Skocz do zawartości
dszyszko

B7 - doświetlanie zakrętów - wymiana żarówek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was wymieniał może na mocniejsze żarówki H8/H11 do doświetlania zakrętów?

W zasadzie mam u siebie wszystko na LEDach, tylko te na dole są żółte i pomyślałem, że może warto zmienić na LED'y, tylko jakie? Na aukcjach są ze zwykłymi LEDami SMD od 18 do 30 sztuk, są również Cree, ma ktoś może coś takiego i coś dopowiedzieć? Zastanawia mnie jeszcze jak w takich LEDach wygląda samodiagnoza?

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to przerabialem. Mialem ledy bardzo mocne. Komplet z 500 zl mnie kosztowal. Ladnie w dzien, a w nocy porazka prawie nic nie widac.

Oddalem i kupilem night breaker unlimited. Jest poezja !!! Tak jasno jeszcze nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mnie zaciekawiles, mialem raczej przekonanie ze ledy w szczególności cree dadza wiecej światła niz zwykle halogeny, np te co piszesz?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest. Ledy dają światło bardziej rozproszone i w związku z tym jak je wsadzimy zamiast halogenów, to tracimy użyteczność tych pierwszych. Zresztą 500 zł za kpl żarówek to niezła ekstrawagancja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem, z tym, że u mnie jest inaczej. adamb piszesz o utracie użyteczności halogenów...ja mam osobno, halogeny oraz doświetlanie zakrętów, więc mnie jakby interesuje tylko dobre doświetlanie zakrętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o budowe halogenu i potwierdzam. Ledy mialem jedne z najdroższych ze sklepu moto hid. nie żadne z alle drogo pseudo ledziki....

 

i mowie Ci daj sobie spokoj. Jest totalna lipa ! a osramy świecą jak złoto... a za dnia są białe a nie żółte.

Za ledy oddali kase. przynajmniej potestowałem... a przeklamywacze czyli canbusy... to porazka... wielkie i cięzkie... ledwo je gdzieś upakowałem pod zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie jakby interesuje tylko dobre doświetlanie zakrętów.

 

Ledy po prostu nie nadają się do oświetlania, natomiast jako światła dzienne sprawdzają się b. dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, namówiliście mnie :) zaczynam szukać, typ OSRAM H11 NIGHT BREAKER UNLIMITED.

Mam nadzieje że się sprawdzą, temat myślę można zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H8 chyba ? Jak pamietam...

I potwierdzam: do dziennych sie nadaja ale nie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H8 chyba ?
tak, zgadza się H8 i tylko do doświetlania zakrętów jako osobna żarówka

ale tak z drugiej strony, teraz się zastanawiam, czy ma różnicę czy H8 czy H11. Różnica pomiędzy żarówkami jest tylko w mocowaniu (w części metalowej), a w tym przypadku mocowanie jest w części plastikowej. Etka też nie precyzuje dokładnie rodzaju żarówki, czy to H8, czy H11, więć chyba bez różnicy.

Edytowane przez dszyszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Philips Crystal Vision H8 35W 12V 4300K, w halogenach i w doświetlaniu

barwa prawie identyczna jak xenon, nie żółta jak zwykła żarówka choć to właśnie jest zwykła żarówka z niebieską bańką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osramy mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardowych żarówkach nie ma nic za darmo. Mocniejsze światło wiąże się z osiąganiem wyższej temperatury, co proporcjonalnie skraca żywotność. Warto popatrzeć na ich deklarowaną żywotność (dotyczy H11): (B3) standardowy Osram 350h, Silverstar 2.0 250h, Nightbreaker 150h, Cool Blue Intense 100h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie. osramy podziałają z pol roku i dooo widzenia :) coś za coś.

 

cool blue intense światło xenon jak Marcina Philipsy tez super... no ale unlimited duzo mocniejsze i bielsze. wszystkie testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie dobrac aby wymienić zarowke doswietlania? Musze zdjac kolo i nadkole czy latwiej dojde jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności