Skocz do zawartości
Adriano007

jaki rodzaj lasera do Navi MFD2 DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio próbowałem odpalić płytę z mapą V14 jednak nawet po wgraniu unlocka mapa nie rusza i słychać tylko jak laser próbuje zastartować co finalnie się mu nie udaje. W rozmowie z jednym z forumowiczów doszliśmy do wniosku, że laser mimo iż czyta ori płytę V4 oraz CD kwalifikuje się do wymiany. W jaki według was laser powinienem się zaopatrzyć? Nadmieniam że zależy mi na tym aby czytał CD jak i DVD. Samochód wyprodukowany w 2007r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sf-hd4 zawierający 2 trymery (CD/DVD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sf-hd4 zawierający 2 trymery (CD/DVD)

 

U mnie byl biały, a jest jeszcze czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki się nada czy też nie? A no i rozumie że chcący mieć laser obsługujący dwa trymery tj. CD i DVD to jego cena kształtuje się na poziomie 300 zl?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A taki czytnik będzie dobry?

http://allegro.pl/laser-sf-hd8-czytnika-dvd-bmw-professional-e60-e65-i5992069062.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z którym się ostatnio spotkałem mówił że bardzo dużo rzeczy do vw zamawiał na Aliexpres i za każdym razem wszystko docierało do niego bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel z którym się ostatnio spotkałem mówił że bardzo dużo rzeczy do vw zamawiał na Aliexpres i za każdym razem wszystko docierało do niego bez najmniejszych problemów.

Ja też zamawiam i zamawiałem. Nigdy (jak do tej pory) nie miałem problemów. Wcześniej czy później przesyłki dochodziły. Oczywiście czasami jakość otrzymanych przedmiotów jest powiedzmy średnio zadowalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki laser podejdzie do mojej navi DVD? Ogólnie sprzedawca zakupił go do BMW ale jak sięfinalnie okazało potrzebował on czarnego laseru a nie białego i ten sięmu ostał jako nowy nieużywany.

SF HD4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat i zapytam jak to jest z tym laserem do mfd 2 dvd.

To jest laser sf-hd4 i kosztuje 7$, a to jest też laser sf-hd4 tylko kosztuje 40 $, patrzę i widzę, że różnią się taśmą, ale obydwa posiadają dwa trymery do reuglacji.

Skąd taka różnica, tylko z powodu taśmy ? I trzeba zamawiać tego za 40 $, białego, bo czarny nie jest przeznaczony do tej navi ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu oczekiwania, doszedł do mnie laser sf-hd 4, kupiłem ten za 40 $, który wizualnie jest taki sam jak poprzedni, biały, z dwoma trymerami. Wymiana tego lasera w mfd 2 dvd to jest istna tragedia. Pooglądałem trochę filmów na ju tube, jak majstrowie to wymieniają, ale żaden film nie dotyczył napędu z mfd 2 dvd. Myślałem, że będzie podobnie i dość szybko się z tym uwinę. Uwinąłem się z tym, ale po 5 długich godzinach. Poskładałem wszystko do kupy, podłączyłem, płytę połyka, kręci, laser świeci na czerwono, śmiga po swojej prowadnicy, żadnych zgrzytów nie ma, czyli teoretycznie mówiąc sukces, że pod względem mechanicznym po takim zabiegu wszystko działa. 

Ale jednak wywala na każdej płycie, że jest niekompatybilna. Nawet na oryginalnej podróbce (mapa kupiona, znaczki jakieś VW Bosch, tylko cena 100 zł) wywala, że niekompatybilna. Na poprzednim laserze tą płytkę czytało bez większych problemów. Problem był z nagrywanymi płytami, że nie chciało ich mielić, dlatego decyzja o wymianie lasera.

Czy po wymianie lasera trzeba znowu unlocka walnąć czy np. dochodzi jeszcze jakaś regulacja nowego lasera? Ktoś by coś może podpowiedział w tym temacie.

Może jeszcze dodam, że na nowym laserze to zauważyłem taką zmianę, że jak włożę płytkę, to krótszy czas ją mieli. Bo na starym laserze to mieliło, mieliło i mieliło. za nim wywaliło, że niekompatybilna. A na nowym,. zakręci ze dwa razy i już wywala że niekompatybilna.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności