Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Eldar,

co się stało z Twoim filmem na YT z instrukcją kodowania Line Assist w B8? Korzystałem z niego parę razy i wszystko szło znakomicie. Teraz szukam i przepadł :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znikł bo ludzie się burzyli że im nie działa. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że zależnie od rocznika lub softu w konkretnym sterowniku zmienia się czasem umiejscowienie konkretnych opcji kodowania w OBD11 - generalnie już dwa razy na czuja LA kodowałem bo było ciut inaczej niż na filmie, ale za każdym razem sukces - zdrowy rozsądek i logika wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet jest pełen maruderów :D Nie ma filmu nie ma kłopotu :D Mogę aktywować zdalnie jak ktoś ma problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eldar napisał:

Internet jest pełen maruderów :D Nie ma filmu nie ma kłopotu :D Mogę aktywować zdalnie jak ktoś ma problem.

prawda  w 100% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Eldar napisał:

Internet jest pełen maruderów :D Nie ma filmu nie ma kłopotu :D Mogę aktywować zdalnie jak ktoś ma problem.

Są czasem przypadki autek, że zdalnie nie da rady ;)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto mi odblokuje line assist we Wrocławiu lub okolicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to B8 to mogę spróbować.

Ale dopiero pod koniec miesiąca będę dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać na pw kiedy będziesz ewentualnie daj namiar na siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z wawy kto może odblokować lane assist ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

To normalne że przy większym zakręcie line assist nie daje rady i wypada z zakrętu? Dajcie jakieś codowanie którego moge być pewny że wszystko działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.Ale chyba tak już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by się wypowiedział ktoś kto ma line assist w aucie które wyjechało z ta funkcja fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne.

Do większych zakrętów jest curve assist (w B8 dopiero od liftingu).

Lane assist ma z założenia być używany przede wszystkim na autostradach i drogach szybkiego ruchu, gdzie 90% zakrętów jest wyprofilowana płycej niż na zwykłej drodze.

Zresztą w teorii kierowca cały czas powinien prowadzić auto, a LA ma mu tylko asystować, nie prowadząc samemu ?

Edytowane przez saper_wroc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Dziś przekodowalem jeszcze raz LA z jakiegoś niemieckiego forum. Wiele zmian nie było ale przynajmniej w menu pojawiła się opcja wyboru ostrzeżenia. Pomożecie dokodowac  10 kolorów w podswietleniu ambiente?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno kodowal ktoś z was asystenta pieszych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asystent pieszych wymaga nowego pliku wsadowego do radaru, samo kodowanie go nie uruchomi.

10 kolorów ambiente działa dopiero dla aut które miały 3 kolory fabrycznie, wcześniejsze wersje navi tego nie obsługują przeważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że pojawiła się opcja wyboru kolorów ale nie wiem jak je teraz wybrać?

Poniższa modyfikacja pozwala na dodanie siedmiu nowych kolorów z palety RGB do naszego Ambient PLUS.

 

Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Int. light, 2nd generation - Instrumententafelbeleuchtung mehrfarbig - Set to Active
Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Interior light, light configuration - Ambient_Farbliste_HMI - Set to Active
Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Ambientelicht Farbliste - Set your RGB Values for all 10 Colour options

Po przypisaniu kolorów należy zresetować jednostkę Infotainment (przytrzymać przycisk on/off aż do ponownego uruchomienia systemu), prawdopodobnie należy również wyłączyć zapłon i odczekać jakiś czas gdyż u mnie po samym resecie nowe kolory nie pojawiły się.

Pierwsza i druga opcję aktywowalem nie wiem jak dobrać kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2019 o 11:18, beno83 napisał:

Witam..

To normalne że przy większym zakręcie line assist nie daje rady i wypada z zakrętu? Dajcie jakieś codowanie którego moge być pewny że wszystko działa? 

Wydaję mi się, że każdy zakręt, który jesteśmy w stanie normalnie pokonać z prędkością powyżej 60 km/h line assist powinien sobie poradzić. Mój tak właśnie robi. Chyba, że zakręt naprawdę jest bardzo ciasny i przy tej prędkości auto musiało by wchodzić blisko uślizgu, to wtedy nie wiem. Z kolei poniżej 60 km/h i tak system przestaje działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic konkretnego nie mówicie :D lane assist działa na zakrętach o promieniu większym niż 250m i sile skrętu do 4 Nm.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności