Skocz do zawartości
MarcinK.

RNS 510 nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Problem jak w temacie.

Navi w wersji A.

Po aktualizacji softu do 4120A przez jakiś czas wszystko było ok. W pewnym momencie ekran zrobił się biały i tak jakby zbladł, po czym navi się wyłączyła i już nie wstaje.

Rozebrałem ją na części pierwsze ale nie zauważyłem nic niepokojącego.

Brak komunikacji po CAN z radiem.

Ktoś może miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wyswietlacz padl. Chyba bylo cos podobnego na forum. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu umarła.. Jak się nic nie dzieje po włączeniu to nie oczekuj dla niej zbawienia.. niestety. Ciężko kogoś znaleźć kto wgra wsady w te kości na płycie głównej. Poza tym dziwna sprawa u Ciebie, że wszystko było okej i tak nagle stwierdziła że to jej koniec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celach diagnostycznych wyciągnąłem swoje radio ( bo to zepsute od kumpla) i podmienialiśmy po kolei części.

Efekt był taki, że :

- moduł zasilania sprawny (radio nadal nie włącza się)

- po podmianie płyty z tunerem radiowym radyjko uruchomiło się ale na wyświetlaczu jest biały ekran i nie reaguje na dotyk; brak dźwięku w głośnikach

20160218_163816.jpg

 

- po podmianie płyty z tunerem oraz płyty głównej radio uruchomiło się i działa normalnie; wymiana tylko płyty głównej nic nie dała ponieważ radio nadal się nie uruchamiało

20160218_163725.jpg

 

 

Czyli uwalone dwie płyty, tylko gdzie szukać usterki ?

Elektronika bez widocznych śladów uszkodzenia.

Może dysponuje ktoś z kolegów schematami elektrycznymi obwodów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematy? Zapomnij, nie do zdobycia.

 

W jakiej wersji jest drugie radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta sama wersja (A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dość. Nie spotkałem się jeszcze żeby obie płyty szlag trafił. Jeśli do Warszawy masz w miarę blisko to zapraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam passata 2005r i włączyłem w radiu (z ekranem fabryczne) "aux" którego nie mam i mi sie pokazał czarny ekran. Gdy włączam troszkę sie rozjaśnia ale nadal jest czarny... z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy odgrzeje troszeczkę kotleta ale tylko dlatego że nie chcę rozpoczynać nowego tematu.

Mam następującą awarie w swoim RNS510.

Po załączeniu podświetlają się przyciski , widać że ekran również się podświetla i świeci , ale ekran jest cały czas czarny . Radio nie gra, mechanizm nie wciąga płyty .

Czy ktoś miał jakieś doświadczenia w tym temacie.

RNS "padł" samoczynnie podczas standardowej pracy . Nic nie było do niego wgrywane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj spotkała mnie dziwna sytuacja z moim RNS510. Mianowicie radio się włącza reaguje na przyciski nawet wczytuje mapę, lecz nie wczytuje muzyki z hdd oraz karty SD a także nie gra same radio. Powróciło samoistnie do menu w jezyku niemieckim, próby zmiany jezyka zawieszają radio. Reset również nie pomógł. Co mogło się stać ?? Czy padł dysk ?? Czy może flash ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Wczoraj spotkała mnie dziwna sytuacja z moim RNS510. Mianowicie radio się włącza reaguje na przyciski nawet wczytuje mapę, lecz nie wczytuje muzyki z hdd oraz karty SD a także nie gra same radio. Powróciło samoistnie do menu w jezyku niemieckim, próby zmiany jezyka zawieszają radio. Reset również nie pomógł. Co mogło się stać ?? Czy padł dysk ?? Czy może flash ??

 

Kolego gdyby padł dysk lub flash to w ogóle by się nie włączyło. Raczej wysypał się soft. Przeinstaluj ale na jakiś pewny, sprawdzony lub najlepiej jeden z fabrycznych np 1100 a dopiero później np. 4120A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat gdyby padł dysk to po prostu nie byłoby dysku - bo na dysku nie siedzi ani gram systemu operacyjnego radia. To, co pisałeś, to typowe objawy przepełnionego NANDu. Zwalczanie bez użycia dedykowanych do RNS510 narzędzi rzadko kiedy jest w ogóle możliwe - można spróbować wgrać soft fabryczny (taki, który wycina wszystko do zera, przy czym musi być on dedykowany do danej wersji sprzętowej - do C6 włącznie jest to na przykład 2680) a po nim wersję ostateczną (polecam 5238 by Josi, działa bardzo dobrze na wszystkim oprócz C14).

 

Jeśli to nie pomoże to odezwij się na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. Dziś rano odpaliłem auto...i radio nie może się załączyć:/ pojawia sie ekran startowy...mija 15sek i ekran gaśnie, robi się czarny po czym radio gaśnie...mija 15 sek i na nowo się załącza...i tak w kółko...przez 200km cały czas to samo...nawet nie da sie tego wyłączyć. Miał ktoś podobny problem? Jutro musze znaleść jakiegoś fachowca od nawigacji we wrocławiu:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co Cię spotkało, to błąd WTIL. Jaki masz teraz soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jaki jest soft. Wiem tylko tyle, ze jest to wersja B. Oddalem ja dzis do fachowca, ktory twierdzi ze trzeba ja na nowo zaprogramowac...przy okazji wgram jezyk polski i nowe mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wgrać soft 5238

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ciekawa rzecz mnie spotkała wczoraj wieczorkiem. Jadąc już dobre kilka km. i słuchając radia nagle cisza w głośnikach i ekran czarny, przyciski i pokrętła podświetlone nadal jakby nic się nie stało. Naciskam przyciski Navi/Map/Media a radio nie reaguje, nadal czarny ekran i cisza. Nacisnąłem pokrętło głośności tak jakbym chciał je do końca wyłączyć i po chwili się wyłączyło (zgasło podświetlenie przycisków). Po 5 sekundach nacisnąłem ponownie, pojawiło się logo startowe jak po uśpieniu tyle że po zniknięciu loga zamiast radia czy czegokolwiek to znowu czarny ekran i cisza, przyciski nie działają (radio/navi/map/itd). Na prostym odcinku bez zatrzymywania zrobiłem reset (strzałki i gwiazdka) po chwili radio się ponownie wyłączyło. Po kilku sekundach uruchomiło się i znowu logo... czekam... i myślę że pewnie zaraz znowu wskoczy czarny ekran a tu nagle wskoczyło radio. Wszystko zaczęło działać i działa nadal jakby nigdy nic. Nie wiem czy to ważne ale stało się to idealnie w chwili kiedy na zegarku z czasu 00.29 przeskoczył na czas 00.30 ( spojrzałem akurat która godzina i w momencie przeskoku nagła cisza w aucie). Radio mam 1T0035680C , dwa lata temu wgrane 4120A i miesiąc temu V14, nic więcej nie było robione i nigdy się nic takiego nie działo. Jak znajdę chwilę na podłączenie kompa to edytuje posta i dopiszę czy zarejestrowały się jakieś błędy w skanie wszystkich systemów. Skan robię co kilka tygodni i zawsze wszystko mam na czarno prócz sterownika kamery ( błąd kalibracji). Jak będzie błąd w navi to dopiszę, jak nie będzie to oznacza złośliwość rzeczy martwych czy zbliżającą się "utylizację"?

 

Tomku miałeś rację, zrobiłem skan i zero błędów. Jak się powtórzy sytuacja lub coś podobnego to będę myślał i dam znać. Może coś jej tylko "odbiło". Dzięki za info i pozdrawiam.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na VCDS pewnie żaden błąd się nie pojawi... Miałem podobne objawy, jak z uwagi na brudny laser przerwała mi się aktualizacja softu-tylko wówczas navi nie chciała w ogóle ruszyć-wystartowała dopiero po wymianie lasera i wczytaniu softu na nowo.

Jeśli jeszcze raz coś takiego się zdarzy, to przeinstaluj soft na nowo-płytkę z tym 4120A, który instalowaliśmy 2 lata temu cały czas mam w etui :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość sczytania numeru seryjnego i/lub kodu PIN z radia zainstalowanego w moim samochodzie (ale inaczej niż VCDS-em)?

Mam w instrukcji obsługi wpisany jakiś numer seryjny i jakiś PIN, ale (ponieważ nie mam auta od nowości) nie wiem, czy to od mojego radia.

Chciałbym znać PIN do radia, bo chce odłączyć akumulator i go podładować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIN jest zapamiętany przez zegary, więc po podłączeniu akumulatora nie trzeba wpisywać PIN'u ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności