Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma rację, warto by to porównać, choć jak działa i błędów nie wywala, to działa.

Wracając do mojego błędu:

 

Address 13: Auto Dist. Reg

0836 - Databus

 

Dziś wyłączyłem Lane Assist całkowicie, od końca krok po kroku, a błąd się pojawił. Wiec to jego wina. Jutro serwis, więc może coś zdziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie dziala nawet wibracja na kierownicy , tzn jak lane assist sie nie wyrabia to wtedy wibrowac potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiegoś magika na Pomorzu, który odblokuje lane assist? Do wagena niestety daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek .. czasami bywam w Gdańsku/Gdyni to jak będę miał czas to się złapiemy i ci aktywuje :)

 

A jak ci się spieszy .. to poszukaj kogoś z VCDS na pomorzu i daj mu instrukcję .. powinien to ogarnąć .. na początku wydaje się to trudne .. ale da się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś w podobnej sprawie w kuj-pom lub Wielkopolsce. Pomysleć że wczoraj byłem w Wa-wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Skodzie /nawet L&K nie ma tej opcji/nie jest montowany silniczek od wibracji i system działa poprzez opór i odbicie kierownicy. Tak to zreszta opisuje instrukcja Skody.

 

W VW o ile wiem jest jeszcze montowany silniczek do wibracji kierownicy. Podejrzewam tylko iż nie jest w standardzie, tylko montowany jest tam gdzie fabrycznie kupujemy auto z Lane Asisst.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolega ma rację, warto by to porównać, choć jak działa i błędów nie wywala, to działa.

Wracając do mojego błędu:

 

Address 13: Auto Dist. Reg

0836 - Databus

 

Dziś wyłączyłem Lane Assist całkowicie, od końca krok po kroku, a błąd się pojawił. Wiec to jego wina. Jutro serwis, więc może coś zdziałają.

 

Czyli rozkalibrowal się radar. Podobno jest bardzo wrażliwy, i wjechanie w zdrowa dziurę potrafi mu zaszkodzić :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W VW o ile wiem jest jeszcze montowany silniczek do wibracji kierownicy. Podejrzewam tylko iż nie jest w standardzie, tylko montowany jest tam gdzie fabrycznie kupujemy auto z Lane Asisst.

 

hmm MarioMc .. ja nie miałem fabrycznie lane assist i zakdowałem.

 

I jeżeli jadę i na siłę go chce zmusić do zmiany pasa to stawa opór, ale jak np. jadę jest za ostry zakręt i nie wyrabia się.. to zaczyna wibrować mi kierownica, przy wyjechaniu poza linię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze jest ktos na grupie kto ma fabrycznie traffic jam assist i pozwoli na zajrzenie w kody ... ?:)

Ja będę miał na dniach MY2018 z fabrycznym drogowym plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja będę miał na dniach MY2018 z fabrycznym drogowym plus :)

 

hmm dobrze wiedzieć. Muszę poczytać o tym. Nie wiem czy radar do ACC 160 HP obsłuży tą funkcje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Skodzie /nawet L&K nie ma tej opcji/nie jest montowany silniczek od wibracji i system działa poprzez opór i odbicie kierownicy. Tak to zreszta opisuje instrukcja Skody.

 

W VW o ile wiem jest jeszcze montowany silniczek do wibracji kierownicy. Podejrzewam tylko iż nie jest w standardzie, tylko montowany jest tam gdzie fabrycznie kupujemy auto z Lane Asisst.

 

(

 

To nie prawda. Mam L&K i dwa tryby - wibracje albo prowadzenie po pasie ruchu (do wyboru w menu radia). Tam nie ma dodatkowego silniczka tylko realizuje to napęd wspomagania - ten sam co park assist na przykład. Jak chcecie to mogę zrobić skan. Tylko napiszcie czego.

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie prawda. Mam L&K i dwa tryby - wibracje albo prowadzenie po pasie ruchu (do wyboru w menu radia). Tam nie ma dodatkowego silniczka tylko realizuje to napęd wspomagania - ten sam co park assist na przykład. Jak chcecie to mogę zrobić skan. Tylko napiszcie czego.

 

Wg mojej najlepszej wiedzy i dostępnych materiałów w Superb III nie ma dodatkowego silniczka od wibracji, Funkcja ostrzegania systemu Lane Asisst realizowana jest tak jak piszesz przez silniczek od wspomagania poprzez odbijanie kierownicy. Siła reakcji i odbicia zależy od ustawień w menu Asystenci.

To samo widnieje w instrukcji obsługi.

 

Ponizej zdjęcie menu Asystenci - tak jak piszesz są dwie opcje - prowadzenie po torze i siła ostrzeżenia dla systemu Lane Asisst.

W autach gdzie jest silniczek wibracji w momencie przekroczenia linii włącza się wibracja na kierownicy.

 

Oczywiście może coś się zmieniło.

 

 

IMG_0131.jpg

Edytowane przez MarioMc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy prowadzeniu po torze przy przekraczaniu linii jest opór na kierownicy. W drugiej opcji kierownica drży. Nie spotkałem się z taką częścią w etce jak silniczek wibracji. Bo niby po co mieliby go montować, skoro to samo można osiągnąć bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy Lane Asisst:

Opis systemu w VW

Lane Assist to asystent toru jazdy. Działa na zasadzie sprzężenia kamery monitorującej przestrzeń przed samochodem oraz elektromechanicznego układu kierowniczego Servotronic. Asystent pracuje przy prędkości powyżej 65km/h. Kamera rozpoznaje wyznaczone pasy ruchu po obu stronach jezdni i - w przypadku opuszczenia pasa ruchu - system przekazuje sygnał do układu kierowniczego, który natychmiast reaguje, wykonując skręt korygujący. Jeżeli nie ma właściwej reakcji ze strony kierowcy lub trwa ona zbyt długo, samochód opuści pas ruchu lub prędkość spadnie poniżej 60km/h - system ostrzega kierowcę poprzez wibrację kierownicy. Kierowca musi zareagować samodzielnie, system wyłączy się automatycznie po około 9 sekundach. Lane Assist może nie działać prawidłowo w przypadku źle oznaczonej jezdni, małych promieni skrętu i bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.

Opis systemu Skoda Superb III

 

Stabilne utrzymywanie pasa ruchu na autostradzie i drogach szybkiego ruchu zapewnia w nowej ŠKODZIE Superb opcjonalny asystent pasa ruchu, Lane Assist. Funkcja ta zmniejsza ryzyko niezamierzonego opuszczenia pasa ruchu. Do swego działania wykorzystuje kamerę wielofunkcyjną umieszczoną w stopce lusterka wstecznego. Kamera ta powyżej prędkości 65 km/h śledzi przed samochodem namalowane na jezdni oznaczenia pasa ruchu. Gdy zostanie rozpoznane opuszczanie pasa ruchu, asystent pasa ruchu automatycznie wywołuje korekcyjne skręcenie kół. Gdy kierowca próbuje jechać, nie trzymając rąk na kierownicy, rozlega się dźwięk ostrzegawczy i na wyświetlaczu centralnym zestawu wskaźników pojawia się wskazówka „Lane Assist – proszę przejąć kierowanie”.

 

Kierowca w każdym momencie może pokonać automatyczną korektę toru jazdy, samemu skręcając kierownicę. Asystent pasa ruchu działa tylko wtedy, gdy może wyraźnie rozpoznać namalowane na jezdni pasy. Gdy przy zbliżaniu się do skraju pasa ruchu jest włączony kierunkowskaz, funkcja nie reaguje.

 

W VW dodatkowo system informuje wibracjami kierownicy. O ile dobrze kojarzę silniczek wibracji montowany jest w kierownicy tak jak w Audi.

Skody mają zawsze delikatnie okrojone pewne opcje ;-), żeby nie zabijać sprzedaży Paska :-).

Edytowane przez MarioMc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wibracji nie było. Tylko właśnie korekcja. Może mam Skodę z logiem VW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jechać Passatem z fabrycznie instalowanym pakietem Drogowym i tam faktycznie kierownica wibruje. Sam mam teraz po odblokowaniu tylko utrzymywanie w liniach bez wibracji, ale może to jest kwestia jeszcze dodatkowego kodowania gdzieś, przecież kierownica ma silniki które umożliwiają automatyczne parkowanie, oraz Servotronic ze zmiennym nastawem czułości kierowania.

Druga sprawa, że nie podobało mi się to wibrowanie, wręcz było wkurzające więc pewnie nawet jakbym miał taką opcję, to bym ją wyłączył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczny pakiet drogowy, kierownica stawia opór przy zmianie pasa bez migacza, wibruje natomiast jak side assist widzi samochód z boku a chcesz zmieniać pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać do błędu. U mnie działa dokładnie tak jak posze kolega kriss555. Sorry za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 dziala dokladnie tak samo jak pisze Kriss555 czyli nic VW nie zmienil przechodzac na nowa generacje passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odblokowanie Lane assist wiąże sie z możliwością włączenie Emergency Assist ? Czy to już kolejna zabawka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności