Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Podpowie ktoś czy odblokowując  Line Assist w passat b8 jest jakaś różnica w kodowaniu dla skrzyni automatycznej a manualnej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2021 o 13:42, shibby napisał:

@amaj.73 masz VCDS albo OBD11? To mogę podesłać instrukcję.

Cześć, podesłałbyś instrukcje zakodowania LA w vcds? :) już kilkukrotnie się do tego zabierałem i nigdy do tego nie przysiadłem..

znalazlem wczoraj taki film, czy to jest prawidłowa procedura ? Jeżeli tak to może komuś pomoże 

z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się mody wydłużające czas "bezczynności" do 60s.

Na Youtube jest już parę filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zakodowałem LA zgodnie z instrukcja kolegi Shibby (jeszcze raz wielkie dzięki :)) i LA działa prawidłowo. W przykładowych kodowaniach, które były w tym wątku widziałem, że niektórzy kodowali dodatkowo w sterowniku 10 - Park Assist - Bajt 03 - Bit 5 na aktywny. Czy to coś zmienia czy jak działa mogę pominąć ? Mam u siebie Park Assist w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2020 o 21:15, Deo napisał:

Nie zauważyłem, żeby ktoś już linkował wątek poświęcony aktywacji TJA

https://www.golfmk7.com/forums/index.php?threads/enabling-tja-lane-assist-on-a-2018-golf-r.360141/

Prosto, jasno i przejrzyście.

Jedyna wada to wymagany VCP lub ODIS

Cześć wszystkim, od ostatniej odpowiedzi minęły 2 lata więc może się coś zmieniło.

 

Czy żeby aktywować TJA dalej wymagany jest VCP? Czy może jest już inna solucja ;) ewentualnie czy dobrym klonem pójdzie, ewentualnie kto i za ile by im użyczył VCP lub sam zakodował z okolic Elbląga i Trójmiasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze zanim pojade do kogos, to sie upewnie czy na 3Q0 980 653 D można coś ugrać typu TJA, bo o asystencie pieszych rozumiem moge zapomnieć?
Jeżeli to solucja na to, to wiedza tajemna to moge zapłacić jeżeli jestem w stanie zrobić to sam lub ktoś zdalnie a nie musze gdzies jechać. (VCDS mam, i kolege oferującego użyczenie ori VCP :) )
 

Edytowane przez golden87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, można prosić o te instrukcje ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

LA zakodowane wszystko działa, poza jednym błędem może ktoś będzie wie co co chodzi gdzie szukać przyczyny ?

 

OBD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, dosyć długo walczyłem z tym błędem. Ostatecznie wyszło na to, że gdzieś po drodze przestawiłem coś niepotrzebnie w adaptacjach. Odgrzebałem kopię zapasową z czasu przed tym błędem, porównałem sobie w Excelu 2 backupy a potem  pracowicie zmieniałem pojedynczo poszczególne zmiany, aż trafiłem że ten błąd zniknął, a jednocześnie wszystko działało jak trzeba.

Za dużo jest możliwości, raczej nikt nie powie Ci jednoznacznie, co zmienić, bo przyczyn może być wiele. Trzeba cierpliwie metodą prób i błędów szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest na forum toś z okolic Rzeszowa kto mógł by mi pomóc to rozgryźć ? Ja dopiero raczkuje w tym temacie i nie chciał bym czegoś spartolić. Kopię zapasową mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na spokojnie prześledź historię zmian czy na pewno dobrze wszystko zakodowałeś. Krok po kroku sprawdź każde long codding. Pamiętaj, że bity i bajty liczymy od "0" a nie od "1" - większość bitów (o ile nie wszystkie) powinny wprost zwać się "lane assist".

Sprawdź adaptacje (tu bym upatrywał problemu), łatwo jakąś ominąć, łatwo pomylić z bardzo bliźniaczo brzmiącą.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem na etapie wymiany szyby i przy okazji zastanawiam się nad dołożeniem kamery asystentów (Pr. QK1). Czy ktoś się może orientuje jakie funkcje można uzyskać po montażu kamery asystentów w Passat B8, ale ze skrzynią manualną?

Mam Basic LED i System "Front Assist" z funkcją awaryjnego hamowania w mieście oraz standardowy tempomat. Widzę, że ETKA pokazuje dwie opcje kamery:

3Q0980653 VL1 Rozszerzone środki ochrony pieszych (co ciekawe to chyba nie ma nic wspólnego z kamerą asystentów bo jej nie mam, a na wydruku z ASO mam PR VL1),

3Q0980653 VL3 Rozszerzona i proaktywna ochrona pieszych (domyślam się, że ta wersja kamery ma sens tylko w przypadku DSG?).

Jak ktoś może wie o co chodzi z tymi kamerkami to poproszę o wyjaśnienie :-)   Dzięki !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności