Skocz do zawartości
mariusz1985

B6 2.0 TFSI Stop Oil pressure problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w diagnozie,

 

Pacjent to B6 2.0 TFSI , przy "normalnej" jeździe tzn. przyspieszanie, wyprzedanie i normalna jazda po mieście i w trasie,

wszystko jest ok, az do momentu agresywnej jazdy - tzn wysokie obroty, duze prędkości pojawia się komunikat

"STOP Oil pressure Engine Off" nie jest to związane z niskim poziomem oleju (olej wymieniony tydzień temu - wcześniej też pojawiał się ten komunikat)

 

Jak pojawi się komunikat i chwile jadę spokojnie to gaśnie, ale każde mocniejsze wciśnięcie pedału i znowu się pojawia.

 

Jeśli zgaszę auto to po odpaleniu znowu na jakiś czas spokój z tym komunikatem.

 

Na komputerze zero błędów, z tym związanych.

Pierwsze ci to wymieniłem olej ale nadal to samo? czy ktoś miał podobną sytuację w tym modelu silnika

(benzyn oznaczenie BWA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat o niskim ciśnieniu oleju. Sprawdź jak najszybciej bo możesz zarżnąć silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przy niskim nie powinno byc "Low oil pressure" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by sprawdzić ciśnienie. Jazda z tym może sie zle skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka oleju też się zapala? Komunikat mówi wyraźnie o ciśnieniu oleju, niestety nie precyzuje jakie jest. W instrukcji widnieje ten komunikat po niemiecku o treści - Ciśnienie oleju, wyłącz silnik!

VW Passat B6 - instrukcja obsługi.jpg

Edytowane przez tofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się u mechanika na sprawdzenie ciśnienia, i wymianę czujnika ciśnie bo stwierdził że może być uszkodzony czujnik,

czujnik kosztuje około 50 zł, a od czegoś trzeba zacząć żeby wyeliminować problem. Dam znać jak będzie z ciśnienie i czy nadal się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobic trase z kompem i zarejestrowac ten moment i przesledzic wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem był czujnik ciśnienia oleju, został wymieniony - problem zniknął,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłego roku, pewnego upalnego (bardzo ! - to chyba istotne) dnia, po przejechaniu ok 20 km zapaliła mi się czerwona kontrolka konewki i wyskoczył napis oil pressure... STOP. Zatrzymałem szybko Passata, przeczekałem kilka godzin, odpaliłem ponownie, komunikatu już nie było i jeździłem do dzisiaj. W międzyczasie wielokrotnie podłączałem komputer - nie było żadnego błędu powiązanego z olejem i ciśnieniem. Wymieniłem olej (Castrol EDGE 5W30), filtr.

Dzisiaj (znowu gorąco - ok 30*C) po przejechaniu ok 20 km znowu podobna sytuacja. Wyskoczył ten sam komunikat. Niestety nie miałem możliwości zatrzymania się (droga w remoncie, korek). Komunikat mignął ze 3x i zniknął. Zdecydowałem, że jadę dalej. Pokonałem jeszcze z 10 km. Wszystko OK.

Co może być przyczyną ? Pewnie zacząć od sprawdzenia ciśnienia oleju. Co jeszcze ?

Przede mną długa droga. Wakacyjne 1200 km. Boję się trochę, że spotka mnie niemiła przygoda.

problemem był czujnik ciśnienia oleju, został wymieniony - problem zniknął,

pozdrawiam

Jak doszedłeś, że to czujnik. Można jego jakoś fizycznie przetestować. Czy po prostu wymieniłeś i błędu już nie ma. Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na warsztat i niech mechanik sprawdzi analogowym manometrem jakie są ciśnienia. Kupno czujnika "na oko" nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika:

silnik na wolnych obrotach 0,9 atm

Zaraz po odpaleniu 2 atm.

Po rozgrzaniu nawet 4 atm.

Czyli chyba wszystko ok.

Chyba muszę zmienić olej z Castrol Edge 4W30 na 5W40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z passatem b6 benzyna 2.0 tfsi . W czasie jazdy wyświetla się kontrolka oleju na czerwoną z napisem stop. Mniej więcej po przejechaniu kilku dziesięciu kilometrów . Nie mam pojęcia co może się za tym kryć.  Wyłączam i włączam  silnik od nowa w czasie jazdy i jest ok. Problem sie powtarza po paru kilometrach . Dołączam filmik jak to wygląda.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A olej masz w silniku? Zauważyłem też, że wyświetla Ci się komunikat o przekroczonym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przeniosłem i nadałem mu poprawną nazwę - następnym razem będzie kosz.

Co do tematu samego w sobie - zerwany łańuch pompy oleju lub ukręcony imbus (to samo co w 2.0 TDI). Gratuluję odwagi z dalszym poruszaniem się tym pojazdem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam passat cc 2011 r 2.0t nie chce odpalić po dłuższym kręceniu rozrusznikiem pojawia się taki sam komunikat jak wyżej podany nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zająć się brakiem zapłonu. Nie kręcić bez sensu skoro nie chce odpalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie laweta i do mechanika a nie na necie szukać wróżki. Powodów może być milion. Podstawa to podpięcie pod komputer i porządna diagnoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim kręceniu pojawi się komunikat o braku ciśnienia, bo.... bo go tam nie ma. Dlatego jest zasada, że jeśli po kilku próbach nie załapuje to się odstawia do kogoś kto ma pojęcie i to najlepsza rada jaka chyba, może być w Twoim przypadku przy braku dostępu do jakiegokolwiek urządzenia diagnostycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności