Skocz do zawartości
hekon

Turbina nie działa na niskich obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dziwny problem z moim B5 19,TDI ATJ 115KM - tiptronic.

Od pewnego czasu nie ma wogóle mocy poniżej 2000 obr/min.

W momencie gdy silnik wejdzie na jakieś 2000-2200 obrotów dostaje mocy, jakby turbina się włączała.

Np na autostradzie jeżdzi bez problemów, ciagle obroty powyżej 2000 i jezdzi normalnie.

Wiem że jest tu wiele podobnych wątków ale żaden nie ma takich samych objawów.

Mój mechanik posprawdzał wszystkie wężyki podciśnienia i co mógł to powymieniał (wszystkie cienkie), przepływomierz jest sprawdzony i ok, zawory też ok.

Jedyne co mu jeszcze przychodzi do głowy to że kierowniczki turbiny się blokują w takim miejscu, że nie dziala ona na niskich obrotach, ale sam mówi że dziwne jest to że komputer nie podaje żadnych błędów a w takim przypadku chyba powinien podać przeładowanie lub niedoładowanie. Sprawdzał logi i mowi że widać że komputer zadaje turbinie np 2000 (nie pamietam jednostek) a turbina daje 1300 a dopiero po jakims czasie dostaje te 2000.

 

Myślicie że to faktycznie turbina z takimi objawami? Nie chciałbym wydać kolejne kilkaset zł na czyszczenie czy regenerację i mieć dalej ten sam problem.

 

Czy może to być np katalizator? Mam ponad 400 tys przebiegu a jest nie ruszany, podobnie jak skrzynia.

Sugerował jeszcze że może to już jakiś błąd od skrzyni, która czuć ze się lekko slizga, ale tez mało prawdopodobne.

 

 

Z góry dzieki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wlacznikturbiny zasniedzial

trzeba by psiknac elektrosprayem :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności