Skocz do zawartości
golden87

Webasto Thermo Top C 5,2 kW Diesiel - inny zegar?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Nabyłem w bardzo okazyjnej cenie w/w zestaw Webasto, wyglada dokladnie tak:

5926337964_1.jpg

 

Jedynym problemem tego zestawu, bylo to że zegar, jest wylany... a co za tym idzie trzeba go zmienić.

Oryginalnie zestaw ten występował z zegarem typu jajko jak ten:

 

jajko.jpg

 

Moje pytanie brzmi, czy są inne zegary kompatybilne z tym zestawem? Tańsze lub bardziej funkcjonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest nowy Timer Multicontrol

Działa z piecami analogowymi jak również sterowanymi magistralą W-BUS. Obsługuje różne modele pieców. Instrukcję obsługi i więcej szczegółów mogę wysłać na PW

Edytowane przez zakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest nowy Timer Multicontrol

Działa z piecami analogowymi jak również sterowanymi magistralą W-BUS. Obsługuje różne modele pieców. Instrukcję obsługi i więcej szczegółów mogę wysłać na PW

 

Dzięki za info kolego :) Na forum elektorda doczytalem rowniez ze moge uzyc starszego typu zegara takiego jak ten:

 

web.jpg

Jeszcze sie zastanawiam, bo ten który pokazales wyglada naprawde ok, a cena 350 zł za nówke z oficjalnego sklepu też nie robi tragedii, kiedy nie uda mi sie okazyjnie kupić jajka lub kwadrata, intensywnie sie nad tym zastanowie.

 

Do zestawu mam pilot, wiec zegar z jednej strony zaprogramuje i pewnie ruszac go nie bede :)

 

Jak odpale zestaw napewno pokaze jak to chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do zestawu mam pilot, wiec zegar z jednej strony zaprogramuje i pewnie ruszac go nie bede

Jeżeli masz pilota to w zegarku bardziej interesująca jest dla Ciebie sprawa programowania czasów załączenia. W tym który Ci podałem jest możliwość zaprogramowania do 21 timerów (3 na tydzień). Nie wiem jakie twój piec ma sterowanie analogowe czy cyfrowe bo wydaje mi się że zegarek który pokazałeś jest tylko do analogowego, ale tak na 100% pewny nie jestem.

Edytowane przez zakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest nowy Timer Multicontrol

Działa z piecami analogowymi jak również sterowanymi magistralą W-BUS. Obsługuje różne modele pieców. Instrukcję obsługi i więcej szczegółów mogę wysłać na PW

 

Czyli do Webasto Top T DW 50 też taki zegarek podejdzie ;> Jaka cena takiego zegara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli do Webasto Top T DW 50 też taki zegarek podejdzie ;> Jaka cena takiego zegara?

 

Z tym pytanie czy podejdzie to na 10000% pewien nie jestem,

tutaj link do sklepu z pełna specyfikacja i cena (350zł) http://www.ogrzewania.pl/pl_PL/p/Wielofunkcyjny-panel-obslugowy-MultiControl/30404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli do Webasto Top T DW 50 też taki zegarek podejdzie ;> Jaka cena takiego zegara?

To jest starszy typ pieca i nie ma go w specyfikacji tego zegara, ale chyba jest sterowany analogowo, więc powinien odpalić na ustawieniach Thermo Top Z/C/E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli do Webasto Top T DW 50 też taki zegarek podejdzie ;> Jaka cena takiego zegara?

Zegarek z fotki kwadratowy typ 1530, analogowy, cena nowego 320 zł, używka około 150-200 zl, typu jajko 1533, cyfrowo-analogowy trochę drożej.

Edytowane przez Stefano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanówcie sie lepiej nad uniwersalnym modułem gsm taniej, szybciej, wygodniej i na pewno będzie działać. W jednym pasku mam zamontowane, a do drugiego czeka na montaż. Polecam, jakby ktoś był zainteresowany mogę podać szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj szczegóły ;)

 

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam elmes gsm2 utrzymanie karty z palya 5zł/rok + apka smsRC ze sklepu play na android. Odpalasz piec za pomocą sms podając czas lub za pomocą clip czyli puszczeniu sygnała. Plusy brak pilotów przy kluczach i nieograniczony zasięg. Każdy komunikat może zostać potwierdzony sms zwrotnym. Moduł posiada 4 wyjscia i 4 wejścia także można sobie jeszcze spokojnie coś podpiąć. Minus - nie można wysłać sms z godziną o której ma włączyć i na ile. W momencie wysłania inf. moduł odrazu załączy piec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności