Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy ktoś stosował płukanki przed wymiana oleju przy przebiegu 230 tyś ? Są różne opinie, chciałbym poglądowo zobaczyć ile osób sie na to decyduje

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam chcesz płukać to nie traktor jeszcze silnik sobie uszkodzisz przez jakiś zalany wynalazek, wymieniaj olej co 10tkm a silnik w środku będziesz miał czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem to do laguny przy przebiegu 250tyś. Preparat liqui moly , zgodnie z instrukcją 10 minutek - zleciał totalny syf a zalany olej przez jakiś czas był czysty. Nie zaobserwowałem żadnych innych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zabiegi plukania silnika sa jak najbardziej zalecane przy wiekszych przebiegach. Ja uzywam TUNAP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem w kilku swoich autach z przebiegami w granicach 200 tys. km kilka razy właśnie preparat liquiy molly i wyraźnie widać po spuszczeniu starej oliwy że jednak coś tam wymywa więc raczej nie powinno zaszkodzić... a może pomoże :jasne Jakichś negatywnych skutków typu wycieki czy coś w tym stylu nie zaobserwowałem. Za chwilę będę wymieniał oliwkę w moim pasku 3.2 fsi i już mam przygotowaną płukankę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liqui MOLY profesional w skodzie 2,0 TDI 170KM przy przebiegu 360 tyś. km. Żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liqui MOLY profesional w skodzie 2,0 TDI 170KM przy przebiegu 360 tyś. km. Żadnych skutków ubocznych.

 

a jakieś nieuboczne, poza lżejszym portfelem? :roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg-236 tyś.km. Płukanka-Archoil AR2820 wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też bardziej pozytywne skutki niż tylko czysty motor w środku. Jakiś czas temu klientka przyjechała na wymianę oleju, chyba to był hyundai. Podkreśliła też że coś tyka w silniku. Stwierdziliśmy że napinacz hydrauliczny i postanowiliśmy wypłukać silnik w środku. Ładnie wypłukalo i przestał cykac. Podczas spuszczeniu oleju splywalo totalne dziadostwo. Myślę że olej miał może z 50tysi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim przy 260k robiłem płukankę Liqiui Molly. W sumie ani negatywnych ani pozytywnych skutków nie zaobserwowałem. Olej zleciał czarny :-) Przy kolejnej wymianie bez płukanki może był tylko ciut jaśniejszy.

Także bez szału .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od nowości przy każdej wymianie oleju co 15k km stosuje płukanke.. używałem Tunap albo Motula. Z silnikiem nic się nie dzieje. Dodam, że płukanke dolewali mi w ASO przed wymianą oleju - na moje życzenie. Ponoć coraz częściej stosuje się takie rzeczy w ASO za Odrą jako standard przy wymianie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem płukanke motula w poprzednim aucie. Przy dwóch zmianach (auto z 98) i nic złego się nie działo.

W passacie przed następną zmianą też na pewno wleje w celu zachowania czystości w silniku.

Tylko że ja silnik rozbieralem i aktualnie 2000km po remoncie nadal mam w miarę czysty olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności