozgrzaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Szczerze, to powoli zaczyna mi brakować pomysłów na rozwiązanie mojego problemu. Passat 1.6, z LPG (sekwencja). Sytuacja wygląda tak:

Auto odpala na benzynie idealnie, jedzie bez najmniejszych problemów, czy to na LPG, czy na benzynie. Jednak po przejechaniu ~ 20 km zaczyna poszarpywać przy przyspieszaniu. Kilka razy zdarzyło się, że po wyłączeniu silnika nie chciał zapalić aż do momentu, kiedy nie ostygł. Jak się wychłodził, działał idealnie. Raz zdarzyło się, że jadąc dłuższy czas z góry hamując silnikiem, przestał nagle reagować na pedał przyspieszenia i zgasł. Nie zapalił oczywiście dopóki nie ostygł. Co lepsze, sytuacja taka ma miejsce zarówno na LPG jak i na benzynie. Nie chce odpalić na benzynie, a także na wymuszonym LPG również nic.

Wszystkie filtry nowe, świece nowe, gaz po regulacji, wymieniłem ostatnio także czujnik położenia wału, bo to mi najbardziej pasowało. Był spokój jakieś 2 tygodnie, a dzisiaj powtórka z rozrywki.

Na kompie oczywiście błędów 0.

Może macie jeszcze jakieś pomysły, bo ja już nie wiem co może być tego przyczyną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak pali na zimnym z na ciepłym nie chce, to do sprawdzenia czujnik położenia wału korbowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego jak pali na zimnym z na ciepłym nie chce, to do sprawdzenia czujnik położenia wału korbowego

Sęk w tym, że jest wymieniony. Zresztą raczej chyba niepotrzebnie, bo stary daje podobne odczyty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czujnik temperatury cieczy G62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sęk w tym, że jest wymieniony. Zresztą raczej chyba niepotrzebnie, bo stary daje podobne odczyty....

 

Ten czujnik przy skrzyni? Czy przy silniku?

Ja w 1.6 miałem taką akcję jak Ty, jak padł czujnik przy skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałeś czujnik temperatury cieczy G62

Czujnik raczej dobry, sprawdzalem na vagu i daje dobre odczyty.

 

Ten czujnik przy skrzyni? Czy przy silniku?

Ja w 1.6 miałem taką akcję jak Ty, jak padł czujnik przy skrzyni.

Wymieniłem ten przy silniku, znajdujący się obok filtra oleju. Masz może nr tego czujnika albo nazwę?

 

Tak mi jeszcze chodzi po głowie układ zapłonowy, a konkretne cewka...

Edytowane przez herbu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosch czujnik położ.wału korb. Skoda vw 0261210147

czujnik raczej dobry, sprawdzalem na vagu i daje dobre odczyty.

 

 

Wymieniłem ten przy silniku, znajdujący się obok filtra oleju. Masz może nr tego czujnika albo nazwę?

 

Tak mi jeszcze chodzi po głowie układ zapłonowy, a konkretne cewka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo, dodatkowo sam wchodził na wysokie obroty, bez dotykania gazu. Oprócz świec i przewodów wysokiego napięcia, zafundowałem sobie wyczyszczenie przepustnicy - nie pomogło. Dopiero wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego, dała efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam na powtórkę z rozrywki. Muszę przejechać większy odcinek, żeby sytuacja wystąpiła. Dzisiaj przejechałem 15 km, po mieście i nic. Auto jak nowe :) Na święta do rodziny jednak nie odważę się nim jechać. Na szczęście mam jeszcze 2 auto. Ale zaraz po świętach zabieram się za diagnozowanie Passata, bo jestem do niego jednak przywiązany, mimo że nieco krwi mi napsuł.

Plan jest taki - jeżdżę aż usterka wystąpi. Na razie, po wymianie czujnika położenia wału nie miałem problemów z zapalaniem, a jedynie raz wystąpiło szarpanie przy przyspieszaniu. Jeżeli okaże się, że nowy czujnik jest wadliwy (co jest możliwe, choć mało prawdopodobne), to auto powinno w końcu przestać odpalać. Jeśli tak się stanie - podłącze miernik do czujnika i sprawdzę czy daje odczyty. Jeśli jednak usterka z odpalaniem nie wystąpi, a jedynie szarpanie, to wtedy będę szukał innej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że u mnie działo się tak w słoneczne dni. Jak było pochmurnie lub deszcz padał było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zobacz jeszcze cewke zapłonową umnie było podobnie rano jak zimny palił ładnie a po rozgrzaniu zgaszeniu nie odpalał rozrusznik kręci a on nic mechanik mi powiedział że coś nie łączyło przy cewce zapłonowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wydaje mi się, że to może być coś z cewką. Miałem kiedyś taki problem i to było to.

Edytowane przez markos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego zobacz jeszcze cewke zapłonową umnie było podobnie rano jak zimny palił ładnie a po rozgrzaniu zgaszeniu nie odpalał rozrusznik kręci a on nic mechanik mi powiedział że coś nie łączyło przy cewce zapłonowej

 

kolego zobacz jeszcze cewke zapłonową umnie było podobnie rano jak zimny palił ładnie a po rozgrzaniu zgaszeniu nie odpalał rozrusznik kręci a on nic mechanik mi powiedział że coś nie łączyło przy cewce zapłonowej

Też mam takie podejrzenia Panowie. Po świętach pojeżdżę więcej i zobaczymy co wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności