Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Echh, no to coś musi być źle zakodowane w samej navi najprawdopodobniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zastanawia mnie dwie kwestie:

- z czego może wynikać fakt, że TJA nie działa do 0 tylko wyłącza się w okolicy 20-30 km/h? - znalazłem na forum info o którym pisał Eldar, że powodem jest ręczna skrzynia biegów.

TJA działa od 30kmh w manualu

- czym różnią się pliki .zdc opisane LIMO_WITH_TJA od LIMO_XC_WITH_TJA ? Wysłałem ticket do VCP, ale narazie bez odzewu.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Deo
info o TJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Pytanie do ogarniających - dodałem opcje by Lane assist uwzględniał zakręty i znaki drogowe. Zakretow jeszcze średnio mialem jak przetestować przez pogodę, ale znaki ma ewidentnie w poważaniu. Wiecie jak zrobił by się bardziej słuchał? 

 

Dodatkowo przy front assist znalazłem mały problem - ostrzeżenie wstępne. Fajnie ze jest ale jak je odklikam bo dla mnie jest nadgorliwe, to powraca przy każdym uruchomieniu auta... :/

 

Pozdrawiam. 

IMG_20201005_174056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, WooojaS napisał:

Pytanie do ogarniających - dodałem opcje by Lane assist uwzględniał zakręty i znaki drogowe. Zakretow jeszcze średnio mialem jak przetestować przez pogodę, ale znaki ma ewidentnie w poważaniu. Wiecie jak zrobił by się bardziej słuchał? 

Zakręty i znaki w Lane Assist ? masz jakiś SWaP na to wgrany ? bo ja nic takiego w swoim nie mam, mogę tylko wybrać "adaptacyjne prowadzenie po torze"

Hmmm.... a na foto to chyba ekran ACC jest  ?

 

Co do "zapominania" po wyłączeniu zapłonu to w tych kluczach adaptacji 5F grzeb, zobacz do czego doszedłem szukając rozwiązania podobnego problemu,

mianowicie po każdym zgaszeniu auta odhacza mi się "adaptacyjne prowadzenie" w Lane Assist, a chciałbym mieć to załączone każdorazowo po włączeniu LA:

To jest fragment kodowania LA w 5F:

ENG122227-ENG117506-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning -aktywować

ENG122227-ENG117508-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high -aktywować

Być może ptaszek "adaptacyjne..." ginie po wyłączeniu zapłonu bo mam nieaktywne klucze: _clamp_15_of oraz  _after_disclaimer i _standstill

I jeszcze jest jeden myk z tym LA, adaptacyjne prowadzenie mogę odhaczyć tylko w Radio/Car, z kierownicy po wybraniu Asystentów LA mogę tylko  włączyć albo wyłączyć,

na desce nie mam tego wyboru, ale tu w grę może wchodzić kodowanie/Adaptacje w 17 Instruments. Podobnie jest w Side Assist, jasność lampek tylko z radia idzie ustawić.

 

Wydaje mi się, ale nie jestem tego pewien, ze włączenie/aktywowanie każdej funkcji w 5F wiąże się z kodowaniem tych samych 5 kluczy, tu np dla Webasto:

1. auxiliary_ventilation_standstill  aktywowane/nieaktywowane

2. auxiliary_ventilation_clamp_15_off aktywowane/nieaktywowane

3. auxiliary_ventilation_over_threshold_high aktywowane/nieaktywowane

4. auxiliary_ventilation_after_disclaimer aktywowane/nieaktywowane

5. auxiliary_ventilation_ aktywowane/nieaktywowane

 

Ad5 to jest po prostu aktywowanie danej funkcji

Ad1 to chyba permanentne włączenie czegoś, pozostanie nawet po rozłączeniu aku

Ad2 tu jestem pewien że ten klucz decyduje o stanie danego ustawienia po wyłączeniu zapłonu

Ad3 i Ad4 -"powyżej progu wysokiego" i "po rezygnacji", to nie jest poprawne tłumaczenie, tak to rozumie translator, nie znalazłem fachowego tłumaczenia

 

Jak się mylę to mnie poprawcie.

Edytowane przez fb3
Poprawiłem trochę literówek, może ktoś to będzie czytał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, WooojaS napisał:

Witajcie. 

Pytanie do ogarniających - dodałem opcje by Lane assist uwzględniał zakręty i znaki drogowe. Zakretow jeszcze średnio mialem jak przetestować przez pogodę, ale znaki ma ewidentnie w poważaniu. Wiecie jak zrobił by się bardziej słuchał? 

 

Dodatkowo przy front assist znalazłem mały problem - ostrzeżenie wstępne. Fajnie ze jest ale jak je odklikam bo dla mnie jest nadgorliwe, to powraca przy każdym uruchomieniu auta... :/

 

Pozdrawiam. 

IMG_20201005_174056.jpg

Zakręty i znaki to nie funkcje towarzyszące Lane Assist a  predictive ACC, w dodatku do pełni działania potrzeba innej głowicy radaru i wsadu do tegoż radaru (takiej z Arteona lub paska poliftowego).

A co do ostrzeżenia wstępnego - znajdź w długim kodowaniu kalkulatora 13 linijkę: default_value_awv_pre_warning i zmień na last setting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek ma 4 lata, to może ktoś wie ;-) Jak zakodować, żeby domyśłnie LA był wyłączony? Mnie się za każdym razem włącza i dostaję już od tego brzydkiego słowa...

Albo żeby chociaż pamiętał ostatni stan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to wymierne w polifcie, ale w A5 w adaptacjach mam tak jak na screenach i pamięta ostatni status każdorazowo.

Screenshot_20201010-151241.png

Screenshot_20201010-151212.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to. Dzięki za wskazówkę.

 

@saper_wroc - edycja: znalazłem czas żeby to zakodować. Otóż w polifcie działa to tylko poprzez długie kodowanie (wcześniej trzeba się zalogować, 20103). 

Dopiero wtedy LA jest domyślnie wyłączony po uruchomieniu silnika. Można go włączyć na życzenie. Nazwy kodowań są podobne do tych z adaptacji, opis jest po prostu dłuższy (OBD11). Wielkie dzięki ?

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amaj.73 masz VCDS albo OBD11? To mogę podesłać instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, shibby napisał:

@amaj.73 masz VCDS albo OBD11? To mogę podesłać instrukcję.

W dniu 25.01.2020 o 10:10, Sp1jv napisał:

Też mieszkam w Gdyni. Sam poradziłem sobie z LA i kilkoma innymi sprawami. Możemy podziałać .

20190704_145135.jpg

Jestem z Lęborka. 

Czy mógłbyś mi pomóc w odblokowaniu LA

1 godzinę temu, shibby napisał:

@amaj.73 masz VCDS albo OBD11? To mogę podesłać instrukcję.

Nie mam niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę podesłać instrukcję ale OBD11 Pro musisz mieć - do Wrocławia raczej ci nie po drodze :)

335pln za OBDeleven Pro uważam że warto wydać, bo i tak na dzień dobry ci się zwraca. Sam właśnie po to by zakodować sobie LA zakupiłem obd11 od forumowego kolegi @Eldar a ile dodatkowych rzeczy później za jego pomocą zrobiłem go nie zliczę. Odblokowanie LA to dopiero początek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, musi być wersja Pro byś mógł kodować. Sam kod do wersji Pro kosztuje ok 160pln więc  nie opłaca się kupować osobno.

Tu masz link do strony eldara

https://obdeleven.pl/interfejs-diagnostyczny-audi-seat-skoda-vw/obdeleven-pro-interfejs-diagnostyczny.html

albo na allegro

https://allegro.pl/oferta/interfejs-diagnostyczny-obdeleven-pro-vag-wsparcie-8829520083

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kupię i wtedy poproszę o instrukcję. 

Dziękuję za linki, skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu już się muszą fachowcy wypowiedzieć. Na tyle ile się orientuję to ACC nie zakodujesz sam, potrzebny jest odis i fizyczna wymiana przycisków na kierownicy. Rozpoznawanie znaków wydaje mi się, że jest uzależnione od radia. W sumie dziwne że masz LA i FA a nie masz rozpoznawania znaków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według konfiguratora rozpoznawanie znaków jest tylko wersji RLine.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nawet mój comfortline ma rozpoznawanie znaków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma wersję Essence może powiedzieć czy ma rozpoznawanie znaków? 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

passat b8 alltrack mam odblokowany lane assist. Wszystko działa ale nie ma możliwości wyłączenia go. Osoba kodująca mówi, że muszę dokupić manetki, żeby móc wyłączyć lane assist. 

Może znacie inny sposób ?  pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze zakodowanym LA powinieneś go włączyć/wyłączyć: 1. przyciskami na kierownicy z wyświetlacza z zegarów/AID  , 2. z poziomu menu Discovery Media/Pro.

Patrz instrukcja obsługi, tak ma działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności