Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze podejście do VCP zakończyło się niepowodzeniem. :/
Na liście z plikami .zdc nie znalazłem swojego sterownika, poszedł ticket do VCP i czekam na rozwój sytuacji.

[EDIT]

Niestety, ale albo odpuszczę temat albo zmienię kamerę, ponieważ Support nie posiada pliku do mojej kamery :/

Edytowane przez Deo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2019 o 12:20, Boger napisał:

A5 - kodowanie - Tryb systemu asystenta utrzymania pasa ruchu

Screenshot_20191208-143636_OBDeleven.jpg

Uruchomiłem tą opcję za pomocą "Adaptacji" - niestety w kodowaniu u mnie tego nie było - ale funkcja nie pojawiła się w MENU.

Jaka może być przyczyna tego ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać szanowne grono, od wczoraj jestem posiadaczem Passata B8, i pochwalę się iż udało się odblokować Lane assist :)

Auto posiada Kamerę w szybie rozpoznawanie znaków, ACC, opuszczanie lusterka i inne pierdoty, nie było jedynie utrzymywania pasa. Już jest :) fotki

 

20200313_121159.jpg

20200313_121201.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na Traffic Jam Assist i Emergency Assist do kompletu z LA jeszcze ;)

Tylko tu już inny kaliber sprzętu serwisowego wymagany :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2017 o 16:14, MarioMc napisał:

Kodowane wg ponizszego opisu z forum Superb.

KODOWANIE DLA SUPERB III

 

Cytuje kolegę.

 

Lane Assist uruchomione i działa na MY2017 z kamerą Light Assist i Front Assist. Za pomocą tytułowego OBD11.

 

Przed modyfikacją zmieniłem język danych na niemiecki bo instrukcja z briskoda jest po niemiecku. I w ostatnim punkcie w sterowniku 44 miałem już aktywny bajt 3 bit 4 i sterownik A5 wywalał mi błąd o braku komunikacji z układem kierowniczym , ale zmieniłem to ręcznie w długim kodowaniu sterowniki 44 w pozycji Spurhalteassistent na aktywne jak w załączonym obrazku i zadziałało :-).

 

Po kodowaniu musiałem zrobić restart radia przez długie naciśnięciu przycisku włączania dopiero po tym line assist pojawił się w menu.

 

 

Korzystałem z :

https://www.briskoda.net/forums/topic/3 ... i/?page=32

 

Opis:

 

This one works on MY16/MY17 cars:

 

 

 

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

 

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

 

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren

 

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

 

STG A5 Adaptacja

 

Zugriffscode 20103 eingeben

-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert

-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium) von Mittel auf Auswahl über Menü

 

 

STG F5

-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high) von nicht aktiviert auf aktiviert

 

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA)

 

I tak jak pisałem wszystko się pojawiło, ale przy próbie włączenia wyskakiwał komunikat ze System nie może być aktywowany.

 

Dodatkowo to co ja jeszcze musiałem zmienić w swojej 2016

 

Sprawdziłem błędy i wyskoczyło brak kodowania Układ wspomagania kierowania (44)

Wszedłem w sterownik i w długim kodowaniu zmieniłem Asystenta kontroli pasa ruchu z nieaktywnego na Aktywny.

 

Działa, błędów nie ma

 

Kodowalem oryginalnym legalnym OBDeleven. ?

Według tej instrukcji od kolegi i jest sukces auto samo utrzymuje się na drodze ?

Od 60km/h działa wzwyż a niżej w terenie zabudowanym?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo później trzeba aktywować TJA by się trzymał od 0.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2020 o 21:15, Deo napisał:

Nie zauważyłem, żeby ktoś już linkował wątek poświęcony aktywacji TJA

https://www.golfmk7.com/forums/index.php?threads/enabling-tja-lane-assist-on-a-2018-golf-r.360141/

Prosto, jasno i przejrzyście.

Jedyna wada to wymagany VCP lub ODIS

 

W dniu 11.01.2020 o 23:15, enriquez napisał:

Pytanie, czy działa :)

Witam wszystkich forumowiczów.

Instrukcja działa wyśmienicie tak jak i systemy po zakodowaniu.
Warunkiem jest zakup VCP (NIE KLON) ze względu na dostęp do "zasobów" oprogramowania kamery A5.
 

Robimy tak:
1. TJA według instrukcji
2. Do uaktywnienia EA (Emergency Assist) jest jeszcze potrzebne dodatkowe kodowanie - robimy to PO wgraniu parametrów przez VCP w punkcie 1:

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 2-3 muss auf "08 EA_Variant2" gesetzt sein
STG 03 > Codierung > Byte 29 > Bit 5 aktivieren
STG 13 > Codierung > Byte 04 > Bit 2 aktivieren ("Emergency Assist installiert")
STG 09 > Login: 31347 > Anpassung > Kanal "Außenlicht_Blinker-Warnblinken_durch_Fahrerassistenz"> auf "aktiv" setzen

W sterowniku "STG 03 - ABS" nie będzie podpowiedzi w VCDS'ie (kodowania robię w nim) jeśli chodzi o 29 bajt więc jutro wstawię zdjęcie co trzeba zmienić.
 

Wszystko działa tak jak powinno. Dzisiaj, tzn. już wczoraj przetestowane i działające :D

 

EDIT:

Byte29.jpg

W bajcie 29 licząc od PRAWEJ strony, czyli pierwsza cyfra z prawej to bit 0, więc zmieniamy 6 cyfrę licząc od PRAWEJ (bit 5) na "1"
Dla "myślących inaczej" dlatego 6 cyfrę ponieważ cyferki liczymy jako bit 0, 1, 2, 3, 4, 5.
A i jeszcze po zmianie w polu "Binary" z "0" na "1" wciśnijcie TAB żeby kodowanie się zmieniło. Wtedy "Exit" i "Do It". Pozamiatane :)

 

I mamy w pełni działającego TJA i EA :)


pozdrawiam
Pumpkin

Edytowane przez Pumpkin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pumpkin, jaką masz zainstalowaną kamerę i jaki ".zdc" do niej wrzucałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Part No SW: 3Q0 980 654 H    HW: 3Q0 980 654 A

Do Passata powinien być:  passat_frontcamera_3q0980654h.zdc

Edytowane przez Pumpkin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany szyby (odprysk od kamienia) zmieniłem kamerę z 3q0980654 na 3q0980654L i po kalibracji oraz wgraniu .zdc wywaliło błędy (błąd rozpoznawania znaków, brak ACC, i coś tam jeszcze)

W tym tygodniu ma dotrzeć do mnie plansza do kalibracji. Do czasu ponownej kalibracji muszę się "nauczyć" jeździć bez asystentów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Wczoraj uruchomiłem u siebie LA, korzystając z instrukcji dostępnej na obdelen, oraz korzystając z instrukcji kolegi Boger  urządzeniem obd11 od Eldara.

fis.thumb.jpg.4ef2b2cc419c04e9f4d4a658c0c467be.jpg

 

Wszystko w zasadzie działa, LA załącza się od 60km/h i trzyma samochód środka pasa oraz wywala komunikat [Przejmij kierownice] itp, ale nie mam widocznej opcji wibrowania kierownicy. 

menu2.thumb.jpg.217f65c6c5c166d58305359947aef156.jpg

Czy tak jak opisał to kolega Boger, czyli 

W dniu 9.12.2019 o 12:20, Boger napisał:

A5 - kodowanie - Tryb systemu asystenta utrzymania pasa ruchu

Screenshot_20191208-143636_OBDeleven.jpg

wtedy ta opcja wibrowania kierownicy się pojawi tak jak u kolegi Boger:

W dniu 3.12.2019 o 18:19, Boger napisał:

U mnie ta opcja dotyczyła Lane Assist - po jej włączeniu na DM pojawiła się pozycja "Wibracje" - jak na zdjęciu.

Dotyczy ona sytuacji opisanej w instrukcji jako "Wibracja kierownicy" na stronie 194.

 

 

image0.jpeg

czy muszę włączyć coś jeszcze?

Kolejna sprawa to naklikałem za dużo w tych ustawieniach. 

Jakimś cudem udało mi się włączyć w menu ustawienia do Side Assist oraz Czujnik martwego pola widzenia (tak jak poniżej)

IMG_20200513_215736261.thumb.jpg.8341f982f4606f852e526cf048bb9dac.jpg

IMG_20200513_215740975.thumb.jpg.916ec7dc7e1283bbe8b38337ab12b1ab.jpg

Teraz pytanie, jak to odklikać by zniknęło z menu to czego nie mam? Bo rozumiem, że nie mam ani SA ani czujnika pola martwego. Po kliknięciu w którąkolwiek opcje pokazuje komunikat, że opcja niedostępna. 

 

Edytowane przez darsento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu wibracji nie jest obsługiwane w niektórych wersjach navi (wówczas należy zakodować w adaptacjach że kierownica ma wibrować i powinno działać ale nie być opcji w menu).

Zobacz w historii kodowania modułu navi co włączyłeś i wyłącz to co niepotrzebne, powinno zniknąć z menu (po resecie navi).

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jest sposób na wyłączenie/opóźnienie komunikatu "Przejmij sterowanie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie i raczej nie będzie, to niestety nie jest opcja ustawialna obdeleven.

Można to obejść stosując trik z butelką wody mineralnej znany z youtube, no ale to na własną odpowiedzialność itp. itd., bo to jednak niebezpieczne, więc nie żebym namawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, saper_wroc napisał:

Na dzień dzisiejszy nie i raczej nie będzie, to niestety nie jest opcja ustawialna obdeleven.

Można to obejść stosując trik z butelką wody mineralnej znany z youtube, no ale to na własną odpowiedzialność itp. itd., bo to jednak niebezpieczne, więc nie żebym namawiał.

A przez VCP?

Nie chce mi się wierzyć, że ten czas jest w oprogramowaniu zaharkodowany. Raczej skłoniłbym się ku teorii, że jeszcze nikt nie odkrył gdzie ten parametr siedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Hk napisał:

....Raczej skłoniłbym się ku teorii, że jeszcze nikt nie odkrył gdzie ten parametr siedzi.

 

zapewne ...dlatego nic nie stoi na przeszkodzie bys był pierwszy co to rozkmini ....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i może coś podpowiedzieć, wymieniłem jednostkę 3q0035824Delphi bez navi  na 3q0035864Delphi z nawigacją. Kodowanie i adaptacje  zgodnie z pierwszą i nie działa line assist.(na starej działa) Nowa jednostka z światłowodem niestety mam zwykłe zegary, może tu jest problem? W sterowniku A5 (czujnik asystenta jazdy zmienione Mib standard na Mib Nav.

 

Edytowane przez hondaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw mib standard w a5, navi DM też pod to podchodzi, mib high jest dla discover pro tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew, Mib standard reset kasowanie błędów i dalej nic -(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności