Skocz do zawartości
patrykowski

jaja po mechaniku ...

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent : b5fl 1,9 tdi avf 130 z chipem

Jakiś czas temu auto zaczło dosyć mocno kopcić przy ruszaniu, co się okazało to padła turbina(zaczła puszczać olej)

padła szybka decyzja ze zostanie wymieniona na inna regenerowana z firmy która zajmuje sie regeneracja. przy okazji rozkopania połowy silnika padła też decyzja o wymianie wszystkich płynów oraz całego rozrządu,wszystkie paski i pompy vacum (bo padla podobno) + świec żarowych.

do wizyta u pewnego mechanika z katowic auto chodziło ,trzymało obroty i dobrze odpalało,spalanie norma 0,6l na luzie.

po odebraniu auta od mechanika(niestety ja tego nie robiłem) sa jaja, tzn auto z rana raz zapala normalnie a raz trzeba długo kręcić, spalania na luzie z 0,6l z wrosło na 1,1-1,3l i czuć jak telepie silnikiem i ogólne spalanie z wrosło do ok 7,5-8l przy spokojnej jezdzie :-/

okazało sie ze mechanik wymienil tylko 2 świece bo nagle te 2 sie zgubiły we wnętrzu przeogromnego passata:-/(byly w boczku drzwi) mechanik tez stwierdził osobie która odbierała auto ze 4 pompowtrysk leje.

grzebał też cos w kompie bo jezyk został zmieniony.

 

mechanik jest teraz cieżko dostępny bo Ciągle coś ma innego do roboty

 

teraz co z tym zrobić ?

u znajomego podłaczyłem auto pod kompa wcelu spradzenia wtrysku i wyło takie cos :

12814758_977012315722096_2453954282234439273_n.jpg

 

wydaje mi sie ze jest ok wiec Gdzie szukać problemu ?? czy mechanik mógł coś nakopać w kompie że są takie jaja??

czy faktywnie wtrysk powiedział papa ??

12814189_977012452388749_3934981493842071021_n.jpg

12809536_977012369055424_6251303877284622275_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na zdjęciach to czwarty wtryskiwacz nie podaje odpowiedniej ilości paliwa, znaczy sprawność 4 cyl. jest za mała. Pokaż grupę 004 na rozgrzanym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoryguj synchro tak jak napisał Marcin, obstawiam w ciemno że jest rozjechane. Spora szansa, że wszystko wróci do normy, a pompowtryski póki co zostaw w spokoju bo nic im raczej nie dolega. Dodam tylko, że wskazania z korekcji dawek paliwa (to co tutaj wrzuciłeś) po zmianie synchronizacji też się zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności