Skocz do zawartości
Gość cichy.pl

drzwi cięzko chodzą i ciężko się je zamyka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cichy.pl

problem z drzwiami od pasażera z przodu ciężko chodzą co trzeba zrobić i gdzie smarować,

wszystkie dzrzwi zamykają się super tylko właśnie te,proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina nienasmarowanych zawiasów, ale to raczej nieprzesądza sprawy. Coć zaczołbym od nasmarowania osi sawiasów, są widoczne po otwarciu drzwi. Najpierw jakimś środkiem penetrującym jeżeli są zapieczone osie a potem smar tylko nie wiem jaki. Wsklepach na pewno Ci doradzą. Pozostaje jeszcze pytanie, czy nie było dzwona i to stało sie przyczyną zacierania się osi. Można jeszcze porubować poluzować zawiasy po stronie drzwi może są przekoszone? Tyle co mogę Ci podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z dzwiami od kierowcy.

Chodziły troche cieżej porównując do tylnich ktore jak pirko wystarczylo lekko pchnac to lecialy.

A teraz te od kierowcy potwornie ciężko chodzą przy otwieraniu i zamykaniu.

Psikalem WD-40 ale jak narazie nie widac różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psikalem WD-40 ale jak narazie nie widac różnicy

 

Spróbuj smarem w sprayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat. drzwi od kierowcy cięzko chodzą. psikałem WD-40 i smarem w sprayU i nic:( ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z drzwiami pasażera :dolamam a dokładniej to z samym momentem otwierania-uchylania czyli pociągam za klameczkę, zamek pięknie puszcza i teraz jest problem bo drzwi ciężko nawet bardzo się odchylają w obu kierunkach próbowałem już smarować i smarem i słynne wd40 też nie pomaga czy jest coś w zawiasach co się wyrabia i daje takie efekty? bo same drzwi w sobie nie opadły nie wiszą są takie jak zawsze tylko bardzo ciężko chodzą a wszystkie inne normalnie delikatnie

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki smar HSW 100 do zawiasów może on pomoże bo WD40 to bardziej odrdzewiacz i nie nasmaruje tak drzwi. wstawiam fotkę, mojemu kumplowi pomogło, drzwi lżej się otwierają/zamykają. opt1275930685m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!. w swoim passacie mam ten sam problem, drzwi kierowcy chodzą potwornie ciężko, zlokalizowałem problem na systemie przytrzymywania drzwi, w passacie B6 są rolki po których jeździ kawałek sprężyny, rolki chodzą bardzo ciężko i sprężyna zdążyła je już zniszczyć - są wytyarte w miejscu styku ze spręzyną, teraz pytanie - jak zdemontować te rolki ew. jak je dobrze nasmarować, smar w sprayu ani wd 40 nic nie dają.

PS. wiem, że to temat o Passacie B5, ale nie znalazłem podobnego problemu z Passatem B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panewki:

 

Proszę o wypowiedź kogoś ze zdrową budą.  Czy u was drzwi są w identycznej linii ? Czy tak jak u mnie drzwi kierowcy w prawym górnym rogu nie są na równi z drzwiami pasażera co widać na zdjęciu gdy się spojrzy pod kątem.

 

1a7b54defdd6bfb3gen.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To passat, nie Bentley... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Passat ma spasowanie na milimetry i wszystko musi ze sobą współgrać.  Każda szpara między "płatem blachy" ma odpowiednią szerokość. Nie musi być Bentletem aby wszystko było ekstra spasowane. 

Zapytałem ponieważ miałem lekko naginane drzwi, ale jestem prawie pewien, że są jeszcze do poprawki ponieważ nie tworzą jednej płaszczyzny z drugimi drzwiami a powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowalem rolki po których chodzi sprężyna ale nic to nie dało.zastanawiam się czy problem nie leży w samych klinach w zawiasach.Są nasmarowane jakimś fabrycznym smarem.Boje się smarować czymś nieodpowiednim by nie doprowadzić do uszkodzenia tego klinu.

Okazało się że klin dolnego zawiasu był zardzewiały i przez to drzwi ciężko się otwierały.Klin potraktowałem WD40 oraz  młotkiem. Wszystko wróciło do normy.Oczywiście wypłukałem WD zmywaczem i zastosowałem biały smar.

Edytowane przez doktorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie - niestety zabieg z młotkiem i WD40 pomógł tylko na kilka tygodni - dzisiaj znowu wyczuwam opór.

Czy ten klin można jakoś zdemontować? Za pierwszym razem uderzanie młotkiem nie wybiło go z zawiasu.

Podejrzewam że bez gruntownego przeczyszczenia temat będzie powracał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności