Skocz do zawartości
Vittoriok

Wejście złodzieja do zamkniętego auta?

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ma się dodatkowe zabezpieczenie w postaci schowanego przycisku po którym nawet oryginalnym kluczykiem nie odapalisz ? Czy to też nie problem dla złodzieja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam lepszy numer.Wjechałem do podziemnego parkingu w Centrum Handlowym,wychodzę z auta oczywiście oglądam się do tyłu,włączam central zamek kluczykiem,wkładam do kieszeni i heja na zakupy.Po nie długim czasie wracam z powrotem z zakupami do auta ,a tutaj widzę podniesiony bagażnik /w sedanie/ i pilnującego mojego Paszteta ochroniarza.

Pytam co się stało ,a on mówi że na kamerach zaobserwowali auto z podniesionym bagażnikiem więc przyszedł go pilnować.

Chyba dodatkowo przycisnąłem otwieranie bagażnika,z tym że tego nie zauważyłem:)Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ma się dodatkowe zabezpieczenie w postaci schowanego przycisku po którym nawet oryginalnym kluczykiem nie odapalisz ? Czy to też nie problem dla złodzieja ?

 

Mysle ze bylby jakis tam problem dla niego. Ja mam taki wylacznik i odcina mi zasilanie do dwoch sterownikow, m.in. nie odblokuje hamulca postojowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiecie jak aktywować w VCDS sygnał dźwiękowy zamknięcia? który to bajt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pieprzeni faszyści. I co - mandat dostaniesz jak zapiszczy ?

 

Nie rozpędzaj się tak :stop

W Polsce też obowiązuje takie prawo.

Jak 5 lat temu wyjeżdżałem nowym samochodem z salonu to też już miał wyłączone potwierdzenie zamknięcia/otwarcia sygnałem syreny.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Tylko pewnie w Niemczech za to karzą a w PL to "władzy" zwisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowo wzięta navi pod zamówienie, nie czarujmy się przed taką kradzieżą nie ochroni nas NIC. Po prostu pech.

 

Nie rozpędzaj się tak

W Polsce też obowiązuje takie prawo.

Jak 5 lat temu wyjeżdżałem nowym samochodem z salonu to też już miał wyłączone potwierdzenie zamknięcia/otwarcia sygnałem syreny.

Bzdury, prawo to konkretny przepis, nie znam takiego co zabrania sygnału dźwiękowego przy zamykaniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest.

 

USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym

Art. 29

 

 

 

2. Zabrania się:

 

1) nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego;

 

2) używania sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym, chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem;

 

3) ostrzegania światłami drogowymi w warunkach, w których może to spowodować oślepienie innych kierujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam to jakiś obłęd. Ten guzik by Ci nic nie dał, bo gość nie przyszedł ukraść Ci auta tylko potrzebował Nawigacji. Widzę że nie za dobrze się dzieje, dobrze że trzymam auto w bezpiecznym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założonego tytana ds 512 z gps warto się ubezpieczyć w ten sposób, przycisk tez jest dodatkowy i z aplikacji można zgasić samochod jak ci go ukradna . Gps dokladny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to daje jak gość przychodzi np po Navi, panel klimy itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety jest.

 

USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym

Art. 29

 

 

 

2. Zabrania się:

 

1) nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego;

 

2) używania sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym, chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem;

 

3) ostrzegania światłami drogowymi w warunkach, w których może to spowodować oślepienie innych kierujących.

 

Jak mówię że nie to znaczy nie.

Idąc twoim tokiem myślenia jak zamykasz auto to ci kierunki nie migają????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest kwestia prawa w Niemczech czy Polsce tylko w Unii.

 

Wyciąg z atestu, który alarm muszą spełniać, aby być dopuszczony w UE:

http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/main/wp29/wp29regs/r097r1e.pdf

 

"6.9. Status display

6.9.1. To provide information on the status of the VAS (set, unset, alarm setting period,

alarm has been activated), optical displays inside and outside the passenger

compartment are allowed. The light intensity of optical signals installed outside the

passenger compartment shall not exceed 0.5 cd.

6.9.2. If an indication of short-term "dynamic" processes such as changes from "set" to

"unset" and vice versa is provided, it shall be optical, according to paragraph 6.9.1.

Such optical indication may also be produced by the simultaneous operation of the

direction indicators and/or passenger compartment lamp(s), provided that the

duration of the optical indication by the direction indicators does not exceed

3 seconds. "

 

To jest jakaś kpina, określają ile sekund ma trwać sygnał świetlny zamykania auta. Mam nadzieję że w UK powiedzą dowidzenia temu choremu biurokratycznemu projektowi i wszystko cofnie się do strefy wolnego handlu. Jakby jakiś policjant dopieprzył mi się do syreny to chyba bym go zabił śmiechem.

 

W B7 można włączyć ten sygnał wogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak ja kilka miesięcy temu (jesienią) rano wychodzę z za bloku podchodzę do auta a tu wszystkie szyby we wszystkich drzwiach otwarte na maxa. Spojrzałem do środka (nie wkładałem głowy) wszystko jest na swoim miejscu. Widzę że dioda w drzwiach miga... chwytam klamkę drzwi zamknięte, otworzyłem pilotem i wsiadłem do środka. Wszystko było wilgotne, licznik zaparowany, na alu dekorach wilgoć, w całym aucie rosa. Zamknąłem szyby i pojechałem do pracy, zastanawiałem się co się stało. Może jakieś zwarcie w komforcie i szyby same opadły w nocy... Po jakimś czasie przypomniałem sobie że dzień wcześniej po pracy znowu miałem migrenę, położyłem się na kanapie a w kieszeni miałem kluczyki, nacisnął się pewnie przycisk otwórz i przez jakiś czas tak był wciśnięty jak leżałem więc szyby zjechały w dół (była to godzina ok 20) a że w aucie nie zostały otwarte drzwi to system ponownie zamknął auto i włączył alarm ale szyb już sam nie podciągnął. I stał tak zapewne od wieczora do rana... a w aucie Rns, alu dekory, kable ładowarki itd. itp. Co mnie zdziwiło to to że jak śmieciarka podjechała rano i zerknąłem przez okno to tak dziwnie się patrzyli ładowacze w stronę bloku pchając kubły. Stawiam auto przy bloku, metr od ściany pod oknami ale nie mieszkam na parterze. Ech, więcej szczęścia jak rozumu wtedy było, od tamtej pory nie noszę w kieszeni kluczy. A odnośnie sygnału dźwiękowego to warto mieć go włączonego, szczególnie że syrenki lubią często siadać i wtedy podczas alarmowania migają tylko kierunkowskazy (temat dobrze znany wylewanie baterii) i wymienia się je co kilka lat. Ja swoją już wymieniłem , teraz jak przestanie pikać przy zamykaniu to będę wiedział że znowu wysiadła. Syrenkę oczywiście przeniosłem w inne miejsce (np. podszybie koło kompa) kabla starczy w zupełności. Mam dozór wnętrza (swoją drogą ciekawe dlaczego nie zadziałał, może jakby ktoś zajrzał do środka) i czujnik przechyłu, oba działają bo sprawdzam raz na kwartał. Podnoszę auto lewarkiem i jeszcze koło się nie oderwie od ziemi to już wyje, lub zaglądam do wnętrza i po chwili też wycie. Pamiętam że można zmieniać głośność syrenki i dźwięki bo swego czasu się tym bawiłem w vcdsie. Opisane to jest w dziale montaż oryginalnego alarmu lub jakoś tak. Zabezpieczenie dodatkowe (ukryty przycisk itp. ) to też dobry pomysł, odcięte złącze diagnostyczne czy blokada obwodu elektrycznego hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łapy przy samej dupie poucinać. Z dwa dni temu, było - chyba w Uwadze na TVN o byłym złodzieju aut. Wjechał z reporterem na parking podziemny pod blokiem, coś porobił 20 sek auto otwarte. Bez tłuczenia szyby. Więc pewnie można... :(

 

Oglądałem chyba to samo lub coś podobnego ale znacznie dawniej. Gość mówił prosto do kamery, że wszystko co na tym parkingu widać może być otworzone i uruchomione w chwila moment. Mówił, że mają taki sprzęt, że otworzą prawie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym programie odpalał skode chyba octavie. Podszedl przy zamku cos pogrzebal i drzwi otworzyl w 10 sekund. Nastepnie podpial sie pod zlacze diagnostyczne, kolejne 10 sekund, powiedział, ze program pokazuje ze moze juz bezpiecznie odpalac auto i tak zrobil ;)

Dalej wsiedli do samochodu, otworzyli sobie recznie brame wyjazdowa z parkingu i auta nie ma.

Gosciu twierdził, ze 99% samochodow z tego parkingu tak samo by odblokowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykładowo mam aktywny sygnał dźwiękowy przy zamykaniu/otwieraniu auta. Krótkie, szybkie sygnały dźwiękowe.

 

BTW, w moim przypadku nie dało się nawet nic zrobić przyciskając zamykanie/otwieranie w środku oraz przy desce rozdzielczej auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mówię że nie to znaczy nie.

Idąc twoim tokiem myślenia jak zamykasz auto to ci kierunki nie migają????????

 

Proszę pana,

Nie moim tokiem tylko tokiem USTAWY której najwyraźniej ja nie pisałem.

Kierunki to nie światła drogowe jeżeli piszesz to odnośnie punktu 3.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,był wczoraj rzeczoznawca do mojego auta ,oglądał sprawdzał i stwierdził że prawdopodobnie otwarcie było sprzętem wychwytującym fale radiowe (tak go zrozumiałem ale mogę sie mylić)

czekam teraz na ich decyzję co do odszkodowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Jest taki sprzęt. złodziej czai się w pobliżu gdy zamykasz wóz i łapie sygnał z kluczyka. dlatego wchodzi bez problemu i odjeżdża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taki sprzęt. złodziej czai się w pobliżu gdy zamykasz wóz i łapie sygnał z kluczyka. dlatego wchodzi bez problemu i odjeżdża

 

Ale że niby łapie i symuluje później ? To moim zdaniem raczej ciężkie bo transmisja pewnie jest szyfrowana i posdłuch jednej komunikacji nie da nic. Chyba że mamy na myśli zagłuszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności