Skocz do zawartości
Łukasz

Wpadka z danymi osobowymi w TVN Turbo - ciekawostwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jako ciekawostka.

Przykład jak TVN Turbo w swoim flagowym programie "Uwaga Pirat" stosuje się do ustawy o ochronie danych osobowych.

Standardem jest zasłanianie tablicy rejestracyjnej auta sprawcy wykroczenia, jego twarzy i zmiana tonu głosu. Zdarzały się już wpadki, gdzie mimo zasłoniętej tablicy pokazywano naklejkę z nr rejestracyjnym na szybie, ale to pikuś przy tym, jaką wtopę TVN Turbo zaliczyło aktualnie.

Odcinek nadany 16.II o godz. 21:15.

Widzimy jak policjanci nagrywają kierowcę auta dostawczego (zamazane reklamy na pace), który w terenie zabudowanym zamiast 50 km/h sunie prawie 105 km/h i dodatkowo wyprzedza na podwójnej ciągłej, a później na przejściu dla pieszych.

Następuje zatrzymanie, przedstawienie nagrania, podsumowanie wykroczeń w przeliczeniu na punkty i kasę (25 pkt. + 1.000 zł mandatu + zatrzymanie/odebranie prawa jazdy).

I do tej pory było by OK, gdyby nie to, że kamera poza pierwszą stroną mandatu, uchwyciła na ułamek sekundy (ktoś zaspał przy montażu) część z danymi osobowymi. Faktycznie na ułamek, bo musiałem kilka razy cofnąć obraz, żeby trafić w punkt, gdy widać ww. dane. A jest ich sporo: nazwisko, imiona, PESEL (!!!), nr dowodu osobistego, pełny adres, no i mniej istotne rzeczy jak nr mandatu i opis przewinienia.

Dołączam fotkę, na której osobiście zamazałem newralgiczne dane, żeby zamieszkujący w Nowym Sączu Pan Gracjan, ur. 21.07.1978 jeszcze bardziej się nie zdenerwował ;)

Oryginał u mnie na kompie :P

A swoją droga jeśli Gracjan to oglądał i wychwycił, to może szarpnie TVN na jakieś odszkodowanie, bo jak sam powiedział w programie: Jak mi weźmiecie prawo jazdy to stracę pracę.

Pozdrawiam!

 

20160216_215240 — kopia_resize.jpg

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do tego Gracjana, to jeszcze Ci dobrą łychę odeśle za pomysł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz do tego Gracjana, to jeszcze Ci dobrą łychę odeśle za pomysł :D

 

Przygarnął bym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworząc ten temat nie pomagasz tylko rozprzestrzeniasz info o danych. Dla dobra pacjenta ja bym usunął szybko temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dane zamazałem. Jest tylko imię, miejscowość i data urodzenia. Resztę usunąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tworząc ten temat nie pomagasz tylko rozprzestrzeniasz info o danych

Tylko kto pierwszy powinien się uderzyć w piersi, Łukasz czy te oszołomy z TVN Turbo. Przecież on co najwyżej dubluje to co i tak już zostało pokazane i kto miał zobaczyć to zobaczył :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP & UP2 - ale ktoś łakomy na dane dzięki temu tematowi, znajdzie to sobie w oryginale i dane wyłapie. O to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej kolega GRACJAN dostanie odszkodowanie od TVN-u:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za to co odwalił na drodze to fakt, przyda mu się do opłacenia mandatu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie żal świrusów. Rozumiem, noc, pusto, pogonię na tej 50-tce te 70... nikomu czapa nie spadnie no ale ponad setką?

I dobrze że prawko stracił Boguś Froguś2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności